Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 stycznia 2021 imieniny: Piotr, Małgorzata

Reklama

Ktoś wziął na nią dwa kredyty

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 28 grudnia 2020 06:00

Stop oszustom!W ubiegły wtorek do radzyńskiej komendy zgłosiła się oszkukana 49-letnia mieszkanka gminy Ulan-Majorat.

Kobieta oświadczyła, że w listopadzie nawiązała kontakt z firmą z Warszawy, której strona internetowa wyświetliła się jej w trakcie przeglądania internetu. Mężczyźnie, który skontaktował się z nią i zaoferował swoje usługi, jako doradca finansowy, przekazała swoje dane wrażliwe m.in. numer dowodu osobistego, pesel czy numer karty płatniczej.

Mężczyzna twierdził, że po wpłaceniu przez 49-latkę pieniędzy w kwocie 200 dolarów, będzie nimi obracał na giełdzie w jej imieniu, inwestował w kryptowaluty i powielał zyski. Zapewniał również, że kobieta będzie mogła w dowolnej chwili wypłacić pieniądze. Niestety, ale nic takiego się nie stało.

21 grudnia z banku, w którym posiada rachunek, otrzymała informację o zaciągnięciu na nią dwóch kredytów na łączną kwotę niemal 62 tysięcy złotych. Następnie wszystkie środki pieniężne zgromadzonych na koncie 49-latki zostały przekierowane na inne konto w kilku przelewach.

Po tym kontakt z przedstawicielem warszawskiej firmy urwał się. Kobieta nie mogła również zalogować się na swoje konto bankowe.

 

Komentarze  

 
#1 Przedstawiciel firmuradzyniak95 2020-12-28 07:06
Dzwoni randomowo do kobiety mówiac że jest doradcą finansowym i prosi o dane karty. Taa to nie jest dziwne
 
 
#2 ?OstryZenek 2020-12-28 14:17
Dacie numer do tej pani?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.