Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 października 2021 imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

Już niedługo

Repertuar KINA ORANŻERA 22.-25.10.2021 image
Repertuar KINA ORANŻERA 22.-25.10.2021, 22.10.2021
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Zrób na złość Putinowi. Wybierz 590

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 07 sierpnia 2014 00:13

Jedz jabłka, będziesz wielki :)Ktoś wyliczył, że jeżeli każdy Polak zje (a w zasadzie kupi) o 4,5 kg więcej jabłek niż w ubiegłym roku, to żadne embargo Rosji na te owoce nam niestraszne - tak głosi Internet.

Zrób na złość Putinowi! Jedz jabłka! - mówią w radio, telewizji i prasie. I super! Proponuję rozszerzyć trochę tę akcję. Zróbmy na złość wszystkim - wybierzmy 590 - wybierzmy polskie produkty - zróbmy sobie dobrze. Już wyjaśniam tym, którzy nie widzą o co chodzi. 590 to początek kodu kreskowego, umieszczonego na produktach. Oznacza on kod Polski.

Wybierając produkty z kodem zaczynającym się na 590 mamy pewność, że zostały one wyprodukowane przez polskie firmy lub są dystrybuowane przez firmy zarejestrowane w Polsce. Jeśli chcemy mieć pewność, że towar, który kupujemy jest polski, szukajmy informacji "Wyprodukowano w Polsce", "Made in Poland", czy czegoś podobnego. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne i nie wymaga szczególnej uwagi. Wielokrotnie sprawdziłem. Po co to wszystko? Po to, byśmy byli bogatsi, by pieniądze, które wydamy, wracały do NAS. Wyobraźcie sobie taką sytuację: chcecie kupić buty. Idziecie do sklepu w Radzyniu, oglądacie, przymierzacie, dziękujecie, wychodzicie... Jedziecie do sąsiedniego miasta i kupujecie tam buty. Czy na tej transakcji skorzystał Wasz sąsiad, który prowadzi sklep obuwniczy, czy może mieszkaniec innego miasta? Który z nich na drugi dzień kupi chleb w Radzyniu i da zarobić radzyńskiej piekarni? Rozumiecie?

Kupując NASZE produkty zostawiacie WASZE pieniądze w NASZEJ gospodarce. WASZA gotówka nie "wyjeżdża" poza granice NASZEGO kraju, ale zostaje TUTAJ i pracuje dla NASZEGO dobra. Zróbmy wszystkim na złość, zadbajmy o siebie i o naszą Polskę. CDN.

 

Komentarze  

 
#1 to nie takie prosteyzzum 2014-08-07 06:54
panie Mariuszu to nie jest takie proste, Otóż należałoby zrobić bilans. Zakładając że wszystkie kraje(bo jeśli Polska kupuje swoje to dlaczego nie Niemcy czy Francuzi) to Polska na tym by straciła gdyż więcej eksportuje niż importuje(odejmując surowce energetyczne które musimy sprowadzać) także proszę nie nawoływać do czegoś na czym nasz kraj straci(no chyba że planuje pan startować w wyborach wtedy takie zachowanie jest usprawiedliwione)
 
 
#2 Bul i spółka podskakują PutinowiJB 2014-08-07 09:35
a teraz płacz i zgrzytanie zębów? I Pan też te głupoty powtarzasz? W..jcie jabłka, śliwki, porzeczki, mięso razem z banderowcami teraz!
Poczekajmy do zimy jak Putin zakręci gaz!
A na marginesie - ciekawe, że nikt nie podskakuje Izraelowi, co zamordował więcej Palestyńczyków niż pagibło banderowców!
 
 
#3 RE: Zrób na złość Putinowi. Wybierz 590joeybarton 2014-08-07 10:09
 
 
#4 Do joeybartonJB 2014-08-07 10:20
Kruger&Matz to raczej nie polska. Brzmi koszernie! :o
 
 
#5 Piękne się rysują perspektywy!Dyziu 2014-08-07 10:54
Nabijaj kasę sadownikom, którzy podniosą ceny jabłek, jedz jabłka z pestycydami, a potem korzystaj po zjedzeniu tych jabłek z polskiej służby zdrowia i/lub z polskich zakładów pogrzebowych.
 
 
#6 RE: Zrób na złość Putinowi. Wybierz 590Dyziu 2014-08-07 13:46
Jabłek nie lubię i nie jadam, ale dla uświadomienia i ku przestrodze zamieszczam link: portal.abczdrowie.pl/.../ Jedno jest pewne, Ruscy będą zdrowsi.
 
 
#7 RE: Zrób na złość Putinowi. Wybierz 590niepokorny 2015-01-03 01:56
to nie Putin zbankrutował prawie wszystkie nasze zakłady przemysłowe lub oddał je w ręce obcego kapitału, to nie Putin niszczy nasze rolnictwo, któremu nic się nie opłaca oprócz dopłat, to nie Putin rządzi Polską od ćwierćwiecza i nie jego są banki w Polsce, tylko pewnej koszerno-geszefciarskiej rasy , której celem nie jest dobro tego kraju a raczej jego ubezwłasnowolnienie i bankructwo
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.