Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | sobota, 07 maja 2016 07:00 | Przed nami Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który rozpocznie się 8 maja i potrwa do 15.05 br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim.
Przez cały „Tydzień Bibliotek” w MBP w Radzyniu Podlaskim: - zapisujemy w poczet czytelników i wydajemy bezpłatnie karty elektroniczne,
- nie pobieramy kar za nieterminowy zwrot książek,
- odwiedzającym podarujemy okolicznościowe zakładki do książek.
| |
| Michał Maliszewski | | sobota, 07 maja 2016 07:00 | Po raz kolejny Szkolne Koło Turystyczne „Horyzont” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odwiedziło atrakcyjne, nietypowe oraz mało znane miejsce.
Wraz z nauczycielami Ewą Gawlik i Małgorzatą Łukaszewicz wychowankowie udali się do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Na miejscu przewodnik opowiedziała o historii znajdujących się tam samochodów i eksponatów. Wiele z nich było i nadal jest wykorzystywanych w filmach o tematyce militarnej, historycznej czy patriotycznej. Właścicielami niektórych samochodów byli min. Józef Piłsudski, Eugeniusz Bodo, Loda Halama, Władysław Gomółka, Edward Gierek oraz Maryla Rodowicz ( jej słynne czerwone porsche). | | Michał Maliszewski | | sobota, 07 maja 2016 07:00 | 29 kwietnia w Zespole Szkół w Białce świętowano Dzień Patrona Szkoły Podstawowej – Św. Jana Pawła II.
To już druga rocznica nadania imienia, które odbyło się 30 kwietnia 2014 roku. Szkoła podstawowa w Białce jest pierwszą szkołą, której patronem został św. Jan Paweł II (w odróżnieniu od szkół, które wybrały na patrona Jana Pawła II przed kanonizacją). W obchodach uczestniczyła cała społeczność szkolna, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in.: była dyrektor Zespołu Szkół w Białce Ewa Łańcut-Nestoruk, przewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Batyra-Wiatr, przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła oraz przedstawiciele innych szkół i laureaci konkursów. | | | Michał Maliszewski | | sobota, 07 maja 2016 07:00 | Konkurs Matematyczny Pangea jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula, do roku 2013 funkcjonował jako MMC (Meridian Matematic Competition).
Konkurs Pangea przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Jego celem jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół. Konkurs organizowany jest w dwóch etapach - szkolnym i finałowym. Najlepsi uczniowie zostali zaproszeni do uczestnictwa w etapie finałowym do Warszawy i Wrocławia. Wśród finalistów konkursu znalazła się Patrycja Kublicka z klasy pierwszej o profilu politechnicznym II Liceum Ogólnokształcącego. | | Michał Maliszewski | | sobota, 07 maja 2016 07:00 | Wszyscy wiedzą, że „bezMyślnik” to szkolna gazetka młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, która ma swoją siedzibę na ul. Partyzantów.
Redaktorzy działają jednak również poza szkołą. Przecież praca w tzw. terenie jest wpisana w specyfikę aktywności dziennikarskiej. 26 kwietnia przedstawiciele redakcji (Karolina Palica, Anna Hukaluk, Agata Grudzień, Kamil Siemionek oraz opiekun Izabela Świć) odpowiedzieli na zaproszenie dyrekcji i uczniów Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu i przeprowadzili tam warsztaty dotyczące wywiadu. Licealiści pochwalili się dotychczasowymi sukcesami oraz podzielili się doświadczeniami związanymi z udziałem w konkursach ogólnopolskich. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1136 z 1876 |