Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Weź udział w Rajdzie Pamięci Harcerzy Radzyńskich

Robert Mazurek   
poniedziałek, 11 września 2017 07:00

PTTKJuż po raz siedemnasty Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim organizuje Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa.

Współorganizatorami imprezy są: Światowy Związek Żołnierzy AK O/Radzyń Podlaski oraz Zespól Szkół w Białej, natomiast finansowego wsparcia przedsięwzięciu udzielili: Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy i Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim.

Rajd odbędzie się w dniach 15-16 września 2017 r., na trasie Radzyń Podlaski - Sitno - Biała - Radzyń Podlaski. Głównym jego celem będzie uczczenie pamięci bohaterskich harcerzy z 1940 r., a także uczczenie pamięci nauczyciela, turysty i harcerza Kazimierza Odrzygoździa.

Przed rozpoczęciem imprezy delegacja młodzieży radzyńskich szkół uda się na cmentarz parafialny, gdzie złoży wiązanki na grobach Ś.P. Kazimierza Odrzygoździa i harcerzy radzyńskich z 1940 r. Następnie, w lesie koło wsi Sitno, pod symboliczną mogiłą poległych w tym miejscu harcerzy, odprawiona zostanie polowa Msza św. Po niej przewidziany jest turystyczny marsz na orientację, rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Meta rajdu została zlokalizowana w Zespole Szkół w Białej.

Sobota upłynie rajdowiczom pod znakiem drugiego etap turystycznego marszu na orientację. Po jego zakończeniu odbędzie się oficjalne podsumowanie imprezy połączone z nagrodzeniem wyróżniających się uczestników w marszach na orientację i konkursach przeprowadzonych podczas rajdu. Powrót do Radzynia zaplanowany jest na godzinę 14.30.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane są telefoniczne do 12 września 2017 r. (wtorek) pod numerem tel. (83) 413-15-25 lub 608-127-534 (wystarczy podać ilość uczestników).

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

UsÅugi Ogrodnicze
Usługi Ogrodnicze
poniedziałek, 22 kwietnia 2024
noimage
betoniarka 250l
poniedziałek, 22 kwietnia 2024