Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim | | czwartek, 30 listopada 2017 07:00 | Metoda na „urzędnika” nie znudziła się naciągaczom. Podają się za pracowników ZUS i oferują na przykład doradztwo w sprawie składek.
W ostatnim czasie do kilku placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Polsce dotarły niepokojące sygnały od klientów. Z relacji wynika, że dzwoniły do nich osoby podszywające się pod pracowników ZUS. Rzekomi urzędnicy proponowali spotkanie w sprawie dziedziczenia składek emerytalnych. | |
| Tomasz Sikora | | czwartek, 30 listopada 2017 07:00 | 21.11.2017r. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Placówka Terenowa w Radzyniu Podlaskim oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Końskowoli zorganizowała z Rolniczym Zrzeszeniem Spółdzielczym „Rol-Kąt” w Brzozowym Kącie dla producentów rolnych (hodowców trzody chlewnej i bydła) szkolenie wraz z konkursem „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”.
Spotkanie seminaryjne producentów rolnych odbyło się w lokalu OSP w Komarówce Podlaskiej. Podczas szkolenia wszystkim uczestnikom rozdano ulotki i broszurkio tematyce „Bezpieczna praca w rolnictwie”. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 30 listopada 2017 07:00 | Podczas wczorajszej (29.11.2017r.) sesji Rady Miasta uhonorowano zawodników i trenera oraz wręczono odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom PEC.
Najpierw wyróżniono sportowców z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, którzy z powodu udziału w mistrzostwach świata w Irlandii nie mogli przybyć na październikową sesję miejską. Za wysokie osiągnięcia sportowe nagrodzono: Martynę Zielnik, Patrycję Chud, Eryka Niewęgłowskiego oraz trenera Łukasza Ciężkiego. | | | Michał Maliszewski | | środa, 29 listopada 2017 07:00 | 25 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów KORMORAN.
Spotkanie szczególne bo zwieńczające 15 lat działalności. Przewodnicząca stowarzyszenia Stanisława Popławska podziękowała wszystkim za działalność, a członkowie zarządu otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, które wręczał dyrektor Biblioteki Publicznej w Lublinie, Tadeusz Sławecki. Podkreślił on rolę, jaką pełni w środowisku seniorów KORMORAN, a przewodniczącą uznał za ikonę tego środowiska. Pani Stasia nie zagląda w pesel, ale z energią godną pozazdroszczenia integruje seniorów, organizuje spotkania przeciwdziałając społecznemu wykluczeniu. Jej ciepło, empatia zyskują pełną akceptację wyrażoną gorącymi podziękowaniami. | | Michał Maliszewski | | środa, 29 listopada 2017 07:00 | Wczoraj, 28 listopada br. o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim odbył się II Konwent Sołtysów Powiatu Radzyńskiego.
W wydarzeniu wziął udział Marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie Tadeusz Sławecki, a także wójtowie oraz prawie stu sołtysów z terenu naszego powiatu. - Pierwszy Konwent Sołtysów odbył się w ubiegłym roku w grudniu, Wówczas widząc potrzebę organizowania spotkań cyklicznych podjęliśmy wspólnie decyzję o tym, że będą one odbywały się przynajmniej raz w roku lub zgodnie z potrzebami danej tematyki - wydarzenie otworzył sekretarz powiatu radzyńskiego Daniel Grochowski. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 następna > ostatnia >>
|
| Strona 865 z 1876 |