Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 czerwca 2026 imieniny: Maryli, Władysława

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Mostu nie ma

Michał Maliszewski   
piątek, 04 sierpnia 2017 07:00

Most na ul. Warszawskiej zburzonyInwestycja budowy mostu na ulicy Warszawskiej idzie pełną parą.

Aktualnie most został wyburzony i zabierane są po nim gruzy. Ruch dla aut został zablokowany, natomiast piesi mogą przechodzić przez wykonaną tam drewnianą kładkę. Inwestycję prowadzi Powiat Radzyński. Jej koszt szacunkowy wynosi 650 000,00 zł z czego 271 200,00 zł pochodzi z otrzymanej z Ministerstwa Rozwoju i Finansów rezerwy subwencji ogólnej. W tym miejscu zostanie wybudowany zupełnie nowy most wraz z poręczami, nawierzchnią i kładką chodnikową.

 

I Letni Turniej Jednostek OSP

Artur Dadasiewicz   
środa, 02 sierpnia 2017 07:00

Drużyna30.07.2017r. w Zbulitowie odbył się I Letni Turniej Jednostek OSP w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka.

Przy pięknej pogodzie do rywalizacji przystąpili strażacy z gminy Radzyń Podlaski. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” i trwały dwa razy po 12 min. Turniej był bardzo emocjonujący i obfitował w wiele ciekawych akcji, a decydujące bramki padały często w ostatnich sekundach meczu. Zawody wygrała drużyna OSP Paszki Duże, która wyprzedziła w tabeli drużynę z  OSP Żabików II o jedną bramkę. Kolejne miejsca zajęły drużyny z jednostek OSP Żabików I oraz OSP Bedlno.

 

Chodnik na ul. Wyszyńskiego w budowie

Michał Maliszewski   
środa, 02 sierpnia 2017 07:00

Chodnik na Wyszyńskiego w trakcie budowyJuż nie będzie trzeba tak uważnie patrzeć pod nogi spacerując po chodniku przy ulicy Wyszyńskiego (na odcinku pomiędzy dwoma rondami – Jana Pawła II i Karola Lipińskiego).

Stare betonowe płyty zostały już zabrane, a zastąpi je nowa kostka brukowa łącznie z krawężnikami. Ekipa tam pracująca podzieliła się na dwa zespoły i rozpoczęto układanie nawierzchni z dwóch stron. Przy ulicy Przesmyckiego pracuje również koparka, więc radzimy zachować szczególną ostrożność. Roboty potrwają jeszcze przez miesiąc.

 

Radzyń Podl. Nietrzeźwy 34-latek zakończył jazdę w rowie

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
wtorek, 01 sierpnia 2017 10:55

Auto w rowie melioracyjnymWczoraj wieczorem około godziny 21:50 w miejscowości Radzyń Podlaski na skrzyżowaniu ul. Sitkowskiego z Błogosławionych Męczenników Podlaskich doszło do zdarzenia drogowego.

Dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie telefonicznie, z którego treści wynikało że w rowie znajduje się auto, a w nim mężczyzna. Policjanci udali się na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Z relacji świadków zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes- Benz, 34-latek mieszkaniec miasta Radzyń Podlaski, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał w rów melioracyjny. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2,90 promila alkoholu.

 

Powstało Radzyńskie Radio Internetowe - RADYO!

Jakub Płecha   
wtorek, 01 sierpnia 2017 07:00

LogoMłodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim podczas tegorocznych wakacji na pewno nie próżnuje. Pomysł na rozgłośnię radiową zrodził się jeszcze na początku roku szkolnego. Przez wiele miesięcy pracowali nad tym projektem i oto jest - RADYO.
Kilka lat temu w naszym mieście istniało Radio Radzyń, które natchnęło licealistów do tej inicjatywy. Głównym pomysłodawcą jest Łukasz Bożym, który z pomocą Radosława Grochowskiego, stworzył radio od podstaw. Po kilku miesiącach do współpracy zaprosił Jakuba Płechę - szkolego kolegę, z którym współpracuje również przy tworzeniu Gazety Młodzieżowej „bezMyślink”.

 
<< pierwsza < poprzednia 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 następna > ostatnia >>

Strona 918 z 1876