Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 marca 2023 imieniny: Ernesta, Lidii

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Niewidoczni rowerzyści. Czy to już plaga?

List do redakcji   
środa, 21 września 2011 17:40

Mgła...Witam

Proszę o poruszenie tematu nieoświetlonych rowerzystów na drogach. To jakaś plaga. Dziś duża mgła, a rowerzyści nic sobie z tego nie robią, bez oświetlenia, bez kamizelek zasuwają ulicami, bo przecież do pracy muszą jakoś dotrzeć. Codziennie pokonuję odcinek Wyszyńskiego i Warszawskiej i w pełni sprawne rowery (czyt. oświetlone) można policzyć na palcach. Wielokrotnie byłam świadkiem, zwłaszcza w porze zimowej, gdy nad ranem ciemnica, jak radiowóz policyjny mijał takich nieoświetlonych rowerzystów nic sobie z tego nie robiąc. Piszę to z troski, bo kiedyś może dojść do tragedii.

Chciałam poruszyć jeszcze jedną sprawę dotyczącą rowerzystów. Dlaczego nagminnie jeżdżą chodnikiem wzdłuż ogródków działkowych tj. od ronda przy Tesco do ronda przy ul. Lubelskiej i Wisznickiej. Wiem, że tam aż prosi się o ścieżkę rowerową, ale póki co jej nie ma. My piesi nie możemy w spokoju iść chodnikiem, bo co chwila jedzie jakiś rowerzysta i trzeba mu schodzić z drogi. Szczytem jest gdy taki rowerzysta dzwoni dzwonkiem. W końcu to jest chodnik, a nie droga dla rowerów. Nie robiłabym z tego problemu, ale jak się idzie na spacer z małym dzieckiem i trzeba cały czas uważać, żeby nie wpadło się pod rower, to trochę denerwuje taka sytuacja.

Pozdrawiam

Katarzyna

 

List o powyższej treści dotarł do nas wczoraj rano (20 września br.). Mimo tego, że publikujemy go dzisiaj wieczorem, nie traci nic na aktualności. Mało tego- z każdym dniem będzie coraz bardziej na czasie- dni są coraz krótsze, pogoda coraz gorsza, a niefrasobliwość ludzka ta sama...

O rowerzystach- kamikadze, niewidocznych pieszych- zombi, kierowcach tirów i syndromie seicento pisaliśmy 15 grudnia 2008. Jak widać, trzy lata później, temat jest wciąż aktualny. Artykuł, pt. "Polskie drogi" przeczytasz tutaj.

 

Komentarze  

 
#41 nie elegancja francjainstruktor seksu 2011-09-26 08:55
W normalnym kraju, to policja powinna jezdzic wieczorami, nad ranem i rozdawac tym niewidocznym kamizelki albo jakies swiatla, nawet chociazby odblaski. Oni maja chronic ludzkie zycie a nie liczyc pieniadze! Mandaty? Nic nie zmienia.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.