Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lutego 2024 imieniny: Damiana, Izabeli, Polikarpa

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Zgubił telefon na miejscu kradzieży...

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 06 października 2023 05:00

ZagęszczarkaNa miejscu kradzieży maszyny budowlanej policjanci zauważyli telefon komórkowy. Pozostawił go sprawca, którego bez trudu namierzyli radzyńscy mundury. Ponadto okazało się, że 37-latek przyjechał na miejsce kradzieży samochodem będąc pod działaniem alkoholu. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek w godzinach wieczornych dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony o kradzieży zagęszczarki pozostawionej na skrzyni ładunkowej samochodu marki Ford zaparkowanym na parkingu w miejscowości Suchowola. Właściciel maszyny wycenił jej wartość na kwotę niemal 10 tysięcy złotych. W miejscu zdarzenia funkcjonariusze znaleźli na trawie telefon komórkowy, który jak się później okazało należał do sprawcy kradzieży.

Chwilę po zaistniałym zdarzeniu mundurowi zauważyli mężczyznę, który z ukrycia obserwował czynności mundurowych. Okazało się, że obserwatorem policyjnych działań był 37-letni mieszkaniec gminy Wohyń. Policjantom tłumaczył, że szuka tylko telefonu komórkowego, który zgubił właśnie w tym miejscu podczas spaceru.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się także, że 37-latek na miejsce zdarzenia przyjechał samochodem osobowym marki Volvo będąc pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży i kierowania samochodem będąc pod działaniem alkoholu. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

KUPIE pilarke uszkodzona STIHL
KUPIE pilarke uszkodzona STIHL
wtorek, 20 lutego 2024
YAMAHA VIRAGO XV 125
YAMAHA VIRAGO XV 125
niedziela, 18 lutego 2024
noimage
Sprzedam Citroen Xsara Picasso
czwartek, 15 lutego 2024