Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 czerwca 2026 imieniny: Maryli, Władysława

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Radzyń przypomina mi moją podlaską młodość!

Wywiad Roberta Mazurka z podróżniczką Elżbietą Dzikowską   
czwartek, 24 marca 2016 08:00

Robert Mazurek rozmawia z Elżbietą DzikowskąRobert Mazurek: Urodziła się Pani w Międzyrzecu Podlaskim. To niedaleko Radzynia, w którym zapewne nie raz Pani przebywała. Jak zapamiętała Pani nasze miasto?

Elżbieta Dzikowska: Dla mnie symbolem Radzynia jest przede wszystkim pałac ze wspaniałymi rzeźbami, oranżerią i parkiem, ale także kościół Trójcy Świętej. Opisałam to wszystko w jednym z rozdziałów mojej książki pt. „Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce”. Zawsze, jak byłam w Radzyniu, to zazdrościłam wam tego kompleksu. Międzyrzecki pałac Potockich jest o wiele, wiele skromniejszy. Poza tym Radzyń był moim miastem powiatowym, z czym my, międzyrzeczanie nie mogliśmy się pogodzić. Byliśmy większym ośrodkiem miejskim, ale jednak bez tej rangi administracyjnej. Radzyń przypomina mi moją podlaską młodość!

 

W gminie Radzyń stanie pomnik Świętego Jana Pawła II

Michał Maliszewski   
czwartek, 24 marca 2016 08:00

Skarbnik, sekretarz oraz wójt gminy RadzyńPodczas ubiegłej sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski, która odbyła się we wtorek, 22 marca o godzinie 10.00 włodarz gminy poinformował o zakończeniu procesu powstawania pomnika świętego Papieża Polaka.

- Już niedługo stanie na terenie naszej gminy pomnik Świętego Jana Pawła II – mówił podczas sesji wójt Wiesław Mazurek. – Miejsce lokalizacji to teren przy szkole w Białce. Ta placówka w tym roku obchodzi jubileusz stulecia powstania i jako pierwsza w Polsce ma nadane imię Świętego Jana Pawła II. Na to święto chcemy zbudować właśnie taki pomnik. Jest on już przygotowywany, a zamysł powstał dużo wcześniej. Postać naszego wielkiego rodaka wykonana jest z piaskowca. Pomnik będzie przedstawiał papieża Polaka w sutannie, z ręką wyciągniętą do błogosławieństwa – zakończył Mazurek.

 

Przyjdź na rekolekcje!

Michał Maliszewski   
środa, 23 marca 2016 08:00

RekolekcjeRekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO)

Są propozycją dla Ciebie, jeśli:

  • w swoim sercu przeżywasz jakąś tęsknotę za Bogiem
  • wydaje Ci się, że Go nie znasz, lub znasz za mało
  • straciłeś sens swojego życia, lub pogubiłeś się w życiu.

Rekolekcje prowadzą do spotkania z Bogiem, który kocha, i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako Panu. W grupach Odnowy traktowane są jako rekolekcje inicjacyjne, przygotowujące do modlitwy o odrodzenie w Duchu Świętym. Od nich rozpoczyna się droga formacji. Są odpowiednikiem Seminarium życia w Duchu Świętym. Forma i treść rekolekcji wymagają pewnej dojrzałości i dlatego udział w nich mogą wziąć osoby, które ukończyły 17 lat.

 

Dzień Wiosny w Gimnazjum nr 2

Michał Maliszewski   
środa, 23 marca 2016 08:00

Przeciąganie liny 21 marca w Gimnazjum nr 2 co roku organizowany jest Dzień Wiosny. Jak zawsze opracowano bogaty i atrakcyjny program.

Poszczególne poziomy klas brały udział w: konkursie muzycznym, konkurencjach sportowych, konkursie prozdrowotnym. Chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach: „Gry komputerowe, grafika, muzyka”. Podczas przerw można było obejrzeć wystawę zabawek fizycznych.

 

Siłownia pod chmurką za rok

Michał Maliszewski   
środa, 23 marca 2016 08:00

Przykładowa siłownia na świeżym powietrzuPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rebek odpowiedział na pytania od mieszkańców Radzynia Podlaskiego przez radnych ze swoich okręgów.

Jednym z tematów, który często pojawia się wśród mieszkańców naszego miasta jest zagospodarowanie radzyńskiego zalewu. Burmistrz zaproponował jednak inne rozwiązanie i wspomniał również o chęci utworzenia we współpracy ze starostą radzyńskim Lucjanem Kotwicą siłowni na świeżym powietrzu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 następna > ostatnia >>

Strona 1155 z 1876