Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 kwietnia 2021 imieniny: Jerzego, Wojciecha

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Włamał się do sejfu brata

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
sobota, 02 stycznia 2021 11:00

Sejf brataZarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 18-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica.

Mężczyzna podejrzany jest o włamanie się do metalowego sejfu swojego brata wewnątrz, którego znajdowały się pieniądze, dokumenty tożsamości oraz amunicja. Młodzieniec został zatrzymany i przyznał się do winy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorkową noc na terenie jednej z posesji w gminie Kąkolewnica. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca wyrwał przymocowany w domu do podłoża metalowy sejf, a następnie dokonał jego kradzieży. Według zgłaszającego wewnątrz sejfu znajdowały się pieniądze w kwocie około 27 tysięcy złotych, 5 tysięcy dolarów, dokumenty tożsamości oraz niemal 50 sztuk amunicji.

Radzyńscy kryminalni wykonując czynności w tej sprawie ustalili personalia sprawcy. Okazał się nim brat zgłaszającego, 18-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy. Policjantom tłumaczył, że tej nocy był pod wpływem alkoholu, a pomysł włamania do sejfu pojawił się podczas surfowania po Internecie.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.