Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2024 imieniny: Pauliny, Tomasza

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Plener "Serdeczne Inspiracje" zakończony

Katarzyna Wodowska   
piątek, 29 lipca 2011 07:00

Zakończenie pleneruW środę (27 lipca) zakończył się trwający tydzień plener malarsko – fotograficzny pod hasłem „Serdeczne Inspiracje". – Wasza serdeczność jest ogromna. Dziękuję za gościnność, za ciekawe spotkania, za możliwość obejrzenia wszystkich ciekawostek, którymi możecie się pochwalić. Dziękujemy za możliwość pobytu w tak pięknym mieście choć jeszcze nie do końca poznanym – mówił w imieniu uczestników prof. Andrzej Guttfeld.

Przez 7 dni artyści malarze i fotograficy poznawali nasze miasto i utrwalali je na obrazach lub fotografiach. Zapraszając na plener organizatorzy prosili o zostawienie co najmniej jednej pracy - fotograficy mogli zostawić cykl. Dzieła zostaną opublikowane w katalogu, można je też będzie obejrzeć podczas wystawy 27 sierpnia.

W środę podczas pożegnalnej kolacji organizatorzy i uczestnicy podsumowali radzyński plener. - Mam nadzieję, że czas w Radzyniu uznacie za pożytecznie spędzony. Chcielibyśmy, abyście stali się ambasadorami Radzyńskiej Krainy Serdeczności i zachęcamy do powrotu do nas – mówił Bogdan Sozoniuk reprezentujący Starostwo Powiatowe.

W imieniu uczestników głos zabrał prof.Andrzej Guttfeld. - Rozpieszczacie nas bardzo. Wasza serdeczność jest ogromna. Zostały nam zapewnione niezłe warunki do pracy. Mam wrażenie, że jak gdybym do końca nie zrewanżował się za tę serdeczność. Myślę, że jeszcze będzie okazja. Odczuwam potrzebę podziękowania za gościnność, za ciekawe spotkania, za możliwość obejrzenia wszystkich ciekawostek, którymi możecie się pochwalić. Dziękujemy za możliwość pobytu w tak pięknym mieście choć jeszcze nie do końca poznanym – mówił artysta. Wtórował mu Krzysztof Miller. – Chciałbym też podziękować za wiele poświęconego prywatnego czasu szczególnie państwu Leszczyńskim i Zygmuntowi Pietrzakowi. Bardzo nam zaimponowało wszystko, co robi pan, aby wiedza o Karolu Lipińskim była propagowana – zwrócił się bezpośrednio do obecnych. – Dziękuję również uczestnikom i lokalnym twórcom za wszystkie nieraz burzliwe dyskusje. To dało nam twórczy ferment, wszyscy kończymy ten plener bogatsi – stwierdził Miller. Podobne wrażenia wyraził Dariusz Hankiewicz nestor radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka". - Mieliśmy okazję odbywać różne rozmowy. Jak zawsze na tego typu imprezach najciekawsze jest to, o czym się rozmawia w kuluarach, nieformalnie. Te mądrość i wiedza są najważniejsze. To ważne, że ludzie, którzy są Artystami przez duże „A" – nie są amatorami tak jak my – bez zahamowań dzielili się swoimi poglądami. Naszym wspólnym pragnieniem jest to, aby ten plener wrósł na stałe w panoramę Radzynia – wyraził życzenie Hankiewicz.

Na pożegnanie wszyscy goście dostali pakiety sztandarowych produktów naszego miasta, czyli serów dojrzewających wytwarzanych przez Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek. Organizatorzy chcieli też zaprezentować smaki naszego regionu. Na stołach królowały tartuny, pierogi, strucle, paszteciki, barszcz, smalec i ogórki.

Konsumpcję i rozmowy umilał występ zespołu Molas Band.

{morfeo 887}

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Wiertarko-wkretarka
poniedziałek, 17 czerwca 2024
noimage
Czereśnie samozbiór
wtorek, 18 czerwca 2024