Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK

Robert Mazurek   
wtorek, 10 kwietnia 2018 07:00

Zwycięska drużyna z I LO w Radzyniu Podlaskim9 kwietnia w Białej k. Radzynia Podlaskiego odbył się finał oddziałowy XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Uczestnikami zawodów były 3-osobowe drużyny startujące w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Celem turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku, propagowanie kultury wycieczkowania i rozwijanie sprawności fizycznej. Organizatorem eliminacji był Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim przy współpracy z Zespołem Szkół w Białej. Wsparcia finansowego imprezie udzielił Urząd Miasta i Gminy Radzyń Podlaski.

Uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych. Odbył się test wiedzy, obejmujący zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzono też turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód oraz turystyczne ABC. Ostatnią z wymienionych konkurencji tworzyły: rozpoznawanie atrakcji turystycznych woj. Małopolskiego (gospodarza finału centralnego turnieju), rzut do celu, rozpoznawanie roślin oraz test wiedzy i Janie Pawle II. Ocenie podlegały również zdobyte przez uczestników odznaki turystyczne.

W klasyfikacji generalnej turnieju, w kategorii szkół podstawowych, na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Woli Osowińskiej w składzie: Wiktoria Skowron, Kacper Zabielski i Kacper Krasucki (opiekun Hanna Gołoś). Wśród gimnazjalistów zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim w składzie: Marcel Fijałek, Jacek Pieniak i Sebastian Rolla (opiekun Dorota Staroń). Z kolei w kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjny okazał się zespół I LO w Radzyniu Podlaskim w składzie: Julia Jankowska, Karolina Staroń i Aleksandra Gątarczyk (opiekun Katarzyna Skrzeczkowska). Puchary, dyplomy i narody rzeczowe wręczyli: wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, dyrektor ZS w Białej Andrzej Prokopiuk oraz prezes Oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim Bogdan Fijałek.

Najlepsze zespoły w każdej kategorii wiekowej będą reprezentowały radzyński Oddział PTTK w finale wojewódzkim turnieju, który odbędzie się w dniach 11-12 maja w Sawinie k. Chełma.

Jedną z rozegranych konkurencji był rowerowy tor przeszkód

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Do wynajecia lokal
piątek, 19 kwietnia 2024
noimage
Kierowca lub operator wózka widłowego
poniedziałek, 22 kwietnia 2024