Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2024 imieniny: Pauliny, Tomasza

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Kupiłem sobie piwo w zwrotnej butelce...

Jakub Jakubowski   
czwartek, 13 stycznia 2011 21:58

Perła Export, butelka bezzwrotnaKupiłem sobie piwo w zwrotnej butelce. Piwo królewskie w dużym sklepie dla plebsu.

Po paru dniach na kolejne zakupy zabrałem ze sobą opróżnioną butelkę z nadzieją odzyskania 35 groszy i podniecony świadomością jak dobrze czynię.

W Punkcie Obsługi Klienta zostałem poinformowany, ze butelki oddaje się "na sklepie". W pośpiechu przejechałem alejami zbierając z półek zaplanowane zakupy. Mijając ostatnią aleję z piwem uznałem, że umknął mi gdzieś punkt zwrotu szkła więc dopytałem u kasjerki. Okazało się, że owszem - mogę oddać, ale okazując paragon dowodzący zakupu butelki.

- Droga Pani - nie ukrywałem swego zdziwienia - ja piłem piwo, nie pilnowałem paragonu!? W odpowiedzi usłyszałem, że nie można przyjąc bez paragonu, bo na kasie byłyby minusy. Co z tego, że takiego piwa w Radzyniu nie sprzedają nigdzie indziej - więc musiało być kupione tu. Co też kogo obchodzi, że taki frajer z butelkami - jak ja - pojawia się może raz w tygodniu? (potwierdzone z rozmowie)

- Skoro tych butelek nikt nie zwraca to nie minusy a same plusy ma pani na kasie - zagajam. - A pan chce tylko oddać tę butelkę? - słyszę pytanie za pytanie. - Tak! - odpowiadam. - No to proszę dać. Oddałem, butelka trafiła pod ladę. 35 groszy nie odzyskałem, ale chociaż ten dobry uczynek...

Na odchodne mówię: - Więcej chyba tygodniowo butelek w rzece ląduje, niż wraca do was do sklepu, co? - Chyba tak - odpowiada kasjerka i tym samym kończę przygodę z kupowaniem piwa w marketach.

Następnego dnia rankiem - podczas spaceru z psem - poszedłem nad Białkę. Widok dramatyczny. Butelki w zaroślach, pod wodą, na brzegu, na śniegu. Nic dziwnego - pomyślełem - skoro w komplecie ze szkłem do sklepu trzeba przynosić papierek. A może po prostu nasi ojcowie i matki byli zbyt głupi, aby wychować nas na frajerów, którzy zwracają butelki do sklepów?

Staropolskie (?), piwo z Biedronki w plastikowej butelce

Tyskie, 0,5 l., butelka zwrotna

 

Komentarze  

 
#1 Butelki do ......007 2011-01-13 22:35
Butelki to ja wrzucam do specjalnego pojemnika do segregacji odpadów i d...y sobie nie zwracam jakimś tam 35 groszami .Grunt że nie wyrzucam byle gdzie.
 
 
#2 Matka ZiemiaMariusz 2011-01-14 12:28
No to się Matka Ziemia cieszy takim butelkowym nawożeniem gleby!:)Ciekawe co się dzieje w lasach albo na dzikich wysypiskach śmieci. Założę się, że totalna masakra. Oj, Klub Gaja, miałby co robić!Wkrótce Dzień Ziemi! :)
 
 
#3 TOPAZrzepek2 2011-01-14 21:49
Miałem dzisiaj podboną sytuację.Możemy chyba głośno powiedzieć że chodzi tu o TOPAZ. Kto nosi ze sobą paragon sprzed ilus tam dni.Ciekawe czy żadne przepisy nie obligują sklepów do skupu butelek,warto to sprawdzic.
 
 
#4 sdspid 2011-01-15 01:53
po co robić z igły widły nie lepiej wziąć kilka butelek na wymianę i kupić piwo ,a nie stwarzać sztuczny problem a jak chcesz wypić piwo na spacerze z psem to kup sobie w puszce :P
 
 
#5 RE: Kupiłem sobie piwo w zwrotnej butelce...Smolek 2011-01-15 21:02
Po części kolego masz racje. Te które są nie zwrotne- owszem można wyrzucić. No ale też zauważ to że oddasz kilka butelek zakładając że dadzą Ci za jedną 40 groszy to uzbiera Ci się już na jedno piwo. :P :lol: :D
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Wynajmę mieszkanie w Radzyniu Podl.
poniedziałek, 10 czerwca 2024
noimage
Do wynajęcia mieszkanie
czwartek, 20 czerwca 2024
noimage
Alternator
niedziela, 09 czerwca 2024