Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2024 imieniny: Pauliny, Tomasza

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Pijany przyjechał do sklepu i… zasnął na trawniku

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
sobota, 30 września 2023 08:00

Samochód mężczyznyPonad 4 promile alkoholu miał w organizmie 48-latek, który w takim stanie przejechał samochodem do sklepu spożywczego na zakupy.

Dzięki obywatelskiej postawie świadków zdarzenia udało się zatrzymać nietrzeźwego amatora czterech kółek, który czekając na patrol Policji zasnął na trawniku.

W poniedziałek, kilka minut przed godziną 16:00 oficer dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikało, że kierujący skodą, który przyjechał do sklepu spożywczego w Komarówce Podlaskiej, najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Kiedy na miejsce dotarli policjanci podszedł do nich mężczyzna informując, że to on wezwał Policję. Dodał, że jadąc samochodem zauważył kierującego Skodą Fabia, który zjeżdżał na pobocze, a jego styl jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu. W pewnym momencie kierowca skody zjechał i zatrzymał się na parkingu przy sklepie spożywczym.

Podchodząc do samochodu wraz z innym mężczyzną będącym na parkingu zgłaszający nie miał już wątpliwości, że za kierownicą siedzi pijany mężczyzna. Świadkowie odebrali mu kluczyki uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę. Kierowca skody, gdy wysiadł z auta, położył się na trawniku i zasnął.

Kierującym skodą okazał się 48-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a auto trafiło na parking strzeżony.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 48-latek musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

MaltaÅczyki
Maltańczyki
niedziela, 16 czerwca 2024
noimage
ROZRZUTNIK JEDNOOSIOWY
niedziela, 09 czerwca 2024