Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 czerwca 2024 imieniny: Alicji, Alojzego | 1983 - władze komunistyczne wydały pozwolenie na budowę kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Marszami uczcili pamięć poległych

Małgorzata Mazurek   
poniedziałek, 14 września 2009 19:00

Podczas potwierdzania punktu kontrolnegoJuż po raz dziewiąty młodzi turyści tłumnie wzięli udział w Rajdzie Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa (11-12 września 2009 r.).

Organizatorami imprezy byli Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Powiatu Radzyńskiego, Światowy Związek Żołnierzy AK O/Radzyń Podlaski oraz Gimnazjum im. hm Michała Stefana Lisowskiego w Czemiernikach.

Impreza rozpoczęła się zbiórką przy mogile w Sitnie, gdzie w intencji poległych w radzyńskich lasach harcerzy odprawiona została polowa msza święta. Udział w niej brali uczestnicy rajdu, zaproszeni goście oraz uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Czemiernikach, którzy złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar swojej szkoły. Po nabożeństwie rozpoczął się pierwszy etap marszów na orientację.

Uczestnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę z Bełcząca do Czemiernik. W trakcie marszu czekały na nich zadania sprawdzające m.in. umiejętności posługiwania się mapą i kompasem, a także spostrzegawczość i dokładność. Uczestnicy startowali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wieczorem przeprowadzone zostały dwa konkursy: krajoznawczy oraz niespodzianka. Natomiast drugiego dnia rajdu odbył się kolejny etap turystycznej imprezy na orientację oraz podsumowanie przeprowadzonych konkurencji, połączone z nagrodzeniem wyróżniających się uczestników rajdu.

W najmłodszej kategorii zwycięzcami okazali się Przemysław Musiatowicz i Michał Wierzchowski ze Szkoły Podstawowej w Białej k. Radzynia Podlaskiego. Wśród gimnazjalistów największe umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem zaprezentowały Katarzyna Zarębska i Magdalena Wójcik z Czemiernik. Z kolei w gronie szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli Monika Majewska i Wojciech Skrzeczkowski z I LO w Radzyniu Podlaskim. W konkursie krajoznawczym zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Bartłomiej Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Edyta Bujnik z Gimnazjum Sosnówce i Wojciech Skrzeczkowski z I LO w Radzyniu Podlaskim. Z kolei w konkursie niespodziance najlepszymi okazali się być Patryk Karpiński (SP Biała), Maciej Stadnicki (Gimnazjum nr 1 Radzyń Podlaski) i Emil Korniluk (I LO Radzyń Podlaski).

Przeprowadzenie imprezy możliwe było dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim, a także wielkiemu zaangażowaniu organizatorów: Bogdana Fijałka (kierownika imprezy) oraz Macieja Szwaja i Roberta Mazurka (sędziów przeprowadzanych konkurencji).

{morfeo 129}

znaczek

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Praca
piątek, 21 czerwca 2024
noimage
Pokoje-dom wolno stojący!!!
piątek, 14 czerwca 2024
Sprzedam
Sprzedam
poniedziałek, 10 czerwca 2024