Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS | | czwartek, 19 stycznia 2017 08:00 | Opiekunowie osób z niepełnosprawnością od tego roku są zabezpieczeni po śmierci podopiecznego. Zyskali prawo do zasiłku dla bezrobotnych i świadczenia przedemerytalnego.
Nowe przepisy weszły w życie 1 stycznia. Dotyczą opiekunów osób z niepełnosprawnością, którzy pobierali świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy lub zasiłek dla opiekuna. Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej średnio w miesiącu pobiera je około 200 tys. osób w Polsce. Po śmierci podopiecznego i związanej z tym utracie prawa do świadczenia z pomocy społecznej powinny zgłosić się do urzędu pracy po zasiłek dla bezrobotnych. Jeśli nie znajdą pracy, to po 180 dniach pobierania zasiłku mogą wystąpić z wnioskiem o świadczenie przedemerytalne do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 19 stycznia 2017 08:00 | Uczniowie Zepołu Szkół w Białce tanecznym krokiem rozpoczęli ferie zimowe. W poniedziałek 16 stycznia na sali gimnatycznej odbyła się zabawa choinkowa - rano dla młodszych dzieci, a po południu dla starszych.
Dyrekcja szkoły nagrodziła najciekawsze przebrania - na bal przybyły licznie królewny, bohaterowie bajek, smoki, motylki i biedroneczki. Dzieci, rodzice oraz nauczyciele włączyli się do wspólnej zabawy. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 19 stycznia 2017 08:00 | Do końca tego tygodnia w sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury wymieniana jest kurtyna główna, która wisiała nad sceną ponad 30 lat.
- Kurtyna się rozpadała i trzeba było ją wymienić – tłumaczył nam dyrektor ROK. – W 2013 roku Sanepid podczas kontroli zalecił nam wymianę tych kotar. Od tamtej pory nic nie było robione, dopiero gdy przyszedłem tu do pracy zobaczyłem, że trzeba je wymienić, bo się rozpadają w rękach. Są zakurzone, rozrywają się i straciły swój urok. Musieliśmy to zrobić i teraz się to powoli udaje – powiedział Paweł Żochowski. | | | Szef Sztabu WOŚP w Radzyniu Podlaskim Aleksandra Kowalczyk | | środa, 18 stycznia 2017 17:55 | 
- Tegoroczna zbiórka w ramach WOŚP pobiła dotychczasowy wynik! Osiągnęła kwotę 30 001 złotych i 64 groszy (w tym z licytacji 7100 złotych) - powiedziała nam szefowa sztabu Aleksandra Kowalczyk. - Tej sumy nie byłoby, gdyby nie ofiarodawcy. Dziękuję wszystkim tym, którzy wrzucili do puszek wolontariuszy nawet najmniejszą kwotę. Dziękuję wszystkim wolontariuszom z ILO, a było ich pięćdziesięcioro, którzy po kilka godzin niestrudzenie przemierzali ulice Radzynia Podlaskiego. Młodsi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim kwestowali na terenie swojej szkoły i Gimnazjum nr 2. Bardzo dziękuję szkołom spoza Radzynia, które zaangażowały się w 25 Finał. | | Jakub Płecha | | środa, 18 stycznia 2017 08:00 | Przez całe ferie zimowe, które rozpoczęły się w poniedziałek (16.01) Radzyński Ośrodek Kultury organizuje Akcję Zima. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat!
We wtorek na scenie Oranżerii zaprezentowała się krakowska grupa teatralna ART-RE, która dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta wystawiła spektakl pt. „Złota Kaczka”. Dzieciom bardzo spodobały się zmagania aktorów, mieli oni możliwość wystąpienia razem z nimi na deskach kina. Każdy z zapartym tchem i dużą dawką entuzjazmu czekał na rozwój akcji. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1024 z 1876 |