Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 marca 2023 imieniny: Ernesta, Lidii

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Sentymentalna jazda na łyżwach...

środa, 08 lutego 2012 22:24

Biały OrlikOd środy 28 grudnia ubiegłego roku mieszkańcy naszego miasta mogą bezpłatnie korzystać z pierwszego w Radzyniu lodowiska „Biały Orlik".

Nic może w tym nie byłoby szczególnego gdyby nie fakt, że od kilku dni można zaobserwować ciekawe zjawisko dotyczące jazdy na łyżwach.

Wychodząc z założenia nowe jest lepsze i powinno przyciągać, w tym przypadku jednak się nie sprawdza. Większym zainteresowaniem zdecydowanie od kilku dni cieszy się ciemny, zamarznięty staw przy pałacu, niż pięknie oświetlone i nowe lodowisko.

Dlaczego tak się dzieje? O to postanowiliśmy zapytać przypadkowo zatrzymanych łyżwiarzy.

Leszek (41 lat)

- Jednym z głównych powodów naszego przyjścia tutaj jest to, że uczymy córkę jeździć na łyżwach, żona może swobodnie chodzić w butach po lodzie i prowadzać dziecko, czego nie można byłoby zrobić na sztucznym lodowisku.

Tomek (19 lat)

- Ten staw jest chwilową atrakcją bowiem będzie zamarznięty przez około 2 tygodnie i dlatego z niej korzystam. Tutaj jest na pewno atrakcyjniej bo jest więcej miejsca, można się rozpędzić i bez obaw poszaleć.

Mateusz (23 lata)

- Byłem na tamtym lodowisku ale jest zdecydowanie za małe i jest tam ciasno jeździć, człowiek się tylko obija o innych, dlatego wybrałem to miejsce.

Aneta i Magda (17 i 18 lat)

- Nie wiemy czego tu przyszłyśmy. Chyba dlatego, że po pierwsze bliżej a po drugie jakaś większa jest frajda z jeżdżenia tutaj i pewnego rodzaju sentyment do tego miejsca.

 

A może Wy macie inne powody niż te, które przedstawiliśmy powyżej? Zachęcamy do podzielenia się nimi z nami w komentarzach.

Oba zdjęcia wykonane w odstępie 5 minutowym (godzina 17.00 i 17.05).

Lodowisko przy pałacu

 

Komentarze  

 
#1 wielkoscwitek373 2012-02-09 00:08
ludzie maja racje.
wazną cechą obiektu jest wielkosc, sztuczne lodowisko jest małe i juz odrzuca od siebie,staw był z nami juz kilkanascie lat i jest dalej, wszystkim jest tu dobrze.

przypomne tylko ze za rok za sztuczne lodowisko prawdopodobnie bedziemy placili (za wstęp), wtedy ratunkiem bedzie nowy basen przy szkole ZSP:)))
 
 
#2 Powodyqwe 2012-02-09 00:25
Na sztuczne lodowisko nie mozna wchodzić w butach, wielu rodziców chciałoby uczyć swoje dzieci jazdy, ale nie moze.
Sztuczne lodowisko jest bardzo małe.
Gdyby tylko trochę oswietlic stawy i puścić jakaś muzykę to byłbym w stanie nawet zapłacić ta złotówkę lub dwa.
buduje sie rożne rzeczy, ale nie wszystko jest przemyślane.
 
 
#3 Konkurencja ?Garybaldi 2012-02-09 09:01
Podstawowym powodem dla którego wybieramy staw jest fakt iż jest on zamarznięty...
Myślę, że nie ma co traktować tych lodowisk jako konkurencyjne. Staw jest duży co daje swobodę uczącym się jak i wprawionym łyżwiarzom. Nikt nikogo nie liczy nie ustala limitów jednym słowem swoboda. Biały Orlik natomiast będzie działał przy niewielkich plusowych temperaturach ze swoimi, z racji wielkości, ograniczeniami.
 
 
#4 RE: Sentymentalna jazda na łyżwach...orioNNN 2012-02-09 10:56
hehehehe :))
kiedyś to się nawet w hokeja na tym stawie waliło...to były czasy :)
a lodowisko małe i lód gorszy, tzn tępy :0
 
 
#5 Do pana Karolahans 2012-02-22 10:46
Panie Karolu dlaczego Pan nie opisze co dzieje się na lodowisku i na stawach przez ostatni tydzień? Jakoś na stawach "łyżwiarzy" nie widziałem:)
 
 
#6 Do hansaKarol Niewęgłowski 2012-02-22 11:32
A cóż takiego się dzieje, możesz mnie nakierować? Na stawach nie widać ludzi bo lód zaczął topnieć więc to niezależne od nas, czy może chodzi o coś innego?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.