Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 czerwca 2024 imieniny: Antoniego, Lucjana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wystawa Picasa oraz diaporama Krzysztofa Saka

Katarzyna Wodowska   
sobota, 23 lipca 2011 12:48

wystawa_picasa

Wczoraj (22 lipca) w galerii Trzy Okna otwarto wystawę prac, które powstały podczas III Radzyńskich Spotkań Artystycznych „Szukamy Picasa".

Podczas wernisażu młodzi artyści zostali wyróżnieni nagrodami. Natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Krzysztof Sak zaprezentował spektakl audiowizualny, którego tworzywem były fotografie jego autorstwa zsynchronizowane z muzyką.

Była to poplenerowa wystawa prac dzieci i młodzieży biorących udział w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie dla Kultury Stuk- Puk. – Zdecydowaliśmy się na połączenie wystaw. Obok siebie znajdują się prace Darka Dorosza oraz dzieci i młodzieży. Mamy też tutaj prace będące efektem warsztatów z techniki solarigrafii – tłumaczył Jakub Jakubowski, prezes stowarzyszenia.

O przebiegu tegorocznej imprezy opowiedział jej koordynator, czyli Arkadiusz Kulpa. Potem nastąpił radosny moment wręczenia nagród. I nagroda powędrowała do Julii Kurkus. – Postanowiliśmy wyróżnić Julię za umiejętność łączenia kolorów i wyjątkowo malarskie, odważne podejście do tematu – poinformował Kuba Jakubowski. II nagroda trafiła do Alicji Iwańczuk. Pozostali uczestnicy również dostali upominki od organizatorów spotkań artystycznych. Nagroda czekała też na Andrzeja Fugę, który został wyróżniony za najlepsze zdjęcie wykonane podczas warsztatów fotografii otworkowej.
III Radzyńskie Spotkania Artystyczne „Szukamy Picasa" obdarzyło wsparciem finansowym Starostwo Powiatowe.


Natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym fotografik Krzysztof Sak zorganizował diaporamę, czyli spektakl audiowizualny. Publiczność, którą stanowili uczestnicy „Pleneru malarsko-fotograficznego Radzyń 2011 – SERDECZNE INSPIRACJE" podziwiali zdjęcia okraszone materiałem dźwiękowym. Pierwsza diaporama to fotografie z odpust św. Onfurego w Jabłecznej a oprawa dźwiękowa to fragment liturgii św. Jana z cerkwi pod wezwaniem św. Onfrego w Jabłecznej, którą celebrował ojciec Ihumen Jerzy Siewiereniuk, chórem braci zakonnych dyrygował przeor klasztoru, ksiądz Archimandryta Jerzy Bańkowski. Kolejna to 3 – minutowy film „La Vita Italiana" a zaraz potem diaporama będąca efektem pobytu artysty w Toskanii. Na koniec Krzysztof Sak pochwalił się fotografiami z uroczystości Bożego Ciała na Podhalu, obrazy zestawił z nagraniem dźwiękowym z tegoż święta.

{morfeo 876}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Sosna opaÅowa.
Sosna opałowa.
wtorek, 11 czerwca 2024
noimage
sprzedam kucyka
czwartek, 06 czerwca 2024
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
poniedziałek, 03 czerwca 2024