Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 czerwca 2023 imieniny: Bonifacego, Walerii

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

BIAŁO-ZIELONE... barwy niezwyciężone...

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 09 grudnia 2008 00:40

{xtypo_dropcap}Przeczytałem{/xtypo_dropcap} dzisiaj na naszej partnerskiej stronie www.orleta-spomlek.pl, że nasz miejscowy klub piłkarski zamierza opuścić kolejnych 4 piłkarzy... To niewątpliwa strata dla zespołu, ale cóż... Nie można im się dziwić, kiedy po latach prosperity i wspierania przez SPOMLEK, nagle, po pamiętnych wydarzeniach w mleczarni, zarząd spółdzielni zakręcił kurek z gotówką, a piłkarzy potraktował jak normalnych pracowników. Decyzji zarządu spółdzielni nie wypada mi oceniać, szczególnie teraz - w okresie ogólnoświatowego kryzysu. SPOMLEKOWI życzę mądrych decyzji i przetrwania w tych ciężkich czasach, mało tego - gratuluję wprowadzenia na rynek nowych produktów (ale o tym napiszę przy innej okazji).

Co jednak z radzyńską piłką?

Wydaje się, że klub nieuchronnie zmierza ku spadkowi do niższej ligi (pytanie tylko której...). Decydujący głos w sprawie Orląt podejmie zapewne zarząd klubu, który zbierze się 23 grudnia o 17.00 na radzyńskim stadionie. 

 

W cieniu tych piłkarskich rozgrywek i walki o przetrwanie przewija się co jakiś czas informacja o stronie klubowej. Kiedyś powiatowykibic, od niedawna orleta-spomlek.pl - oficjana strona klubu. Kiedy klub opuścił dotychczasowy prezes, przegoniono ze stadionu jednego z twórców strony. Od tej chwli serwis znowu stał się nieoficjalny, a od kilku dni jest całkowicie na wygnaniu - z zakazem używania w logo strony słów: LSK ORLĘTA - SPOMLEK - RADZYŃ PODLASKI.

Pytam: za co ta banicja? O co chodzi? Czy ktoś z zarządu klubu czasami nie przesadza? Jakim prawem chcą decydować o stronie, która powstała obok nich?

Pamiętam doskonale, kiedy powiatowy kibic pojawił się internecie. Pamiętam, kiedy jego twórca kupował aparat fotograficzny, aby relacjonować wydarzenia z murawy. Nie za pieniądze klubu, za swoje... Pamiętam dobrze, kiedy zastanawiał się w jaki sposób na żywo relacjonować mecze - i proszę - na wzór wielkich portali mogliśmy minuta po minucie obserwować na naszych monitorach przebieg meczu... Czy wtedy go wyganiano? Chyba nie... Wtedy wszyscy klepali go po plecach, a teraz chcą kopnąć w...

Panowie... chociaż nie jestem prawnikiem, to myślę, że nie powinniście zabraniać komukolwiek posługiwania się na stronie internetowej słowami: LKS ORLĘTA - SPOMLEK - RADZYŃ PODLASKI w logo strony. Szczególnie wtedy, kiedy wyraźnie umieszcza napis: STRONA NIEOFICJALNA. Odsyłam na strony takich tuzów jak: Legia Warszawa - legia.net, Widzew Łódź - widzew.org, czy też Wisły Kraków - wislakrakow.com. Wszystkie te strony są nieoficjalnymi serwisami klubów, istniejącymi obok oficjalnych stron internetowych - każda z tych stron w swoim logo ma nazwę swojego klubu, czy też jego symbole. Czym są Orlęta wobec Ekstraklasy?

To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi...

 

Komentarze  

 
#1 jaaa-9 2008-12-09 16:11
no fakt. ale wspaniale ze skomre wyrzucili. piłka nozna w radzyniu to nie wszystko. :wink:
 
 
#2 odpowiedźms 2008-12-09 16:20
No tak... ale nie o prezesach był ten artykuł, raczej o stronie internetowej... więc po co odgrzewać nieświeże już dania?
 
 
#3 LKS 2008-12-09 17:11
Będzie 4liga zamiast 2.
 
 
#4 ilewczoraj.pl 2008-12-09 17:33
no i po co komu taka strona...? wystarczy jedna np. taka iledzisiaj.pl i tam mozna gromadzic inf.... a nie 50stron i na kazdej lipa (oprocz iledzisiaj.pl ;p) radzyn24.pl, radzyn.com, radzyn-podl.pl................
 
 
#5 odpowiedźms 2008-12-09 19:50
każda z tych stron jest inna przecież, każda prowadzona przez kogoś innego, każda potrzebna, radzyn24 - to kiosk internetowy, radzyn.com - historia miasta, ogłoszenia, itp., radzyn-podl.pl - strona prowadzona przez Urząd Miasta - informacje z "pierwszej ręki". Każda ma swoich odbiorców.
 
 
#6 ilewczoraj.pl 2008-12-09 21:57
a iledzisiaj.pl jaki ma charakter???
 
 
#7 ms 2008-12-09 22:04
na razie trudno to jednoznacznie określić :-) , chyba wszystko "wyjdzie" w praniu... jak na razie trochę luźniejszy niż inne strony, trochę bardziej ogólny, traktujący nie tylko o naszym mieście, bo przecież życie to nie tylko pałac, otwarcia sklepów, czy wmurowywanie kamieni węgielnych...
 
 
#8 ilewczoraj.pl 2008-12-10 12:17
no fakt. spoko podejscie:-) a moze byscie zainicjowali w naszym miescie???
 
 
#9 ilewczoraj.pl 2008-12-10 12:18
*coś
 
 
#10 ja 2008-12-10 15:02
proponuje zmienic wyglad strony na swiateczny ;p 8)
 
 
#11 wiesz po co tyle stron??? bo czasami człowiek potrzaciekawiony 2008-12-19 01:48
wiesz po co tyle stron??? bo czasami człowiek potrzebuje odmiany. A my Polacy ponoć tak nie lubimy monopolu. Kiedyś każdy musial mieć telefon w TP S.A. - dziś każdy abonent ma wybór. Jest proces MNP-czyli przenoszenia numerów. Tak samo jest ze radzyńskimi stronami internetowymi. Każda traktuje na inny temat. Każda dla kogoś innego. Tak by każdy był zadowolony. No ale jak to w życiu: "jeszcze się taki nie narodził co by drugiemu dogodziŁ" ;-) Pozdrawiam Serwis ILEdzisiaj.pl A.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Odkurzacz cyklonowy z LIDLA
Odkurzacz cyklonowy z LIDLA
sobota, 03 czerwca 2023
Adidasy
Adidasy
środa, 24 maja 2023
dom parterowy
dom parterowy
sobota, 03 czerwca 2023