Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 23 marca 2018 08:00 | Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek poinformował o zbliżającej się wielkimi krokami przebudowie ulicy Sitkowskiego.
- Jesteśmy na etapie ogłaszania przetargu na przebudowę ulicy Sitkowskiego – mówił Jerzy Rębek. – Zamierzamy to realizować na odcinku: od Urzędu Skarbowego do ulicy Tysiąclecia. Nie możemy zrobić tego na całym odcinku aż do ulicy Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Myślę, że ten pierwszy etap stanowi 2/3 wartości całej inwestycji – zaznaczył burmistrz. | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 22 marca 2018 16:16 | Renata Tarnowska, nasza koleżanka i mieszkanka Radzynia potrzebuje finansowego wsparcia. 14 lutego 2018 r. zdiagnozowano u Niej glejaka mózgu, złośliwą odmianę guza mózgu.
Renia ma dwójkę cudownych dzieci: 5-letniego Igorka i 3-letnią Oliwcię oraz wspaniałego męża Pawła, z którym jest od 11 lat. Pracuje jako nauczycielka w Przedszkolu Miejskim przy ul. Reja w Radzyniu, uwielbia swoją pracę i dzieci. Razem ze swoją rodziną mają mnóstwo planów do zrealizowania i miejsc do zobaczenia. Diagnoza raka mózgu wywróciła ich życie do góry nogami i postawiła wszystkie plany pod znakiem zapytania. Ale Renia chce i musi walczyć, bo ma dla kogo żyć. Ich maluszki codziennie pytają kiedy Mamusia wróci do domu? Renia i Paweł nie wiedzą co im odpowiedzieć, tak bardzo chcieliby podroży w czasie lub obudzenia się z tego strasznego snu. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 22 marca 2018 08:00 | Święto Wiosny w Szkole Podstawowej w Białce miało w tym roku wyjątkowy przebieg.
Dzięki inicjatywie samorządu uczniowskiego i jego opiekunów: Andrzeja Filipiuka, Piotra Skowrona oraz zaangażowaniu uczniów, uroczystość nabrała charakteru dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Odbyły się konkursy "Jaka to melodia?", "Konkurs wiedzy o szkole", "Zgadnij, kto to?", czyli pracownicy szkoły na fotografiach z dawnych lat. | | | Agnieszka Frączek | | czwartek, 22 marca 2018 08:00 | 19 marca 2018 roku grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wraz z dyrektor Grażyną Dzidą oraz Agnieszką Frączek udała się do Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego.
Przedszkolaki z grupy IV, w ramach projektu "Czyste powietrze wokół nas", wystawiły przedstawienie pt. "Chrońmy środowisko" przygotowane przez Annę Prokopiuk i Małgorzatę Sobieszczańską.Uczniowie ZSP razem z przedszkolakami brali udział w krótkim konkursie na temat zanieczyszczeń powietrza. Potem wszyscy, podzieleni na grupy, tworzyli plakaty dotyczące ochrony środowiska. | | Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim | | czwartek, 22 marca 2018 08:00 | Nowa sala obsługi w radzyńskim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest już otwarta dla klientów. Jest przestronniej, jaśniej i… bezpieczniej.
Inspektorat ZUS w Radzyniu Podlaskim wymagał remontu, żeby dostosować budynek do aktualnych przepisów techniczno-budowanych i ochrony przeciwpożarowej. Na taką potrzebę wskazywała między innymi ekspertyza Straży Pożarnej. Przebudowa była również doskonałą okazją do zmodernizowania sali, w której instytucja przyjmuje klientów. Rocznie przewija się przez nią ponad 30 tysięcy osób, które przychodzą do ZUS w sprawach emerytur, rent, zasiłków i ubezpieczeń. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 następna > ostatnia >>
|
| Strona 809 z 1876 |