Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2024 imieniny: Pauliny, Tomasza

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Herbatka u Księdza Radka

Anna Małoszewska   
czwartek, 10 lutego 2011 02:00

Anna MałoszewskaMieszkańcy Radzynia i okolic z pewnością pamiętają charyzmatycznego Księdza Radosława Szuckiego, który pracował w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na przełomie 2008 i 2009 roku.

Z taką samą pewnością mogę stwierdzić, że młodzież, z którą wówczas pracował, a i ja mam przyjemność do tej młodzieży się zaliczać, pamięta jego zmysł organizacyjny jeżeli chodzi o różne koncerty (jak chociażby niezapomniany wytęp zespołu Full Power Spirit, wykonującego chrześcijański rap, dla uczniów I LO w Sali radzyńskiego kina) i spotkania z interesującymi ludźmi. Mimo, że Ksiądz Radek od prawie dwóch lat już pracuje w parafii w Starej Kornicy, w tej kwestii nic nie uległo zmianie. Parę dni temu miałam okazję przekonać się o tym na własne oczy. Otóż w czwartek, 03 lutego 2011 roku, dzięki uprzejmości Dyrekcji Gimnazjum w Starej Kornicy, oraz już wspomnianemu zmysłowi organizacyjnemu Księdza Radka, na sali gimnastycznej odbyła się nietypowa katecheza.

Jej tematem przewodnim był sens cierpienia drugiego człowieka, który niosąc swój krzyż, powinien patrzeć na ten dźwigany przez Jezusa Chrystusa. O tym wszystkim, a także o znaczeniu miłości, przyjaźni i obecności najbliższych w trudnych chwilach, mówił do swoich uczniów Ksiądz Radek. Ja w międzyczasie zaprezentowałam moim nieco młodszym kolegom i koleżankom fragmenty swojej książki „Aparatka” i odpowiedziałam na kilka pytań, co było uzupełnieniem tematyki spotkania. Po 1,5 godzinnej nietypowej lekcji religii, w której uczestniczyła blisko setka młodzieży, odbył się poczęstunek. W trakcie jego trwania okazało się, że Ksiądz Radek – oprócz niezwykłego daru oratorskiego i organizacyjnego – posiada jeszcze jeden – świetnie gra na perkusji, czego dał próbkę. Nie można też pominąć faktu, że bardzo ciepło wyrażał się o Radzyniu oraz o swoich byłych parafianach i uczniach. Pozostaje więc życzyć Księdzu Radkowi niesłabnącej pasji, zapału i satysfakcji z wykonywanej pracy i posługi kapłańskiej.

{morfeo 626}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Rower z ramÄ.
Rower z ramą.
wtorek, 11 czerwca 2024
noimage
Operator koparki / spycharki
wtorek, 18 czerwca 2024
noimage
Sprzedam dom
poniedziałek, 10 czerwca 2024