Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 czerwca 2026 imieniny: Maryli, Władysława

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Nie lada gratka dla pasjonatów astronomii z I Liceum Ogólnokształcącego

Michał Maliszewski   
środa, 11 maja 2016 07:00

Uczniowie przy teleskopie9 maja o godz. 13.12 rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie astronomiczne 2016 roku - tranzyt Merkurego przed tarczą Słońca.

Merkury znalazł się w jednej linii z Ziemią i Słońcem, pomiędzy nimi. Dzięki temu mogliśmy być świadkami jego przejścia przed tarczą Słońca. Następna taka okazja zdarzy się dopiero za 16 lat.

Niecodzienną atrakcję dla wszystkich chętnych uczniów I LO sprawił Leszek Szalast – nauczyciel fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim. Zaprosił uczniów na szkolne podwórko, gdzie przez profesjonalnie przygotowany teleskop mogli obserwować to wyjątkowe zjawisko.

 

Kolejne sukcesy uczniów Technikum ZSP

Michał Maliszewski   
środa, 11 maja 2016 07:00

Uczniowie podczas egzaminu9 maja 2016 r. w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie odbył się X międzyszkolny konkurs zawodowy "Rok przed dyplomem" organizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie i doradców metodycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych miasta Lublin, pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin,  Rektora Politechniki Lubelskiej, Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

W etapie regionalnym uczestniczyło 165 uczniów reprezentujących 17 szkół technicznych województwa lubelskiego w 20 kwalifikacjach zawodowych. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w kwalifikacjach do następujących zawodów: technik budownictwa, technik ekonomista, technik informatyk, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych.

 

Weź udział w ekologicznym konkursie!

Michał Maliszewski   
środa, 11 maja 2016 07:00

PlakatBurmistrz Miasta Radzyń Podlaski w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej organizuje konkurs pt. „Segreguję, nie marnuję- TWORZĘ!”.

Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na terenie Radzynia Podlaskiego. Jego głównym założeniem jest stworzenie pracy wykorzystując ponownie odpady komunalne tj. plastik, metal, aluminium, tektura, papier, szkło itd. Praca powinna być rzeczą codziennego użytku. Należy ją przynieść do Urzędu Miasta Radzyń Podlaski (pokój 103) najpóźniej do 10 czerwca 2016 r. Spośród wszystkich złożonych prac komisja konkursowa wybierze najlepsze w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

 

Sukces uczniów I LO w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym

Michał Maliszewski   
środa, 11 maja 2016 07:00

Uczniowie chwilę po konkursieKolejny już rok uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim biorą udział i odnoszą sukcesy w Międzynarodowym Konkursie  Matematycznym  Pangea, który  jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula.

Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół. Również z I LO uczestniczyła rekordowa liczba uczniów,  aż 103 osoby. Do finału zakwalifikowani zostali czterej uczniowie: Maciej Mazurek i Wojciech Niewęgłowski  z klasy IIIB oraz Wojciech Matuszewski i Kamil Siemionek z klasy IIB. Wszyscy są uczniami klas matematyczno – fizyczno – informatycznych.

 

Bądź bezpieczny w Internecie! Stop cyberprzemocy…

Michał Maliszewski   
środa, 11 maja 2016 07:00

Uczniowie podczas konferencji z prelegentem …Takie hasła towarzyszyły konferencji dla wszystkich uczniów Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim mającej na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w sieci.

Mimo ze uczniowie dysponują całkiem sporym zasobem wiedzy, to każde dodatkowe działanie profilaktyczne jest potrzebne. 6 maja br. gościem szkoły i prelegentem był Radosław Maćkiewicz, absolwent Politechniki Warszawskiej, członek Stowarzyszenia Informatyków Polskich, pracownik Microsoft Polska. Młodzież obejrzała filmy edukacyjne przygotowane przez Microsoft i Fundację Dzieci Niczyje, a także podjęli dyskusję na temat bezpieczeństwa w sieci.

 
<< pierwsza < poprzednia 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 następna > ostatnia >>

Strona 1134 z 1876