Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lipca 2024 imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

22 Pushup Challenge

Jakub Płecha   
sobota, 29 października 2016 07:00

ĆwiczeniaPewnie wielu z Państwa zadaje sobie pytanie, co to jest "22 Pushup Challenge"?, albo po raz pierwszy zetknęło się z takim zwrotem. Otwarcie się przyznam, że przez długi czas sam nie miałem bladego pojęcia, o co w tym chodzi.
Coraz częściej zacząłem natrafiać na udostępniane przez moich znajomych filmiki na portalu społecznościowym - Facebook. Byłem święcie przekonany, że nie mają co robić, to postanowili wykonywać pompki i wrzucać to do Internetu. Okazało się, że nie w tym rzecz. Czynność będąca zmorą uczniów na lekcjach wych. fizycznego (robienie pompek) ma na celu nie tylko zwiększenia masy mięśniowej, ale również ukazanie społeczeństwu ważnej kwestii. Jest to Ogólnoświatowa akcja, do której włączają się sportowcy z Rio i wiele znanych osobistości. Kilka lat temu sporo osób brało udział w Ice Bucket Challenge - wyzwanie z wiadrem lodowatej wody. To przedsięwzięcie spotkało się z falą krytyki, ale nie wszyscy wiedzą jaki przyniosła sukces. Udało się zebrać ponad milion dolarów do walki ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Środki umożliwiły przeprowadzenie szeregu badań amerykańskim naukowcom i odkrycie genu odpowiedzialnego za tę chorobę.

W tym roku czas na 22 Pushup Challenge.

Wyzwanie to wspiera kampanię, która skupia uwagę na weteranach wojennych, u których występuje bardzo duży współczynnik samobójstw. Newsweek podaje, że w Stanach Zjednoczonych średnio dziennie 22 weteranów odbiera sobie życie. Spowodowane jest to złym stanem psychicznym po odbyciu służby wojskowej. Fachowo ta choroba nazywa się PTSD.  Tę akcję zapoczątkował były amerykański żołnierz Don Nguyen i trwa  ona już od trzech lat. Dokładnie nie wiadomo, kiedy akcja 22 Pushup Challenge zawitała do Polski i kto jako pierwszy podjął się tego wyzwania. Również wśród Radzynian jest ona rozpowszechniona. Aż cieszy oko sam widok, jak osoba codziennie robi pompki i po co? Tylko po to, żeby wspomagać innych. Taki prosty gest, a może naprawdę pomóc.

Jeśli ktoś z Państwa chce dołączyć do tej akcji wystarczy, że nagra filmik, jak wykonuje 22 pompki codziennie przez 22 dni. Chociaż moim zdaniem wykonanie tego ćwiczenia bez nagrywania i wrzucania do Internetu również się liczy. Każdy z nas przez ten prosty gest może wesprzeć weteranów z całego świata i przy okazji poprawić sobie formę. Zachęcam do włączenia się do tej kampanii, by wesprzeć każdego żołnierza, który nie może poradzić sobie ze zwykłymi, codziennymi czynnościami. Tylko ciągle, gdy zamyka oczy widzi pole walki i wielu poległych, w tym także swoich kolegów. Jak mówi stare porzekadło "Warto pomagać, pomoc nic nie kosztuje", dlatego róbmy to!  

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

czapka dzieciÄca
czapka dziecięca
czwartek, 18 lipca 2024
Spacerówka Espiro Magic
Spacerówka Espiro Magic
poniedziałek, 08 lipca 2024