Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 czerwca 2026 imieniny: Leona, Ireneusza

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Piknik Sieciaki na wakacjach

Michał Maliszewski   
piątek, 10 lipca 2015 07:00

Zdjęcie grupoweFilia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim kolejny raz włączyła się w wakacyjny piknik edukacyjny Sieciaki na wakacjach, który organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange.

Dzieci na zajęciach poprzez film Sieciaki.pl, edukacyjną grę komputerową, grę planszową oraz kolorowanki uczyły się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz poznały zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

 

Będzie głośniej, lepiej, czyściej…

Michał Maliszewski   
piątek, 10 lipca 2015 07:00

Wojtek Molas Gil prezentuje zakupiony sprzętDwa lata temu Arkadiusz Kulpa i Wojtek Gil wraz z ówczesnym dyrektorem ROK Zbigniewem Wojtasiem złożyli wniosek do Ministerstwa Kultury na dofinansowanie sprzętu nagłośnieniowego.

Udało się dwa lata temu, udało się i w tym roku! – Na początku wniosek został odrzucony, ale nie poddaliśmy się i napisaliśmy odwołanie – opowiada nam Wojtek „Molas” Gil. - Wnioskowaliśmy o większą kwotę - otrzymaliśmy 40 tysięcy, ale najważniejsze że się udało. Mamy nowe głośniki, odsłuchy i mikrofony. Zawsze brakowało odpowiedniego nagłośnienia, czyli zestawu składającego się z elementów tej samej firmy i modelu, odpowiedniej mocy, mikrofonów o konkretnym przeznaczeniu. Zazwyczaj ciężko było nam spełnić wymagania poważnych artystów, a w tej chwili po wstępnej rozmowie z akustykiem zespołu Raz Dwa Trzy okazało się, że w końcu spełniamy standardowe wymagania, czyli trochę dogoniliśmy ten technologiczny świat. Chcę dodać również, że bardzo dużą pomocą jest dla nas Paweł Kubaczyński, który zawsze służy radą, pomocą i chętnie dzieli się posiadaną wiedzą.

 

Gdzie jest kamień?

Michał Maliszewski   
czwartek, 09 lipca 2015 18:34

Gdzie jest kamień?7 maja pytaliśmy, co robi wielki kamień na Placu Wolności (artykuł znajdziecie tutaj!). Dzisiaj to Wy zadawaliście nam inne pytanie: gdzie kamień znajduje się teraz?

Przejeżdżając obok Placu Wolności, na którym jakiś czas temu powstał Skwer Podróżników zauważyliśmy, że kamień z tabliczką, którym oznaczono ten skwer, zniknął. W jego miejsce pozostawiono pachołek Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, a dziurę w kostce zasypano piaskiem.

Napotkani przechodnie podejrzewali, że możliwości zniknięcia kamienia mogą być dwie:

1) kamień pękł i będzie wymieniony (faktycznie, jakieś duże pęknięcie pojawiło się na nim swego czasu)

2) czegoś od kamienia może chcieć konserwator zabytków.

Naszą zagadkę rozwiązał wiceburmistrz Tomasz Stephan.

 

Akcja Lato dla najmłodszych trwa nadal!

Michał Maliszewski   
czwartek, 09 lipca 2015 07:00

Plakat Akcji LatoLipiec w Radzyniu zadedykowany jest dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Festyn dla dzieci zainicjował Akcję lato, a my chcemy przypomnieć, co jeszcze czeka milusińskich w tym miesiącu. 10 lipca zapraszamy na festiwal piosenek wszelakich, który odbędzie się w sali kina „Oranżeria”. 13 lipca w tym samym miejscu będzie czekał na Was maraton filmowy. 15 lipca na tarasie Radzyńskiego Ośrodka Kultury będziecie mogli wziąć udział w warsztatach impresji plastycznych, a 27 lipca odbędzie się spotkanie z psychologiem i zajęcia archeologiczne. 20 lipca dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach rękodzieła, 20-ego zatańczyć zumbę na tarasie w parku, 24 lipca w parku miejskim będzie można postrzelać, a 27 za darmo popływać w radzyńskim basenie. 29-ego w sali kinowej „Oranżerii” odbędzie się teatrzyk dla dzieci, a Akcję Lato zakończy Olimpiada sportowa!

 

Nowi wikariusze w Sanktuarium MBNP

Michał Maliszewski   
czwartek, 09 lipca 2015 07:00

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej PomocyJak podaje strona internetowa Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy parafia powitała dwóch nowych kapłanów.

Od 1 lipca w kościele MBNP posługę sprawują: ks. Grzegorz Wojdat oraz ks. Grzegorz Suwała. W ubiegłą niedzielę ksiądz proboszcz Roman Wiszniewski przedstawił księży wiernym zebranym w sanktuarium.

Ksiądz Wojdat po święceniach został posłany do pracy w parafii św. Michała Archanioła w Mordach. Po dwóch latach rozpoczął pięcioletnią posługę w parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim, skąd został powołany do radzyńskiej parafii, natomiast ksiądz Suwała po święceniach kapłańskich został posłany do parafii św. Filipa Neri w Kąkolewnicy, gdzie posługiwał trzy lata. Teraz miejscem posługi jest Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 następna > ostatnia >>

Strona 1265 z 1876