Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 października 2022 imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad | 1921 - przybycie Sióstr Albertynek do Radzynia. Siostry Albertynki były w Radzyniu do 10 maja 1955 r.

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 06.-09.10.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 06.-09.10.2022, 06.10.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

15 w jedną stronę. Awaryjne

Mariusz Szczygieł   
sobota, 20 sierpnia 2016 15:13

Golf po zderzeniuZ Radzynia do Kocka, przeciętnie jedzie się 15 minut.

Ten krótki czas wystarcza w zupełności na przeprowadzenie ciekawej rozmowy, obserwację różnych wydarzeń i głębokie przemyślenia. Minął rok od kiedy prawie co dzień 2 razy przemierzam tę trasę. A co na niej widzę?

W tym tygodniu niestety widziałem wiele nieszczęść… I chociaż nie od tego tematu chciałem zacząć, to wymaga tego potrzeba chwili… Ta krótka trasa z Radzynia do Kocka jest bardzo niebezpieczna. Wąska droga, o bardzo dużym natężeniu ruchu (bo z Białegostoku do Lublina innej nie ma), a przy tym zachęcająca do przyciśnięcia pedału gazu jest świadkiem wielu kolizji i wypadków. Ileż to razy pisaliśmy o zdarzeniu drogowym w Borkach przy stacji paliw, albo w Tchórzewie przy barze w lesie? Przez lata nic się w tym temacie nie zmieniło.

W środę w Paszkach Małych, w skręcającego w lewo golfa uderzył wyprzedzający go samochód marki Audi. Jak się to skończyło, zobaczycie na policyjnych zdjęciach. Sekundy zadecydowały o dalszym życiu biorących udział w tym wypadku, a stan zdrowia kierującej golfem nie jest najlepszy… Dzisiaj (sobota, 20 sierpnia) piszę ten tekst wprost po powrocie z Tchórzewa. Niedawno w stojącego tam busa, próbującego wjechać na leśny parking, uderzyło jadące za nim audi. Tu na szczęście nikomu nic się nie stało. Tydzień temu w Borkach sam zatrzymałem się czekając, aż samochód jadący przede mną wjedzie na stację paliw. Tylko szybka reakcja kierowcy busa uratowała mnie przed „klepaniem” samochodu. Dostawczy mercedes zatrzymał się na drugim pasie, obok mnie… Jakoś dużo ostatnio tych zdarzeń na tej trasie…

„Przygoda” z busem uświadomiła mi, że zatrzymując się nawet na chwilę na drodze, trzeba koniecznie włączyć światła awaryjne. Może to nas uchronić przed tragedią. Do tego też i Was zachęcam. Włączajcie AWARYJNE. Kierowcy jadący za Wami zobaczą Was wcześniej.

Audi po zderzeniu

Miejsce wypadku

 

Komentarze  

 
#1 joker nie płacicpniarz 2016-08-20 17:05
pewnie chciał zabrać autostopowiczki w Tchórzewie
 
 
#2 po co są awaryjneJawnyRadzyń 2016-08-20 17:13
Tylko cwaniaczki włączają awaryjne którzy siłą wymuszają ustąpienia miejsca do wyprzedzania na trzeciego, to wtedy " migają" awaryjnymi Panie Mariuszu. Odcinek od Bork aż do Kocka wymaga przebudowy i usytuowania wysepek z lewoskrętem to może znacznie poprawić bezpieczeństwo na drodze.
 
 
#3 dlaczego?kormoran 2016-08-20 22:49
Jeździmy zbyt szybko. Brak nam czasu na refleksję. W ciągu ułamka sekundy stać się może dużo. Na autostradzie można sobie pozwolić na więcej a na drodze gminnej mniej. Nie wszyscy jeszcze to pojęli i dlatego tak dużo jest wypadków. Doświadczenie zdobywa się kilometrami.
 
 
#4 RE: 15 w jedną stronę. Awaryjneke? 2016-08-22 15:13
heh, jadę sobie kiedyś rano tą trasą, a tu nagle zaraz za skrzyżowaniem Kleeberga z obwodnicą wyprzedza mnie pewna czerwona mazda. szybko się oddalała, nawet trochę sporo za szybko jak na teren zabudowany...
 
 
#5 do jawny Radzyńwaluś 2016-08-22 17:04
Radek Ameryki nie odkryłeś .wiele dróg w Polsce jest do przebudowy ale to kiedyś.gdy by nie 8 lat straconych przez poprzedni rząd i zabranie kasy z 19 może to by była już trasa szybkiego ruchu.a co do cwaniaków to wielu jest i to przeważnie wśród nowobogackich(tzw gawnojedów)oni dla szpanu potrafią do Lublina dojechać bez użycia kierunków
 
 
#6 RE: 15 w jedną stronę. AwaryjneAdnim 2016-08-22 18:04
Niektóre samochody przy gwałtownym hamowaniu mają automatyczne włączanie świateł awaryjnych. Jest to dobra informacja dla jadących z tyłu. Chociaż dla "siedzących" na zderzaku chyba niewiele to pomoże...
 
 
#7 światła awaryjne- takmnio 2016-08-23 07:24
coraz więcej kierowców nie włącza kierunkowskazów, to awaryjnych też nie włączają, a to nosze i innych bezpieczeństwo. Zasada myśl i przewiduj.
 
 
#8 debestpaznokieć 2016-08-23 18:55
debeściak
 
 
#9 RE: 15 w jedną stronę. Awaryjnesnajper116 2016-08-26 11:57
waluś minął rok "dobrej zmiany" - zmieniło się coś w infrastrukturze drogowej "wiernego wschodu" ?? ale tu nie infrastrukturę trzeba zmieniać tylko mentalność "kierowców" i może zbyt liberalne podejście WORD Biała Podlaska która zbyt łatwo daje prawo jazdy?? Niektórzy właściciele "audi i Beemeek " lepiej by zrobili jakby musieli dojeżdżać PKSem wtedy bezpieczeństwo na drogach by się poprawiło samo - bez wycinania asfaltu na kolejne wysepki na środku drogi.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.