Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

RADZYŃ 1920 - Przed bitwą (zbiórka)

RADZYŃ 1920 - Przed bitwą

Mariusz Szczygieł   
piątek, 13 lutego 2009 12:42

RADZYŃ 1920 - Karabin MAXIM{xtypo_dropcap}W{/xtypo_dropcap} piatek 20 lutego 2008 roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych przygotowaniami do inscenizacji bitwy o Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim do sali kina "ORANŻERIA". Na spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 18.00 zaprezentujemy umundurowanie i broń, opowiemy o pracach związanych z przygotowaniem inscenizacji, uchylimy rąbka scenariusza, odpowiemy na pytania związane z bitwą.

 

PAMIĘTAJ - 20 LUTEGO, SALA KINA, GODZ. 18.00

 

Co nowego wokół bitwy...

Przez ten krótki czas odwiedziliśmy większość radzyńskich firm z prośbą o przysłowiowy "grosik" na zorganizowanie inscenizacji. Spotkaliśmy się z wieloma ludźmi, którym opowiadaliśmy o planach bitwy. Nie spotkaliśmy się z odmową - przywitało nas raczej zdziwienie, że chcemy coś takiego zrobić w naszym mieście. Nawiązaliśmy kontakt ze "Wspólnotą" i "Grotem" w sprawie pomocy medialnej. Już w następnym tygodniu w ww. pismach będziecie mogli przeczytać o przygotowaniach do obrony pałacu.

 

Co o zbiórce mówią radzyniacy...

Podczas rozmów z ludźmi nie słyszeliśmy słowa "nie" kiedy prosilismy o pieniądze. Ludzie twierdzili, że nie jest to najlepszy okres na wsparcie, bo do Radzynia powoli dociera kryzys finansowy, jest wyraźnie mniej klientów, ale mimo to przeleją jakąś kwotę pieniędzy na nasze konto. Za każdym razem podkreślaliśmy, że to nie muszą być wielkie pieniądze - ważny jest każdy grosz - doskonale rozumiemy coraz trudniejszą sytuację, dlatego też staramy się dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców, prosząc ich nawet o niewielkie wpłaty, które nie uszczuplą w znaczący sposób ich budżetu.

 

Ile nazbieraliśmy...

Wczoraj dostaliśmy wiadomość od prezesa "Stuk-Puk". Okazuje się, że nasz garnuszek jest na razie prawie pusty... Na koncie jest wprawdzie niewielka suma, ale do 16 000 zł jest jeszcze bardzo, bardzo daleko... Nie tracimy jednak nadziei! Wierzymy w mieszkańców Radzynia i wierzymy, że dzięki nim stworzymy wspaniałe widowisko.

 

Tutaj znajdziesz nr konta, na które należy wpłacać pieniądze

 

Komentarze  

 
#1 WK 2009-02-13 16:32
naprawde serdecznie zapraszamy wszystkich radzyniakow :] i prosimy o wsparcie
 
 
#2 KK 2009-02-21 00:21
taa obecnosc była zadziwiajaca...4 osoby...;| czy radzyń chce pokazac ze naprawde w tym miescie nei da sie nic zrobic?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.