Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Mariusz Szczygieł | | wtorek, 23 sierpnia 2016 07:00 | Wszystko wskazuje na to, że jeśli radni Gminy Radzyń przychylą się do głosu mieszkańców wsi Biała, to w „Adamkach” powstanie nowe sołectwo.
65 osób zagłosowało za utworzeniem sołectwa w „Adamkach”, 8 przeciwko, 3 wstrzymały się od głosu – to wynik konsultacji społecznych, przeprowadzonych 19 sierpnia br. Plebiscyt na wniosek 38 mieszkańców Białej zarządziła Rada Gminy. Jego celem było poznanie opinii mieszkańców w sprawie odłączenia części sołectwa Biała i utworzenie nowego pod nazwą „Adamki”, ale w dalszym ciągu w granicach administracyjnych wsi Biała. Nie ma więc tu żadnej mowy o jakimkolwiek podziale wsi, chociaż takie głosy bardzo często można było usłyszeć. Co zmieni się, jeżeli Rada Gminy Radzyń Podlaski przychyli się do woli mieszkańców? | |
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 22 sierpnia 2016 14:22 | Dzisiaj, na terenie naszego miasta została znaleziona złota bransoletka.
Jeśli to właśnie Ty ją zgubiłeś/aś to zadzwoń do znalazcy, który chętnie ją odda pod numer: 502-037-695. Zaznaczamy, że osoba zostanie poproszona o dokładne opisanie jej wyglądu. Trzymamy kciuki, by zguba wróciła do właściciela :) | | Tomasz Mańko | | poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:00 | 31 sierpnia br. w naszym mieście rozpoczną się treningi Krav-Maga, na których będzie można zapoznać się z technikami samoobrony.
Treningi będą prowadzone pod okiem Adama Kanoniuka, doświadczonego instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona. W ramach prowadzonych zajęć będzie można nauczyć się podstawowych technik samoobrony KRAV-MAGA, GROM COMBAT oraz sztuki walk, z wykorzystywaniem technik interwencyjnych stosowanych w służbach mundurowych. Mogą w nim uczestniczyć osoby powyżej 14 roku życia. | | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:00 | 
| | Mariusz Szczygieł | | sobota, 20 sierpnia 2016 11:34 | Jutro (21 sierpnia br.) pożegnamy w radzyńskich parafiach dwóch bardzo ważnych dla naszego miasteczka księży - Mariusza Barana i Zbigniewa Rozmysła.
Z parafii św. Trójcy odchodzi ksiądz Mariusz Baran. Na mocy decyzji biskupa Kazimierza Gurdy od ponie-działku obejmie urząd wikariusza w parafii p.w. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej. Ksiądz Baran pracował w najstarszej radzyńskiej parafii od sześciu lat. Przez ten czas zdążył zaskarbić sobie sympatię wielu radzyniaków. Od początku posługi w Radzyniu był przewodnikiem radzyńskiej grupy pielgrzymkowej 15A i od tego czasu współpracował z nami. Był naszymi oczami i uszami na pielgrzymce i co wieczór opisywał dla nas cały pielgrzymkowy dzień. Opiekował się też wychowankami Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy”. Od trzech lat pracował przy przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży - był ich rejonowym koordynatorem. Rozmach z jakim przygotowano radzyński ŚDM zauważyły wszystkie ogólnopolskie media, a o przyjęciu Portugalczyków w Radzyniu rozpisują się dzisiaj z wielkim uznaniem portugalskie gazety. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1086 z 1876 |