Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2024 imieniny: Pauliny, Tomasza

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Witaj w Hotelu Marmur!

Jakub Płecha   
sobota, 05 listopada 2016 08:00

Taco HemingwayJest, jest w końcu się doczekałem! Już wszystkim mówię, o co chodzi. Tematem tego felietonu będzie nowy krążek Taco Hemingwaya, który ponownie (jak za każdym razem zresztą) zaskakuje coraz bardziej.

Zapewne wielu Czytelników portalu iledzisiaj.pl kojarzy tego warszawskiego rapera lub przynajmniej raz słyszało Deszcz na betonie, który "nawiedził" każde radio w naszym kraju podczas tegorocznego lata, czy też Następną stację z 2015. Osobiście jestem psychofanem tego artysty - znam każdy tekst jego piosenek na pamięć, chociaż osobiście nie kojarzę utworów, gdy rymował po angielsku. Może na naszym portalu również kogoś takiego znajdę?

Marmur na youtube ukazał się kilka minut po północy w czwartek (3.11), ja sam dowiedziałem się o nim w godzinach wieczornych, ponieważ dopiero wtedy mogłem na spokojnie skorzystać z mojego laptopa. To było spore zaskoczenie, bo od ostatniego projektu jaką była Epka - "Wosk" minęło niecałe trzy miesiące. Pierwszy rzut oka na playlistę i aż czternaście utworów, to było bardzo duże zaskoczenie, jak dla mnie godzinna dawka szczęścia. Cieszyłem się jakbym był małym dzieckiem i od razu zacząłem odsłuchiwać tę płytę. Początek bardzo zaskakujący, rodem z serialu Stranger Things, co nie było wcale podobne do Deszczu na betonie, który był zapowiedzią tego albumu. Cały Marmur ma bardzo mroczną formę, co jest dużym zaskoczeniem w porównaniu do wcześniejszej dyskografii artysty. Po pierwszym odsłuchu, kiedy już wszystkie emocję opadły związane z tak naprawdę pierwszą debiutancką płytą Filipa Szcześniaka, stwierdziłem tylko: fajne, ale oczekiwałem od niego czegoś więcej. Autentycznie czułem niedosyt. Czym to było związane? Może tym, że nie do końca pojąłem sens tej płyty i nie wsłuchiwałem się w jej treść, co jest bardzo potrzebne. Podczas pisania tego felietonu po raz czwarty odsłuchuję ten album. Szczerze? Zwracam honor, Taco chylę czoła! Dopiero teraz doceniłem bardzo nietypową formę tego projektu. Mamy tu do czynienia ze słuchowiskiem fabularnym z elementami biograficznymi samego artysty.

Raper znany jest z niechęci do mediów, jego osobowość poznaje każdy słuchacz, ponieważ w każdym utworze ofiarowuje im cząstkę siebie. Jak zawsze obecne jest poczucie humoru, które może być negatywnie odebrane przez wielu fanów, ale to w nim zachwyca. Filip Szczęśniak po raz pierwszy opowiada pokrótce o swoim życiu. Każdą wolną chwilę poświęcał na pisanie rymów i nawet nie marzył o wielkiej karierze, jaka go teraz spotyka. Producentem muzyki do wszystkich utworów jest Maciej Ruszecki Rumak, który wielokrotnie zaskakuje znakomitymi kompozycjami, nie tylko słuchaczy ale samego Taco.

Na koniec mogę tylko napisać, że Taco autentycznie mówiąc w języku potocznym pozamiatał. Jego utwory to nie jest ten typowy rap, gdzie co drugie słowo trzeba przyozdobić gwiazdkami, bo nie wypada ukazywać ich w całej okazałości. Jego muzyka to po prostu dzieło sztuki. Każdemu szczerze z całego serca polecam muzykę tego artysty oraz jego najnowszy projekt, czyli płytę Marmur

Okładka płyty

 

Komentarze  

 
#1 MarmurAtaman69 2016-11-05 10:55
Zaskakujący felieton.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
kierowca z kat. B
wtorek, 18 czerwca 2024
Fotelik dzieciÄcy
Fotelik dziecięcy
wtorek, 11 czerwca 2024
Oddam maÅe koty
Oddam małe koty
sobota, 22 czerwca 2024