Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 listopada 2022 imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 02.-06.12.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 02.-06.12.2022, 02.12.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Szanuj zieleń

Anna Małoszewska   
czwartek, 18 lipca 2013 08:50

Szanuj zieleń?Leśne wysypiska śmieci nie są niczym nowym. Nadal jednak zaskakują. Tak wygląda las w Maryninie.

Postanowiłam zrobić tylko tych kilka zdjęć, bo jeśli byłoby ich więcej, na każdym powtarzałoby się to samo. Połamane wiadro, opony od samochodów, potłuczone szkło, plastikowe butelki, całe worki ze śmieciami, kartki, opakowania po papierosach... I mogłabym tak wymieniać i wymieniać w nieskończoność. Szanujmy zieleń, bo potykanie się o śmieci w zasadzie co krok, w miejscu, w którym być ich nie powinno, woła o pomstę do nieba… Być może trochę pomoże wprowadzona niedawno "ustawa śmieciowa". Może nikomu nie będzie opłacało się już wywozić śmieci do lasu? Może... Mam nadzieję...

130718-las-1130718-las-2130718-las-3130718-las-4

 

Komentarze  

 
#1 kultura śmieceniamaskarada 2013-07-19 07:52
Myślę, że ustawa niewiele zmieni. Żeby coś się zmieniło, trzeba od małego uczyć, że nawet papierka po cukierku nie rzuca się na ulicę, wtedy takiemu dorosłemu nie przyjdzie do głowy wywozić śmieci do lasu. Mieszkam w domu jednorodzinnym przy trasie wojewódzkiej. Co tydzień zbieram z posesji butelki i puszki po piwie, opakowania po papierosach, papierki, butelki po napojach. Taki "cywilizowany" człowiek nie szczypie się się nawet czy wyrzuci te śmieci z auta komuś pod okno czy może w lesie, gdzie nikt nie widzi. Najgorzej wygląda parking pod Biedronką. Ludziom nie chce się d... ruszyć do kosza na śmieci. Lepiej kopnąć opakowanie po fajkach lub puszkę pod samochód. Nie wspomnę o butelkach. A ustawa śmieciowa? Obserwuję otoczenie i wiele osób, jakby z założenia, nie rozumie i nie chce zrozumieć zasad segregacji śmieci. Taka "kultura".
 
 
#2 RE: Szanuj zieleńkrytyk 2013-07-20 07:33
Zgadzam się z przedmówcą - zasady kultury wynosimy z domu. Niestety, kiedy patrzę na nasze społeczeństwo, mam wrażenie, że w większości wyszli z domów patologicznie niekulturalnych i o braku kręgosłupa moralnego: palenie fajek w miejscach publicznych (bo co ich obchodzi stojący obok człowiek), rzucanie petów na ulicę, wyrzucanie śmieci w lasach, nieustępowanie miejsca starszym, chorym lub kobietom w ciąży (bo przecież ciąża to nie jest choroba). I w końcu to, co ostatnio - popieranie uboju rytualnego i w ogóle to, co dzieje się w rzeźniach plus pakowanie jakiego shitu do wędlin (my zarobimy, reszta się truje)- jak nas nie boli, tylko zwierzę lub tych, na których zarabiamy, to jest ok. Gorzej, jak nas boli, bo nam w portfelu ubędzie. Jesteśmy ludźmi o moralności Kalego: "Kali zabić krowę jest ok, jak Kalemu, to już be." Prymityw moralny w Polsce ma się świetnie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.