Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | środa, 23 grudnia 2015 08:00 | Wczoraj, 22 grudnia o godzinie 12.00 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim zasiedli na dużej sportowej - jak przystało podczas dużej okoliczności szkolnej - po to, aby wspólnie świętować spotkanie opłatkowe. Na wydarzenie przybyli również emerytowani nauczyciele, a także rodzice uczniów.
- Wierzę, że to dzisiejsze spotkanie jeszcze bardziej umocni naszą wspólnotę szkolną, że będziemy razem silniejsi – mówiła na wstępie dyrektor Ewa Grodzka. – Za chwilę zobaczymy piękny spektakl przygotowany przez młodzież naszego liceum pod kierunkiem katechety Piotra Skowrona. Przed nami wiele wrażeń, uniesień i przeżyć, ale zanim przejdziemy do jasełek chciałam przypomnieć, że w tym roku, po raz pierwszy Rada Rodziców ufundowała stypendium dla najlepszego ucznia w szkole – oznajmiła. | |
| Michał Maliszewski | | środa, 23 grudnia 2015 08:00 | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 22 grudnia 2015 08:00 | W Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim prężnie działa świetlica.
Uczniowie biorą udział w różnego rodzaju zajęciach np. przyrodniczych, czytelniczych czy plastycznych, a wychowawcy organizują wiele ciekawych akcji. Tak było i tym razem - w piątek 11 grudnia. Zaraz po obiedzie Elżbieta Zając poinformowała uczniów o zaplanowanym spacerze. Wielkie zdziwienie było widać w ich oczach kiedy usłyszeli, że spacer zakończy się wizytą w firmie cukierniczej. Dzieci dowiedziały się, że odwiedzą Zakład Produkcyjny dr Gerard w Radzyniu Podlaskim - za zgodą i aprobatą dyrektora zakładu Marka Kuli. | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 22 grudnia 2015 08:00 | W niedzielę, 20 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Białej najpiękniejsze okazy gołębi pocztowych zostały zaprezentowane miłośnikom tego gatunku ptactwa.
Na wydarzenie stawili się hodowcy z całego okręgu Biała Podlaska, czyli mieszkańcy: Siedlec, Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego, Łosic, Siemiatycz, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Terespola, Parczewa, Włodawy i oczywiście Radzynia Podlaskiego. Zaprezentowano około 170 gołębi pocztowych! Oprócz samego oglądania ptaków uczestnicy wystawy mogli wymieniać się nimi czy odkupować wybrane gołębie od innych hodowców. Można było również nabyć akcesoria, np. karmniki czy klatki. Odbyła się również dekoracja mistrzów i przewodników okręgu, wybrano zwycięzcę wystawy oraz uhonorowano odznaczeniami zasłużonych działaczy związku. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 21 grudnia 2015 08:00 | 15 grudnia 2015 roku w SOSW odbyło się rozstrzygnięcie niecodziennego konkursu na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”.
W konkursie uczestniczyło ponad 30 uczniów. W centralnym miejscu szkoły wyeksponowano 36 przepięknych kart świątecznych, wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a najoryginalniejsze pomysły uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Po wystawieniu okolicznościowych Jasełek w wykonaniu uczniów SOSW, wicestarosta Jan Gil wręczył nagrody. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1195 z 1876 |