Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 lutego 2024 imieniny: Małgorzaty, Marty * 1810 - Narodziny Fryderyka Chopina

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Niewidoczni rowerzyści. Czy to już plaga?

List do redakcji   
środa, 21 września 2011 16:40

Mgła...Witam

Proszę o poruszenie tematu nieoświetlonych rowerzystów na drogach. To jakaś plaga. Dziś duża mgła, a rowerzyści nic sobie z tego nie robią, bez oświetlenia, bez kamizelek zasuwają ulicami, bo przecież do pracy muszą jakoś dotrzeć. Codziennie pokonuję odcinek Wyszyńskiego i Warszawskiej i w pełni sprawne rowery (czyt. oświetlone) można policzyć na palcach. Wielokrotnie byłam świadkiem, zwłaszcza w porze zimowej, gdy nad ranem ciemnica, jak radiowóz policyjny mijał takich nieoświetlonych rowerzystów nic sobie z tego nie robiąc. Piszę to z troski, bo kiedyś może dojść do tragedii.

Chciałam poruszyć jeszcze jedną sprawę dotyczącą rowerzystów. Dlaczego nagminnie jeżdżą chodnikiem wzdłuż ogródków działkowych tj. od ronda przy Tesco do ronda przy ul. Lubelskiej i Wisznickiej. Wiem, że tam aż prosi się o ścieżkę rowerową, ale póki co jej nie ma. My piesi nie możemy w spokoju iść chodnikiem, bo co chwila jedzie jakiś rowerzysta i trzeba mu schodzić z drogi. Szczytem jest gdy taki rowerzysta dzwoni dzwonkiem. W końcu to jest chodnik, a nie droga dla rowerów. Nie robiłabym z tego problemu, ale jak się idzie na spacer z małym dzieckiem i trzeba cały czas uważać, żeby nie wpadło się pod rower, to trochę denerwuje taka sytuacja.

Pozdrawiam

Katarzyna

 

List o powyższej treści dotarł do nas wczoraj rano (20 września br.). Mimo tego, że publikujemy go dzisiaj wieczorem, nie traci nic na aktualności. Mało tego- z każdym dniem będzie coraz bardziej na czasie- dni są coraz krótsze, pogoda coraz gorsza, a niefrasobliwość ludzka ta sama...

O rowerzystach- kamikadze, niewidocznych pieszych- zombi, kierowcach tirów i syndromie seicento pisaliśmy 15 grudnia 2008. Jak widać, trzy lata później, temat jest wciąż aktualny. Artykuł, pt. "Polskie drogi" przeczytasz tutaj.

 

Komentarze  

 
#41 nie elegancja francjainstruktor seksu 2011-09-26 07:55
W normalnym kraju, to policja powinna jezdzic wieczorami, nad ranem i rozdawac tym niewidocznym kamizelki albo jakies swiatla, nawet chociazby odblaski. Oni maja chronic ludzkie zycie a nie liczyc pieniadze! Mandaty? Nic nie zmienia.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
!!!Zgubiona złota obrączka!!!
niedziela, 11 lutego 2024
Silnik elektryczny na wózku 5,5KW
Silnik elektryczny na wózku 5,5KW
poniedziałek, 19 lutego 2024