Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | czwartek, 24 grudnia 2015 08:00 | Jak co roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II odbyło się kolędowanie w różnych językach świata.
Uczniowie tradycyjnie nie zawiedli. Przedstawiciele wielu klas aktywnie włączyli się w realizację uroczystości. Nie ma wątpliwości, że wśród uczniów ZSP jest wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy zachwycili publiczność swoim występem. Spotkanie wprowadziło społeczność szkoły w niepowtarzalny klimat Świat Bożego Narodzenia. Dyrektor szkoły Grażyna Dzida w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na codzienne relacje międzyludzkie i potrzebę otwartości serca na potrzeby innych, a także złożyła zebranym na sali widowiskowo-sportowej życzenia świąteczne i poprosiła o przekazanie ich również rodzinom uczniów i pracownikom szkoły. | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 24 grudnia 2015 08:00 | Przedwczoraj, 22 grudnia na ulicach naszego miasta mogliśmy zauważyć młode dziewczyny z lampionami w rękach. Były to radzyńskiej dziewczynki z zapałkami.
Chodziły w parach, znajdowały się tam, gdzie był największy ruch – przy dużych sklepach, czy w centrum miasta. W dłoniach trzymały słoik, do którego mieszkańcy mogli wrzucić datki, za co otrzymywali specjalne pudełko zapałek. Dziewczynki zbierały pieniądze w szlachetnym celu – na pomoc w leczeniu chorego na białaczkę Adasia z gminy Radzyń. Proponowały, by zapałkami podpalić wigilijną świecę, co mamy nadzieję, że szczodrzy Radzynianie uczynią. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 24 grudnia 2015 08:00 | 26 listopada 2015 r. informowaliśmy na naszej stronie o znalezieniu na taśmie sortowania odpadów w Adamkach ciała noworodka.
Okazało się, że w naszym mieście jest wielu ludzi dobrej woli. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim z pomocą ks. Mariusza Barana z Parafii pw. Świętej Trójcy nadali chłopcu imię Wojtuś oraz zorganizowali mu godny pochówek. Pogrzeb odbył się 4 grudnia na Cmentarzu Komunalnym w Radzyniu Podlaskim. W imieniu mieszkańców bardzo dziękujemy za okazane serce dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Brzostówcu Waldemarowi Potędze, ks. Mariuszowi Baranowi oraz pracownikom PUK w Radzyniu Podlaskim - Krzysztofowi Borysiukowi i Krzysztofowi Burzcowi. Podziękowania kierujemy także do Katarzyny i Tomasza Kowalczyków z Kąkolewnicy za bezinteresowne wykonanie płyty nagrobkowej. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 24 grudnia 2015 08:00 | 
| | Michał Maliszewski | | środa, 23 grudnia 2015 08:00 | 21 grudnia 2015 r. w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbył się Jubileusz 5-lecia Teatru Hokus- Pokus działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim.
Jubileusz był okazją do odpowiedzi na pytanie: Jakie znaczenie ma działalność teatru dla uczniów, dla szkoły, dla środowiska lokalnego? Uroczystość otworzyła dyrektor SOSW Małgorzata Popek witając obecnych na sali uczniów, nauczycieli, rodziców, przyjaciół ośrodka, a także zaproszonych gości:Jana Gila – wicestarostę radzyńskiego, Elżbietę Welk-Dołbeń - dyrektora PPP w Radzyniu Podlaskim oraz Annę Michalak – kierownika Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1194 z 1876 |