Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 lutego 2024 imieniny: Małgorzaty, Marty * 1810 - Narodziny Fryderyka Chopina

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

BIAŁO-ZIELONE... barwy niezwyciężone...

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 08 grudnia 2008 23:40

{xtypo_dropcap}Przeczytałem{/xtypo_dropcap} dzisiaj na naszej partnerskiej stronie www.orleta-spomlek.pl, że nasz miejscowy klub piłkarski zamierza opuścić kolejnych 4 piłkarzy... To niewątpliwa strata dla zespołu, ale cóż... Nie można im się dziwić, kiedy po latach prosperity i wspierania przez SPOMLEK, nagle, po pamiętnych wydarzeniach w mleczarni, zarząd spółdzielni zakręcił kurek z gotówką, a piłkarzy potraktował jak normalnych pracowników. Decyzji zarządu spółdzielni nie wypada mi oceniać, szczególnie teraz - w okresie ogólnoświatowego kryzysu. SPOMLEKOWI życzę mądrych decyzji i przetrwania w tych ciężkich czasach, mało tego - gratuluję wprowadzenia na rynek nowych produktów (ale o tym napiszę przy innej okazji).

Co jednak z radzyńską piłką?

Wydaje się, że klub nieuchronnie zmierza ku spadkowi do niższej ligi (pytanie tylko której...). Decydujący głos w sprawie Orląt podejmie zapewne zarząd klubu, który zbierze się 23 grudnia o 17.00 na radzyńskim stadionie. 

 

W cieniu tych piłkarskich rozgrywek i walki o przetrwanie przewija się co jakiś czas informacja o stronie klubowej. Kiedyś powiatowykibic, od niedawna orleta-spomlek.pl - oficjana strona klubu. Kiedy klub opuścił dotychczasowy prezes, przegoniono ze stadionu jednego z twórców strony. Od tej chwli serwis znowu stał się nieoficjalny, a od kilku dni jest całkowicie na wygnaniu - z zakazem używania w logo strony słów: LSK ORLĘTA - SPOMLEK - RADZYŃ PODLASKI.

Pytam: za co ta banicja? O co chodzi? Czy ktoś z zarządu klubu czasami nie przesadza? Jakim prawem chcą decydować o stronie, która powstała obok nich?

Pamiętam doskonale, kiedy powiatowy kibic pojawił się internecie. Pamiętam, kiedy jego twórca kupował aparat fotograficzny, aby relacjonować wydarzenia z murawy. Nie za pieniądze klubu, za swoje... Pamiętam dobrze, kiedy zastanawiał się w jaki sposób na żywo relacjonować mecze - i proszę - na wzór wielkich portali mogliśmy minuta po minucie obserwować na naszych monitorach przebieg meczu... Czy wtedy go wyganiano? Chyba nie... Wtedy wszyscy klepali go po plecach, a teraz chcą kopnąć w...

Panowie... chociaż nie jestem prawnikiem, to myślę, że nie powinniście zabraniać komukolwiek posługiwania się na stronie internetowej słowami: LKS ORLĘTA - SPOMLEK - RADZYŃ PODLASKI w logo strony. Szczególnie wtedy, kiedy wyraźnie umieszcza napis: STRONA NIEOFICJALNA. Odsyłam na strony takich tuzów jak: Legia Warszawa - legia.net, Widzew Łódź - widzew.org, czy też Wisły Kraków - wislakrakow.com. Wszystkie te strony są nieoficjalnymi serwisami klubów, istniejącymi obok oficjalnych stron internetowych - każda z tych stron w swoim logo ma nazwę swojego klubu, czy też jego symbole. Czym są Orlęta wobec Ekstraklasy?

To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi...

 

Komentarze  

 
#1 jaaa-9 2008-12-09 15:11
no fakt. ale wspaniale ze skomre wyrzucili. piłka nozna w radzyniu to nie wszystko. :wink:
 
 
#2 odpowiedźms 2008-12-09 15:20
No tak... ale nie o prezesach był ten artykuł, raczej o stronie internetowej... więc po co odgrzewać nieświeże już dania?
 
 
#3 LKS 2008-12-09 16:11
Będzie 4liga zamiast 2.
 
 
#4 ilewczoraj.pl 2008-12-09 16:33
no i po co komu taka strona...? wystarczy jedna np. taka iledzisiaj.pl i tam mozna gromadzic inf.... a nie 50stron i na kazdej lipa (oprocz iledzisiaj.pl ;p) radzyn24.pl, radzyn.com, radzyn-podl.pl................
 
 
#5 odpowiedźms 2008-12-09 18:50
każda z tych stron jest inna przecież, każda prowadzona przez kogoś innego, każda potrzebna, radzyn24 - to kiosk internetowy, radzyn.com - historia miasta, ogłoszenia, itp., radzyn-podl.pl - strona prowadzona przez Urząd Miasta - informacje z "pierwszej ręki". Każda ma swoich odbiorców.
 
 
#6 ilewczoraj.pl 2008-12-09 20:57
a iledzisiaj.pl jaki ma charakter???
 
 
#7 ms 2008-12-09 21:04
na razie trudno to jednoznacznie określić :-) , chyba wszystko "wyjdzie" w praniu... jak na razie trochę luźniejszy niż inne strony, trochę bardziej ogólny, traktujący nie tylko o naszym mieście, bo przecież życie to nie tylko pałac, otwarcia sklepów, czy wmurowywanie kamieni węgielnych...
 
 
#8 ilewczoraj.pl 2008-12-10 11:17
no fakt. spoko podejscie:-) a moze byscie zainicjowali w naszym miescie???
 
 
#9 ilewczoraj.pl 2008-12-10 11:18
*coś
 
 
#10 ja 2008-12-10 14:02
proponuje zmienic wyglad strony na swiateczny ;p 8)
 
 
#11 wiesz po co tyle stron??? bo czasami człowiek potrzaciekawiony 2008-12-19 00:48
wiesz po co tyle stron??? bo czasami człowiek potrzebuje odmiany. A my Polacy ponoć tak nie lubimy monopolu. Kiedyś każdy musial mieć telefon w TP S.A. - dziś każdy abonent ma wybór. Jest proces MNP-czyli przenoszenia numerów. Tak samo jest ze radzyńskimi stronami internetowymi. Każda traktuje na inny temat. Każda dla kogoś innego. Tak by każdy był zadowolony. No ale jak to w życiu: "jeszcze się taki nie narodził co by drugiemu dogodziŁ" ;-) Pozdrawiam Serwis ILEdzisiaj.pl A.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Kołpaki orginał do BMW e46 r16
środa, 14 lutego 2024
noimage
Owies
środa, 14 lutego 2024
noimage
Dom w Radzyniu Podlaskim
środa, 14 lutego 2024