Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 05 marca 2018 08:00 | W ubiegłą sobotę, 3 marca firma Medikon we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury oraz RKF Klatka zorganizowała drugie warsztaty fotograficzne w naszym mieście.
Tym razem przedstawiciele firmy oferującej sprzęt fotograficzny prowadzili szkolenie z pracy w profesjonalnym studiu oraz omówili tajniki fotografii portretowej. Na warsztaty przywieźli najnowszy sprzęt oświetleniowy firmy Fomei. Szkolenie prowadził Łukasz Borkowski, product manager w firmie Medikon Polska, ekspert do wyposażenia studiów fotograficznych i filmowych. Doświadczony fotograf, który na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla fotografujących. Była to druga edycja warsztatów, na którą licznie stawili się fotograficy z naszego miasta, lecz nie tylko. Gościliśmy w Oranżerii osoby z Międzyrzeca, Łukowa i innych miast ościennych. | |
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 05 marca 2018 08:00 | Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Olgi Daniluk. Wernisaż odbędzie się w Galerii „Oranżeria” w piątek 9 marca o godz. 18:00. Wstęp wolny.
– Olga Daniliuk urodziła się w 1983 r. w miejscowości Żabinka w obwodzie brzeskim na Białorusi. Pracuje w Kuratorium Oświaty w Brześciu. W swojej pracy twórczej zajmuje się głównie malarstwem akwarelowym, olejnym i rysunkiem – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK. W latach 1996-1999 uczyła się malarstwa u prof. O.D. Orłowej w Sierocińcu dla Młodzieży Kreatywnej w Brześciu. W okresie nauki brała już udział w kilku wystawach. W latach 2000-2005 studiowała na Brzeskim Uniwersytecie Państwowym im. Aleksandra Puszkina, gdzie w pracowni prof. I.A. Romańczuka i P.A. Rjabowa uzyskała dyplom z grafiki. Od 2004 r. bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych na Białorusi oraz poza jej granicami. Bierze również czynny udział i innych licznych projektach artystycznych. Prace Olgii Daniliuk znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie. | | Mariusz Szczygieł | | sobota, 03 marca 2018 13:04 | Przed nami Piłkarski Turniej Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Eliminacje rozpoczną się 4 marca o godz. 14.oo w Liceum Ogólnokształącym przy ul. Partyzantów. Rozgrywki zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrają drużyny: LKS Milanów, GROM Kąkolewnica, Orzeł Czemierniki, AZ BUD Komarówka. W grupie B: Kujawiak Stanin, Unia Żabików, KS Młodzieżówka Radzyń Podlaski i Absolwent Domaszewnica. Najlepsze drużyny spotkają się w półfinałach i fianałach rozegranych w hali ZSP przy ulicy Sikorskiego. Rozpoczęcie o 17:45. Zapraszamy! | | | Michał Maliszewski | | sobota, 03 marca 2018 08:00 | Ponad 15 kilometrów przebyli wczoraj (02.03) uczestnicy drogi krzyżowej prowadzącej od Sanktuarium MBNP, przez Zabiele, Paszki Duże, Paszki Małe, Adamki i ponownie do kościoła.
Plenerowa droga krzyżowa została zainicjowana przez Parafię Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim oraz Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość Inspektorat Radzyń. Rozważając Mękę Pańską wspominali Żołnierzy Wyklętych, ich bohaterstwo, słowa, a także niezłomną postawę w umiłowaniu Boga i Ojczyzny. Uczestnicy byli podzieleni na 4 grupy, po kilkanaście osób w każdej. | | Michał Maliszewski | | piątek, 02 marca 2018 08:00 | 
| |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 następna > ostatnia >>
|
| Strona 821 z 1876 |