Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Wywiad Roberta Mazurka z podróżniczką Elżbietą Dzikowską | | czwartek, 24 marca 2016 08:00 | Robert Mazurek: Urodziła się Pani w Międzyrzecu Podlaskim. To niedaleko Radzynia, w którym zapewne nie raz Pani przebywała. Jak zapamiętała Pani nasze miasto?
Elżbieta Dzikowska: Dla mnie symbolem Radzynia jest przede wszystkim pałac ze wspaniałymi rzeźbami, oranżerią i parkiem, ale także kościół Trójcy Świętej. Opisałam to wszystko w jednym z rozdziałów mojej książki pt. „Groch i kapusta, czyli podróżuj po Polsce”. Zawsze, jak byłam w Radzyniu, to zazdrościłam wam tego kompleksu. Międzyrzecki pałac Potockich jest o wiele, wiele skromniejszy. Poza tym Radzyń był moim miastem powiatowym, z czym my, międzyrzeczanie nie mogliśmy się pogodzić. Byliśmy większym ośrodkiem miejskim, ale jednak bez tej rangi administracyjnej. Radzyń przypomina mi moją podlaską młodość! | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 24 marca 2016 08:00 | Podczas ubiegłej sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski, która odbyła się we wtorek, 22 marca o godzinie 10.00 włodarz gminy poinformował o zakończeniu procesu powstawania pomnika świętego Papieża Polaka.
- Już niedługo stanie na terenie naszej gminy pomnik Świętego Jana Pawła II – mówił podczas sesji wójt Wiesław Mazurek. – Miejsce lokalizacji to teren przy szkole w Białce. Ta placówka w tym roku obchodzi jubileusz stulecia powstania i jako pierwsza w Polsce ma nadane imię Świętego Jana Pawła II. Na to święto chcemy zbudować właśnie taki pomnik. Jest on już przygotowywany, a zamysł powstał dużo wcześniej. Postać naszego wielkiego rodaka wykonana jest z piaskowca. Pomnik będzie przedstawiał papieża Polaka w sutannie, z ręką wyciągniętą do błogosławieństwa – zakończył Mazurek. | | Michał Maliszewski | | środa, 23 marca 2016 08:00 | Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO)
Są propozycją dla Ciebie, jeśli: - w swoim sercu przeżywasz jakąś tęsknotę za Bogiem
- wydaje Ci się, że Go nie znasz, lub znasz za mało
- straciłeś sens swojego życia, lub pogubiłeś się w życiu.
Rekolekcje prowadzą do spotkania z Bogiem, który kocha, i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako Panu. W grupach Odnowy traktowane są jako rekolekcje inicjacyjne, przygotowujące do modlitwy o odrodzenie w Duchu Świętym. Od nich rozpoczyna się droga formacji. Są odpowiednikiem Seminarium życia w Duchu Świętym. Forma i treść rekolekcji wymagają pewnej dojrzałości i dlatego udział w nich mogą wziąć osoby, które ukończyły 17 lat. | | | Michał Maliszewski | | środa, 23 marca 2016 08:00 | 21 marca w Gimnazjum nr 2 co roku organizowany jest Dzień Wiosny. Jak zawsze opracowano bogaty i atrakcyjny program.
Poszczególne poziomy klas brały udział w: konkursie muzycznym, konkurencjach sportowych, konkursie prozdrowotnym. Chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach: „Gry komputerowe, grafika, muzyka”. Podczas przerw można było obejrzeć wystawę zabawek fizycznych. | | Michał Maliszewski | | środa, 23 marca 2016 08:00 | Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rebek odpowiedział na pytania od mieszkańców Radzynia Podlaskiego przez radnych ze swoich okręgów.
Jednym z tematów, który często pojawia się wśród mieszkańców naszego miasta jest zagospodarowanie radzyńskiego zalewu. Burmistrz zaproponował jednak inne rozwiązanie i wspomniał również o chęci utworzenia we współpracy ze starostą radzyńskim Lucjanem Kotwicą siłowni na świeżym powietrzu. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1155 z 1876 |