Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 10 lipca 2015 07:00 | Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim kolejny raz włączyła się w wakacyjny piknik edukacyjny Sieciaki na wakacjach, który organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange.
Dzieci na zajęciach poprzez film Sieciaki.pl, edukacyjną grę komputerową, grę planszową oraz kolorowanki uczyły się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz poznały zasady bezpiecznego korzystania z sieci. | |
| Michał Maliszewski | | piątek, 10 lipca 2015 07:00 | Dwa lata temu Arkadiusz Kulpa i Wojtek Gil wraz z ówczesnym dyrektorem ROK Zbigniewem Wojtasiem złożyli wniosek do Ministerstwa Kultury na dofinansowanie sprzętu nagłośnieniowego.
Udało się dwa lata temu, udało się i w tym roku! – Na początku wniosek został odrzucony, ale nie poddaliśmy się i napisaliśmy odwołanie – opowiada nam Wojtek „Molas” Gil. - Wnioskowaliśmy o większą kwotę - otrzymaliśmy 40 tysięcy, ale najważniejsze że się udało. Mamy nowe głośniki, odsłuchy i mikrofony. Zawsze brakowało odpowiedniego nagłośnienia, czyli zestawu składającego się z elementów tej samej firmy i modelu, odpowiedniej mocy, mikrofonów o konkretnym przeznaczeniu. Zazwyczaj ciężko było nam spełnić wymagania poważnych artystów, a w tej chwili po wstępnej rozmowie z akustykiem zespołu Raz Dwa Trzy okazało się, że w końcu spełniamy standardowe wymagania, czyli trochę dogoniliśmy ten technologiczny świat. Chcę dodać również, że bardzo dużą pomocą jest dla nas Paweł Kubaczyński, który zawsze służy radą, pomocą i chętnie dzieli się posiadaną wiedzą. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 09 lipca 2015 18:34 | 7 maja pytaliśmy, co robi wielki kamień na Placu Wolności (artykuł znajdziecie tutaj!). Dzisiaj to Wy zadawaliście nam inne pytanie: gdzie kamień znajduje się teraz?
Przejeżdżając obok Placu Wolności, na którym jakiś czas temu powstał Skwer Podróżników zauważyliśmy, że kamień z tabliczką, którym oznaczono ten skwer, zniknął. W jego miejsce pozostawiono pachołek Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, a dziurę w kostce zasypano piaskiem. Napotkani przechodnie podejrzewali, że możliwości zniknięcia kamienia mogą być dwie: 1) kamień pękł i będzie wymieniony (faktycznie, jakieś duże pęknięcie pojawiło się na nim swego czasu) 2) czegoś od kamienia może chcieć konserwator zabytków. Naszą zagadkę rozwiązał wiceburmistrz Tomasz Stephan. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 09 lipca 2015 07:00 | Lipiec w Radzyniu zadedykowany jest dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
Festyn dla dzieci zainicjował Akcję lato, a my chcemy przypomnieć, co jeszcze czeka milusińskich w tym miesiącu. 10 lipca zapraszamy na festiwal piosenek wszelakich, który odbędzie się w sali kina „Oranżeria”. 13 lipca w tym samym miejscu będzie czekał na Was maraton filmowy. 15 lipca na tarasie Radzyńskiego Ośrodka Kultury będziecie mogli wziąć udział w warsztatach impresji plastycznych, a 27 lipca odbędzie się spotkanie z psychologiem i zajęcia archeologiczne. 20 lipca dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach rękodzieła, 20-ego zatańczyć zumbę na tarasie w parku, 24 lipca w parku miejskim będzie można postrzelać, a 27 za darmo popływać w radzyńskim basenie. 29-ego w sali kinowej „Oranżerii” odbędzie się teatrzyk dla dzieci, a Akcję Lato zakończy Olimpiada sportowa! | | Michał Maliszewski | | czwartek, 09 lipca 2015 07:00 | Jak podaje strona internetowa Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy parafia powitała dwóch nowych kapłanów.
Od 1 lipca w kościele MBNP posługę sprawują: ks. Grzegorz Wojdat oraz ks. Grzegorz Suwała. W ubiegłą niedzielę ksiądz proboszcz Roman Wiszniewski przedstawił księży wiernym zebranym w sanktuarium. Ksiądz Wojdat po święceniach został posłany do pracy w parafii św. Michała Archanioła w Mordach. Po dwóch latach rozpoczął pięcioletnią posługę w parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim, skąd został powołany do radzyńskiej parafii, natomiast ksiądz Suwała po święceniach kapłańskich został posłany do parafii św. Filipa Neri w Kąkolewnicy, gdzie posługiwał trzy lata. Teraz miejscem posługi jest Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1265 z 1876 |