Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

ALFA nokautuje

Jakub Szymanek
poniedziałek, 24 stycznia 2011 08:48

Alfa BS Radzyń Podlaski, od lewej: Marcin Czerniawski, Michał Wierzchowski, Dariusz Wierzchowski – Prezes klubu, Alan Woś i Wenliang Xu.Ubiegły weekend był bardzo pracowity dla tenisistów Alfy Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski.

W sobotę w Lublinie Radzynianie pokonali tamtejszy UKS 23 9:1. Następnego dnia w hali ZSP podopieczni Dariusza Wierzchowskiego gościli szósty w tabeli GUKS Gorzkowice. Wydawać by się mogło, że po sobotnim meczu Alfa będzie zmęczona – nic bardziej mylnego. Niedzielne spotkanie gospodarze rozpoczęli z wielkim animuszem i od początku pokazali, że nie przypadkowo zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Marcin Czerniawski, Michał Wierzchowski, Alan Woś i Wenliang Xu nie dali najmniejszych szans swoim rywalom i z łatwością wygrywali prawie wszystkie sety. Jedyne wygrane pojedynki przyjezdnych to zaledwie trzy sety w grach singlowych – jeden stracił Alan Woś i dwa Michał Wierzchowski. Straty Radzyniaków nie miały jednak większych konsekwencji, albowiem nie przyniosły punktów rywalowi. Ostatecznie Alfa rozgromiła GUKS Gorzkowice 10:0 i nadal pozostaje niepokonana w tym sezonie.

Najbliższe spotkanie radzyńscy tenisiści rozegrają w sobotę 29 stycznia o godzinie 16 w hali ZSP. Przeciwnikiem Alfy będzie AZS Wrocław.