Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 17 lutego 2017 08:00 | Uczniowie klas samochodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez firmę RK Niedziałek z siedzibą w Lublinie i reprezentującego ją Daniela Kołpę, Kierownika Działu Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów.
Uczniowie zmierzyli się z testem, który dotyczył techniki motoryzacyjnej, technologii napraw pojazdów i znajomości z funkcjonowania hurtowni motoryzacyjnej. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 4 technikum pojazdów samochodowych - Adam Kawka. Każdemu z uczestników konkursu wręczono zestaw pamiątkowy, zaś finałowa trójka oprócz dyplomów otrzymała wartościowe nagrody rzeczowe. | |
| Jakub Płecha | | piątek, 17 lutego 2017 08:00 | Po raz kolejny Sztab WOŚP mieścił się w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim.
Pieczę nad całokształtem działań sprawowała dyrektor Ewa Grodzka. Monika Rączka, Tadeusz Pietras, Anna Grochowska oraz Mirosław Juszczyński odpowiedzialni byli za podliczanie „każdego grosika”. Łączna kwota zbiórki wyniosła 30 001 złotych i 64 groszy. | | Michał Maliszewski | | piątek, 17 lutego 2017 08:00 | Podczas XXVI sesji Rady Powiatu zastępca przewodniczącego Adam Świć dopytywał o stadion lekkoatletyczny, który w planach miał zostać utworzony podczas budowy basenu i hali sportowej przy ZSP.
Niestety w naszym mieście brakuje miejsca, gdzie lekkoatleci mogliby się doskonalić, trenować oraz ze sobą rywalizować. Głos w tej sprawie zabrał wiceprzewodniczący Rady Powiatu: - Ładnych kilkanaście lat temu, kiedy w Radzyniu pojawiły się plany realizacji inwestycji sportowych, z których dwie szczęśliwie udało się dokończyć – halę widowiskowo-sportową oraz pływalnię. Wśród tych planów był też stadion lekkoatletyczny. Sprawa odłożona na bok, a warta podjęcia. Mam pytanie do starosty, czy myśli się o zrealizowaniu tej planowanej inwestycji i w jakiej perspektywie czasowej? Jak ewentualnie może to być finansowane? – pytał Adam Świć. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 16 lutego 2017 08:00 | AIESEC w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim.
W dniach 05.02 – 10.02.2017 r. I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim gościło studentkę Inę Lushkę z Albanii w ramach współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Dzięki prowadzonym przez AIESEC projektom edukacyjnym studenci z całego świata mogą wziąć udział w wymianach międzynarodowych, poznać lepiej wybrane kraje i podzielić się swoim doświadczeniem z uczniami. W ten sposób promują postawę tolerancji oraz otwartości wobec różnych kultur, a także zachęcają młodych ludzi do podejmowania inicjatywy w środowisku lokalnym. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 16 lutego 2017 08:00 | „Jest karnawał.
W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi , mali zgromadzeni na tej sali.” | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1009 z 1876 |