Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | środa, 30 grudnia 2015 08:00 | Na wczorajszej (29 grudnia) sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski pojawił się gość szczególny – wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
Wojewoda przyjął zaproszenie przewodniczącego oraz burmistrza, ponieważ wiele razy uczestniczył na sesjach w charakterze radcy prawnego. - Chciałbym wyrazić słowa podziękowania dla naszego niecodziennego gościa – za dotychczasową wieloletnią współpracę – mówiąc o wojewodzie rozpoczął Jerzy Rębek. – Współpracujemy z Przemysławem Czarnkiem od kilku lat, jeszcze gdy pełniłem mandat posła na sejm RP - miałem zaszczyt i przyjemność współpracować z nowym wojewodą. Jest to niecodzienny moment, kiedy mogę wyrazić podziękowania za dotychczasową naszą współpracę. Panie wojewodo, proszę przyjąć najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności – zakończył burmistrz wręczając podziękowanie i kwiaty. | |
| Michał Maliszewski | | środa, 30 grudnia 2015 08:00 | To dzięki nim w naszym mieście rozbłysły ozdoby świąteczne.
29 grudnia, podczas ostatniej sesji Rady Miasta w tym roku władze postanowiły podziękować szczodrym sponsorom za dofinansowanie dekoracji świetlnej. Dla każdego przedstawiciela instytucji zostały przygotowane podziękowania, które otrzymywali z rąk burmistrza Jerzego Rębka w asyście wojewody Przemysława Czarnka i przewodniczącego RM Adama Adamskiego. Każdy z przedstawicieli firm był wywoływany do odebrania podziękowań, a na końcu zostało zrobione zdjęcie wszystkich znajdujących się na sali konferencyjnej sponsorów. | | Michał Maliszewski | | wtorek, 29 grudnia 2015 08:00 | Parafialny Zespół „Caritas” przy Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim razem ze Szkolnym Kołem Caritas przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim, 11 i 12 grudnia 2015 roku przeprowadzili zbiórkę żywności.
Przedstawicieli tego wolontariatu mogliśmy spotkać w sklepach na terenie naszego miasta. Byli między innymi w sklepach: „Gama” PSS Społem ul. Ostrowiecka i Wyszyńskiego, „Biedronka” ul. Lubelska i ul. Warszawska, Delikatesy Centrum ul. Chmielowskiego, „Elfik” ul. Zabielska a także w markecie TOPAZ ul.Zabielska. To wszystko za sprawą ogólnokrajowej akcji. | | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 28 grudnia 2015 08:00 | W tym roku w naszym mieście można w końcu poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Wszystko to za sprawą iluminacji świetlnych, jakie zostały zawieszone na lampach w Radzyniu Podlaskim. Podczas listopadowej sesji Rady Miasta radni chcieli dowiedzieć się, jakie firmy sfinansowały dekoracje świetlne, jednak włodarz miasta nie chciał odpowiedzieć na ich pytanie ze względu na to, że niektóre firmy zadeklarowały, że wpłacą na ten cel, jednak pieniądze wtedy nie dotarły. Dzisiaj mamy okazję zaprezentować pełną listę przedsiębiorstw i ofiarodawców, dzięki którym nasze miasto świątecznie rozbłysło. | | Mariusz Szczygieł | | niedziela, 27 grudnia 2015 03:43 | Święta Bożego Narodzenia. Kościół pw. Św. Trójcy. Godzina piętnasta.
Wiadomo, że będą śpiewać. Wiadomo, że przepięknie. I chociaż na co dzień nie widują się za często, czasami dzielą ich dziesiątki kilometrów, to w te magiczne dni wchodzą wspólnie na chór naszej najstarszej radzyńskiej świątyni i wyśpiewują najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Rok w rok. Widujecie ich na ulicach naszego miasteczka. Jedne sprzedają kwiaty, inne odbierają porody, jeszcze inne dopiero się uczą. Są informatykami, księgowymi, spedytorami, studentami, albo wychowują swoje dzieci... Albo tylko na święta przyjeżdżają do swego rodzinnego miasteczka. Ale wszyscy są przyjaciółmi kościelnego Wojciecha Kwiatka. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1193 z 1876 |