Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | sobota, 17 października 2015 07:00 | 
„Nie ma niepomyślnych wiatrów dla tego, kto wie, dokąd zdąża.” Powyższe słowa Seneki przyświecały tegorocznej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim. 13 października piosenką „Wspomnienie” w wykonaniu Pauliny Koprowskiej rozpoczęła się podniosła uroczystość. Dyrektor szkoły Bożena Marcinkowska serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych. Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, inspektor oświaty Małgorzata Kowalczyk - Kuć, proboszcz parafii św. Anny ks. Henryk Och, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Matysiewicz, była dyrektor Gimnazjum nr 2 Bożena Marchwiak. Pracownicy szkoły otrzymali moc gorących życzeń od dyrektor placówki, zaproszonych gości oraz uczniów. | |
| Michał Maliszewski | | sobota, 17 października 2015 07:00 | Wczoraj informowaliśmy o 50 latach Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Dzisiaj z największą radością informujemy o kolejnym jubileuszu na terenie naszego miasta – radzyńska jednostka OHP skończyła 20 lat!
16 października o godzinie 15.00 wszyscy przyjaciele Ośrodka Szkolenia i Wychowania, a także kadra i zarząd zebrali się na sali konferencyjnej, by wspólnie celebrować to święto. Na wstępie, po przywitaniu zaproszonych gości za pomocą prezentacji multimedialnej zobaczyliśmy początki powstawania tej placówki, aż do stanu teraźniejszego. Na filmie ujrzeliśmy początkowe, spartańskie warunki nauczania, aż do dnia dzisiejszego. Wydarzenie otworzyła Anna Szymala - wojewódzki komendant OHP: | | Michał Maliszewski | | piątek, 16 października 2015 07:00 | Burmistrz Radzynia Podlaskiego 18 listopada zaprasza wszystkich mieszkańców Radzynia Podlaskiego do Autobusu Energetycznego!
Autobus to mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego mieszkańca do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, pracy, szkole, lokalnym środowisku. Autobus to mobilne laboratorium, wyposażony w modele, makiety, prezentacje przedstawiające najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie poszanowania energii. | | | Michał Maliszewski | | piątek, 16 października 2015 07:00 | Wczoraj od godziny 10.00 mieliśmy okazję uczestniczyć w wielkiej uroczystości Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim.
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. Bł. Męczenników Podlaskich. O godzinie 10.00 społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się przed budynkiem szkoły, by obserwować odsłonięcie i poświęcenie zawieszonej przy głównym wejściu tablicy upamiętniającej ten jubileusz. Do odsłonięcia zostali poproszeni: Tadeusz Tchórzewski - dyrektor szkoły w latach 1984-1992, Barbara Nowicka-Danilczuk – absolwentka i fundatorka tablicy oraz Zuzanna Krupa - przewodnicząca samorządu uczniowskiego. Poświęcenia oraz modlitwy dokonał ksiądz proboszcz Henryk Och. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 15 października 2015 07:00 | 
| |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1229 z 1876 |