Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 marca 2017 imieniny: Amelii, Leonarda | 1867 - Kupno Alaski przez Stany Zjednoczone

Już niedługo

FILM: Porady na zdrady image
FILM: Porady na zdrady, 30.03.2017, 18:30, Kino ORANŻERIA
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Zaszufladkowany

Michał Maliszewski   
sobota, 09 sierpnia 2014 07:00

Kot w szufladzie. Znalezione w Google GrafikaCzy zauważyliście, że już od najmłodszych lat funkcjonujemy w jakichś organizacjach lub pod znakiem jakichś marek?

Od dziecka grupujemy się i reprezentujemy jakiś znak: przedszkole takie, a nie takie, jak buty to tylko z fajką, a partia to ta, jedynie słuszna, odpowiednia, najlepsza. Ludzie od najmłodszych lat łączą się w grupy bo… samemu przez życie ciężko iść, ale czy to dobrze?

Zacznijmy od grupowania. Najpierw za nas robią to rodzice – wybierają nam szkołę, dyrekcja ustala jakie ulice warto zgrupować w jedną klasę i albo się podporządkowujesz, albo jesteś odmieńcem. Przesadziłem? Później wspólne zainteresowania z rówieśnikami – gry, muzyka, filmy, a może sport? Aż w końcu praca i zupełnie inny styl niż przed kilka laty. Muzyka często niesie za sobą swoją markę lub tak zwany styl: rockowiec nie obejdzie się bez glanów w szafie i mrocznej koszulki z jego ulubionym zespołem, natomiast hip-hopowiec od butów przez szerokie spodnie po czapki – tu jest naprawdę w czym wybierać – popatrzcie na synów, sąsiadów, młodych ludzi na mieście.

W tym momencie warto zaczepić drugi punkt – logo. Za marką potrafimy podążać na ślepo, chociaż na pierwszy rzut oka nikt tego nie zauważa. Charakteryzujemy czasem ludzi po butach, koszulach, zegarkach. Przyznajcie się, ile razy po zauważeniu jakiegoś napisu lub metki pomyśleliście – musiał trochę na to wydać - lub - ten zegarek musiał być drogi. Przykład szufladkowania się marką, logiem na koszulce, ugryzionym jabłkiem na telefonie. „Lubię tę firmę, ma gust, to musi być fajny gość”.

Odwiedzając regularnie nasz portal, lub którykolwiek inny też jesteś w grupie osób, które robią tak samo jak Ty – zaszufladkowany? Przypinamy sobie mnóstwo łatek poprzez to co widzimy i co reprezentujemy. Ważne jest to, by nie podążać ślepo za osobą, marką czy grupą, by w tym wszystkim mieć własne zdanie i zachować swoją nieokreśloną znakiem towarowym osobowość.

PS kiedyś usłyszałem, że młody człowiek nie może pisać felietonów, bo nie jest doświadczony przez życie. – Magda nie łam się, razem zostaliśmy zaszufladkowani. :)

Miłego dnia!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.