Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 04 września 2017 18:32 | Za nami wakacje, które pracowicie spędzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
Mieli oni okazję uczestniczyć w stażach zawodowych realizowanych w ramach projektu „Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. J. Pawła II w Radzyniu Podlaskim”. - Wakacyjne staże cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - mówi dyrektor szkoły Grażyna Dzida. - Możliwość uczestnictwa obwarowana była kilkoma wymogami liczyły się m. in wyniki w nauce i frekwencja na lekcjach. Trzydziestu pięciu uczniów zakwalifikowanych do projektu odbyło miesięczny staż w przedsiębiorstwach na terenie naszego miasta, jak również w Lublinie, Białce k. Parczewa i Łukowie - tłumaczy dyrektor. | |
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 04 września 2017 07:00 | 1. września br. punktualnie o godzinie 12.00 w Radzyniu zawyły syreny alarmowe na cześć 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W tym samym momencie delegacja z Urzędu Miasta złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem niepodległości na Placu Wolności. Wieniec złożyli: burmistrz Jerzy Rębek, przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski i sekretarz miasta Robert Targoński. | | Sławomir Żyłka | | poniedziałek, 04 września 2017 07:00 | Jest sobotnie popołudnie 2 września 2017 roku.
Wśród zieleni, przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie zainstalowano jakąś dziwną, papierową postać, którą ogrywa chocholą melodią na skrzypcach, dziewczę w ludowym stroju. Okazuje się, że jest to preludium do Narodowego Czytania „WESELA” Stanisława Wyspiańskiego. | | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 04 września 2017 07:00 | W tym roku mija 35 lat od uzyskania egzaminu dojrzałości rocznika 1982 – absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim. To znakomity czas na spotkanie i wspomnienia.
Z tej też okazji planowany jest zjazd absolwentów klas a, b i c. Odbędzie się on w sobotę, 23 września w okolicy Radzynia. Zjazd rozpocznie uroczysta Msza św. Wszelkich informacji na temat spotkania zasięgnąć można u Marzeny Bujak (kwiaciarnia „Pod dzwonnicą”), tel. 602 267 343. NIKOGO NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ! ZAPRASZAMY! | | Michał Maliszewski | | poniedziałek, 04 września 2017 07:00 | Był deszcz, jednak słońce nie chciało wyjść zza chmur, co trochę pogmatwało organizację Tęczowego Festynu Rodzinnego, który odbył się w niedzielę, 3 września br. i trwał od południa – do wieczora.
Mżawka nie przestawała padać więc organizatorzy postanowili przenieść imprezę do jednej z sal w pałacu Potockich. Dmuchane zamki też nie dojechały – z tego samego powodu. Wydarzenie jednak odbyło się - co prawda nie w tak licznym gronie jak przewidywano - ale i tak było bardzo radośnie. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy, które niedawno otrzymało nową siedzibę – dawny budynek „wodomistrzówki” (pisaliśmy o tym tutaj!) Niestety ten obiekt jest w złym stanie i środki przekazane podczas tej imprezy do puszek wolontariuszy zostaną przeznaczone na jego remont. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 następna > ostatnia >>
|
| Strona 906 z 1876 |