Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 września 2023 imieniny: Tomasza, Maurycego

Już niedługo

Koncert Muzyki Polskiej image
Koncert Muzyki Polskiej, 24.09.2023, 16:30, sala kina ORANŻERIA
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Pomógł odnaleźć zaginionego 70-latka

Barbara Salczyńska-Pyrchla   
poniedziałek, 24 października 2022 18:10

70-latek na zdjęciu z fotopułapkiSłużba policjanta nie kończy się z momentem wyjścia z komendy – bycie stróżem prawa to nierzadko poczucie bycia w służbie społeczeństwu cały czas.

W minioną sobotę swoją postawą przypomniał o tym aspirant Piotr Woszczak. Funkcjonariusz, który pełni na co dzień służbę w radzyńskiej jednostce, jest również czynnym myśliwym. W czasie wolnym od służby jego uwagę zwróciło zdjęcie wykonane przez jedną z leśnych fotopułapek. Widoczny był na nim starszy mężczyzna, który wyglądał jakby zagubił się w lesie i mógł potrzebować pomocy medycznej.

Zdjęcie wykonane było na terenie powiatu bialskiego, dlatego funkcjonariusz natychmiast przekazał tę informację bialskim policjantom.

Mundurowi rozpoznali na fotografii 70-letniego mieszkańca miasta, który już wcześniej z uwagi na stan zdrowia opuszczał miejsce zamieszkania.

Policjanci kontaktując się z członkami rodziny ustalili, że mężczyzna nie powrócił do domu poprzedniego dnia. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania 70-latka, do których użyty został również pies tropiący. Dzięki informacji z fotopułapki mundurowi zawęzili rejon poszukiwań, odnajdując wycieńczonego już mężczyznę. 70-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Sobotni przypadek potwierdza jedynie zasadę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, a mundurowi nawet po służbie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, gdzie interwencje podejmowane „po godzinach” często są na wagę ludzkiego życia.

 

Komentarze  

 
#1 Brawawisienka22 2022-10-24 19:25
Brawa dla Pana policjanta za czujność, ale przede wszystkim za empatię do osoby starszej.
 
 
#2 TakJasio 2022-10-25 07:53
przyłączam się do poprzednika. Odpowiednia osoba do wykonywania tej służby !
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Bujaczek
wtorek, 19 września 2023
noimage
Mieszkanie 62,8 m2+piwnica
sobota, 09 września 2023
Wazon-lampion 4 szt.,nowe
Wazon-lampion 4 szt.,nowe
niedziela, 10 września 2023