Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Jakub Jakubowski | | czwartek, 13 sierpnia 2015 07:00 | Słyszałe/aś o JOWach? Paweł Kukiz i jego woJOWnicy odmieniają je przez wszystkie przypadki.
W kampanii prezydenckiej za JOWami opowiedzieli się zarówno Andrzej Duda jak i Bronisław Komorowski. Dziś politycy i partie milczą o zmianie ordynacji. Aktualny sposób wybierania posłów jest taki, że wyborcy nie wiedzą kto w rzeczywistości "wziął" ich głos. Politycy nie zdobywają mandatów bezpośrednio dzięki głosom swoich wyborców, a dzięki łącznemu poparciu jakie zdobyła ich partia. System jest zły, a przez to klasa polityczna zepsuta! Ale 6-ego września 2015 roku czeka nas referendum, dzięki któremu możemy to zmienić! | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 13 sierpnia 2015 07:00 | 9 sierpnia po południu Towarzystwo Regionalne w Woli Osowińskiej zorganizowało imprezę środowiskową pod hasłem: Wakacyjny Turniej Ulic – Wola Osowińska 2015
Uczestnicy – bez ograniczenia wieku - mogli rywalizować w 10 konkurencjach: dojenie krowy, łuskanie grochu, zwijanie wełny, rzut wałkiem do miecki, bieg z jajkiem na drewnianej łyżce, jedzenie jabłek, rozpoznawanie eksponatów muzealnych (podanie nazwy i przeznaczenia), pokaz dawnej mody (z wykorzystaniem zasobów muzealnych kufrów i szafy), konkurs tańca, konkurs wiedzy o Woli Osowińskiej i Gminie Borki. Zabawowe zmagania przygotowali i przeprowadzili członkowie Towarzystwa: Alina Brynczak, Elżbieta Deleżuch, Krystyna Kożuch, Lucyna Skowron, Marzena Kożuch oraz wolontariusze: Katarzyna Michalska, Marek Bernat, Lidia Bieniek, Anna Zając i Weronika Zając. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 13 sierpnia 2015 07:00 | Jakiś czas temu otrzymaliśmy list od naszej Czytelniczki z prośbą o interwencję w sprawie sektorów zieleni w naszym mieście.
W swojej wiadomości mieszkanka Radzynia Podlaskiego pisze: - Chciałabym zachęcić nasze władze do tego, by poważnie zajęły się tym tematem. W naszym mieście brakuje drzewek, krzewów, które byłyby zielonymi płucami naszego miasta. W Radzyniu mają być ławki, by można było odpocząć, ale latem, gdy temperatura jest wysoka, potrzeba ochłody i odrobiny cienia. Moim zdaniem - tak jak w większości miast - taką roślinność można sadzić na wolnych przestrzeniach, przy pasach drogowych oraz na ścieżce rowerowej, która moim zdaniem jest niedoinwestowana. Mam nadzieję, że włodarze naszego miasta pozytywnie spojrzą na brak zieleni, tak jak w przypadku ławek, które mają być sukcesywnie dostawiane - zieleń chyba też nie generuje dużych kosztów, a przyniesie ochłodę i poprawi wygląd naszego miasta – puentuje radzynianka. | | | Michał Maliszewski | | środa, 12 sierpnia 2015 07:00 | Wczoraj (11 sierpnia) od godzin porannych radzynianie do lat 13 mieli okazję zmierzyć się w grze radzyńskiego twórcy Janusza Wlizło.
Conceptus jest już chyba znany całej społeczności radzyńskiej i mało który mieszkaniec naszego miasta nie spróbował swoich sił w tej grze. Zasady są bardzo proste, jednak sposób rozgrywki potęguje myślenie strategiczne. Jak określa twórca: - Gra jest podobna do szachów, lecz w swojej budowie odmienna. W Otwartych Wakacyjnych Mistrzostwach Radzynia Podlaskiego dzieci do lat 13 wystartowało kilkunastu ochotników. Przy 4 stołach zawodnicy sprawdzali swoją technikę i przewidywalność ruchów przeciwnika. Po zaciętej walce pierwsze miejsce na podium zajął Cezary Goławski. Tuż za nim uplasował się Kacper Siemionek. Trzecie miejsce zajął Stanisław Krupa. | | Mariusz Szczygieł | | środa, 12 sierpnia 2015 07:00 | Dzisiaj w nocy oglądamy spadające gwiazdy.
Perseidy - bo o nich mowa - to rój meteorów, który co roku o tej porze, pojawia się na naszym nocnym niebie. Spadając, meteory pozostawiają po sobie świetlistą smugę. Potocznie zwiemy je spadającymi gwiazdami. To właśnie dzisiaj w nocy, z 12 na 13 sierpnia, będziemy mogli oglądać ich na niebie najwięcej. Miłośnicy astronomii na całym świecie zbierają się tej nocy, aby wspólnie spędzić te magiczne chwile. W Polsce najbardziej zakrojoną akcję przeprowadza Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wokół Centrum gasną wtedy światła (w tym roku zgaśnie m.in. Stadion Narodowy), aby nie przeszkadzać w podziwianiu perseid. My zamierzamy podziwiać je nad radzyńskim zalewem. Niewiele tu światła nocą, a więc w zasadzie nic nie będzie nam przeszkadzało w oglądaniu spadających gwiazd. Nad zalewem zbieramy się o 21. Weźcie ze sobą leżaki, albo koce i zapraszamy do nas. Będziemy niedaleko wlotu ścieżki rowerowej. Do zobaczenia! Noc perseidów będzie można obserwować również w Internecie. Portal space.com przygotował specjalną transmisję na żywo z tego wydarzenia. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1256 z 1876 |