Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 07 sierpnia 2015 07:00 | Wczorajszym felietonem poinformowaliśmy jak ważna jest dla mieszkańców Radzynia Podlaskiego oraz jak wiele radości sprawia kurtyna wodna ustawiona na Placu Wolności.
Przebywając dzisiaj w tym samym miejscu również zauważyliśmy znaczną ilość osób spragnionych ochłody, lecz urokiem tego miejsca zachwiały niedawno powstałe ubytki w kostce brukowej. Naszą uwagę przykuły wypłukany z podłoża piach i zapadnięte fragmenty nawierzchni. Najwięcej dołków znajduje się w miejscu rozstawiania kurtyny wodnej. Wpływa to niekorzystnie na bezpieczeństwo bawiących się tam dzieci i przechodniów. | |
| Michał Maliszewski | | środa, 05 sierpnia 2015 07:00 | 3 sierpnia dostaliśmy wiadomość od naszej Czytelniczki odnośnie budowy placu zabaw na terenie jej osiedla.
Autorka maila napisała do nas: Chciałabym wiedzieć, czy są szanse na plac zabaw na osiedlach np. Warszawskiej czy Ostrowieckiej. Wszystkie osiedla mają place zabaw, a tam ich brak. Ostatnio spacerując tamtędy widziałam jak dzieci bawią się w kupie piachu, gdzie często załatwiają się psy i koty. Moim zdaniem plac zabaw mógłby powstać np. w centrum, w Parku Miejskim, gdzie spacerują ludzie z dziećmi. Pragnę dodać, że wiele miast praktykuje takie rozwiązania, budując place zabaw właśnie w parkach miejskich – zakończyła. | | Michał Maliszewski | | wtorek, 04 sierpnia 2015 07:00 | 
| | | Michał Maliszewski | | sobota, 01 sierpnia 2015 07:00 | Ostatnio otrzymaliśmy kilka pytań od naszego Czytelnika odnośnie budowy chodnika w jego miejscowości.
Mieszkaniec Radowca poinformował nas, że kostka nie została położona wszędzie, a pracowników już nie widać. Pojechaliśmy tam, by zobaczyć na jakim etapie są prace. Na miejscu potwierdziły się słowa naszego Czytelnika – chodnik został ułożony już na znacznej długości, lecz dalej umiejscowione są tylko krawężniki i wysypany piach, a kostki nie ułożono. Postanowiliśmy zadzwonić do włodarza gminy Radzyń Podlaski, Wiesława Mazurka: | | Michał Maliszewski | | sobota, 01 sierpnia 2015 07:00 | Dzisiaj o godzinie 17.00 będziemy mogli usłyszeć dźwięk syren alarmowych.
Celem treningu systemu wczesnego ostrzegania będzie upamiętnienie 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Mimo, iż fakt zbrojnego buntu przeciwko ówczesnym, niemieckim okupantom, do dziś budzi wiele kontrowersji wśród narodu, niezaprzeczalnym jest, że to ważne wydarzenie wpisało się w karty historii naszego kraju. Z tego powodu chcielibyśmy wraz z całą redakcją zachęcić do uczczenia pamięci bohaterskich powstańców i zaniechania codziennych czynności na czas trwania sygnału. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1258 z 1876 |