Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | wtorek, 24 maja 2016 07:00 | Po raz kolejny prezes GFN Jan Brożek pokazał swoją sympatię i szacunek dla seniorów, a w szczególności słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Na jego zaproszenie grupa słuchaczy 18 maja 2016r zwiedziła zakład GFN. Wiceprezes Jerzy Szczepaniuk w towarzystwie inżynierów i informatyków pokazywali linie produkcyjne oraz kolejne etapy produkcji licznego asortymentu. Nie wdając się w techniczne szczegóły uznać należy, że szereg rozwiązań technicznych to realizacja projektów innowacyjnych, jakich nie powstydziłby się niejeden zakład nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Słowem pełna komputeryzacja i kontrola produkowanych elementów. | |
| Michał Maliszewski | | wtorek, 24 maja 2016 07:00 | 20 maja 2016 roku z inicjatywy dyrektor mgr Bożeny Marcinkowskiej w Gimnazjum nr 2 odbyło się spotkanie z piłkarzem Legii Warszawy – Arielem Borysiukiem.
Towarzyszył mu jego brat - Rafał Borysiuk, trener naszej klasy sportowej. Ariel Borysiuk obdarował dyrektor szkoły pamiątkową koszulką klubową, w której to Bożena Marcinkowska wystąpiła w czasie spotkania. Uczniowie klasy 3b przywitali piłkarza piosenką, często śpiewaną na meczach. Młodzież zadawała dużo ciekawych pytań, na które Borysiuk bardzo chętnie odpowiadał. | | Michał Maliszewski | | wtorek, 24 maja 2016 07:00 | Zapewne większość Czytelników naszego portalu pamięta czasy, gdy dworzec PKS znajdował się naprzeciwko parku.
Wtedy w parku miejskim, zaraz za bramą, po prawej stronie znajdował się szalet miejski. Od miesiąca jest on zasypany. Na pewno z takiej decyzji władz miasta ucieszą się najmłodsi Radzynianie, którzy w zimie będą mogli się udać z sankami właśnie tam, jednak seniorzy dopytują – gdzie teraz mamy udać się za potrzebą? To nie pierwsze zgłoszenie do naszej redakcji, że w naszym mieście brakuje ubikacji, z której Radzynianie mogliby skorzystać. Zapytaliśmy burmistrza w którym miejscu teraz funkcjonują szalety miejskie oraz skąd decyzja o zasypaniu jednego z nich. | | | Mariusz Szczygieł | | poniedziałek, 23 maja 2016 17:21 | Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej od 23 maja zaczyna wypłacanie świadczenia w ramach programu 500+.
Do dzisiaj wydano 879 decyzji i w pierwszej, majowej wypłacie, obejmującej dwa miesiące (kwiecień i maj) radzyński MOPS wypłaci rodzinom łącznie 1.383.303,60 zł. Najwyższa kwota świadczenia w Radzyniu to 2.500 zł. Otrzymają ją 2 rodziny. Decyzje o przyznaniu 500+ można odbierać po 15 czerwca, a jeśli ktoś jeszcze nie złożył wniosku o wypłatę, to może to zrobić do końca czerwca br. Otrzyma wtedy wyrównanie od kwietnia. | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 23 maja 2016 07:00 | 12.05.2016r. w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się Uroczysta Gala podsumowanie uczniowskich konkursów przedmiotowych i tematycznych 2015/2016.
Laureaci konkursów przedmiotowych z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody z rąk Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Ceremonia wręczenia nagród była okazją nie tylko do gratulacji dla laureatów, ale także okazania wdzięczności przygotowującym ich do prestiżowych zmagań nauczycielom oraz dyrektorom szkół. Wśród zaproszonych i nagrodzonych znalazł się nasz uczeń klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego Mateusz Siudaj - laureat Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Od Obertyna do Wiednia. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1126 z 1876 |