Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 25 marca 2016 08:00 | W erze technologicznego rozwoju coraz więcej miast i gmin stawia na ekologię oraz oszczędność.
W Radzyniu Podlaskim oraz sąsiednich gminach działa program dofinansowania montażu instalacji solarnych. Kolejnym krokiem w stronę ekologii jaki ma zamiar poczynić burmistrz Jerzy Rębek jest instalacja separatorów. Urządzenia mają być zamontowane w korycie rzeki Białki przy większych zakładach produkcyjnych. Ma to zapobiec zanieczyszczeniu rzeki i dostawaniu się nieznanych substancji do środowiska wodnego. | |
| Piotr Tarnowski – Podinspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym | | piątek, 25 marca 2016 08:00 | Miasto Radzyń Podlaski w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej przeprowadziło wśród przedszkolaków cykl lekcji pt. "Radzyńskie dzieci segregują śmieci" o segregacji odpadów komunalnych, recyklingu i życiu odpadów.
Zajęcia prowadzone były od 21 do 24 marca 2016 r. W lekcjach wzięło udział ok. 230 dzieci z Przedszkola Miejskiego przy ul. Armii Krajowej, Reja i Chmielowskiego oraz z Przedszkola Kacperek przy ul. Spółdzielczej. Miały charakter interaktywnej zabawy w taki sposób, żeby wszyscy mali ekolodzy posiedli eko wiedzę niezbędną w codziennym życiu. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 24 marca 2016 08:00 | 12 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się warsztaty artystyczne o tematyce wielkanocnej pod hasłem ,,Palma Wielkanocna”.
Zajęcia zorganizowała Anna Madej przy współpracy z Katarzyną Czarniak – opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Zajęcia poprowadził zaproszony gość, aktywny działacz Koła Regionalnego w Białej koło Radzynia Podlaskiego, Irena Pawlina-Ochnio, która zajmuje się rękodziełem artystycznym, kultywuje zwyczaje i tradycje ludowe. Prowadzi działalność edukacyjną, organizując pokazy, warsztaty w Zagrodzie edukacyjno-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 24 marca 2016 08:00 | 20 marca w Woli Osowińskiej odbyły się Spotkania z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną.
Impreza ta osiągnęła już pełnoletniość, gdyż w bieżącym roku odbywała się już po raz 18. Punktualnie o godz. 10:00 rozpoczęła się procesja z palmami wokół kościoła parafialnego w Woli Osowińskiej, którą celebrował proboszcz parafii ks. Stefan Kurianowicz z pomocą ks. Stanisława Wakulskiego. Po Mszy Św. rozpoczął się koncert pieśni wielkopostnych rzadko śpiewanych, podczas którego zaprezentowało się 17 zespołów. Podczas wydarzenia komisja konkursowa w składzie: dr Janina Biegalska z Urzędu Marszałkowskiego, dr Mariola Tymochowicz z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej oraz Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury oceniała palmy wielkanocne przywiezione przez zespoły. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 24 marca 2016 08:00 | 21 marca 2016 roku w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbył się finał XXXVI Konkursu Czytelniczego pt. „J.I. Kraszewski – jego życie i dzieło” adresowanego do uczniów lubelskich szkół ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o życiu i twórczości J. I. Kraszewskiego, budzenie zainteresowań imponującym dorobkiem artystycznym pisarza. Uczennica klasy Ic I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim Monika Osak pod opieką Małgorzaty Wójcik zdobyła w nim wyróżnienie. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1154 z 1876 |