Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 października 2021 imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła | 2011 - ks. kanonik Andrzej Kieliszek został proboszczem parafii św. Trójcy
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Zapraszamy na 10. edycję „Zimy w Mieście”

Michał Maliszewski   
piątek, 03 stycznia 2014 08:00

Logo "Zima 2014"Zostajesz w domu w ferie zimowe? Jeśli tak, to nie oznacza, że musisz się nudzić.

Już po raz dziesiąty przekonuje o tym Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim, które organizuje imprezę turystyczno-rekreacyjną pod nazwą „Zima w Mieście”. Partnerem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół w Zabielu, natomiast swojego wsparcia udzieliły Urząd Gminy Radzyń Podlaski oraz Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych.

W 2014 roku ferie zimowe na Lubelszczyźnie zaczynają się 20 stycznia. Na zorganizowanej 22 lutego przez radzyńskich turystów imprezie nie zabraknie dobrej zabawy, ruchu na świeżym powietrzu oraz poznawania historii, walorów przyrodniczych, krajoznawczych i turystycznych gminy Radzyń Podlaski – poinformował nas Robert Mazurek, pomysłodawca a zarazem koordynator imprezy. Organizatorzy zapewniają, że przedsięwzięcie jest adresowane zarówno do starszych jak i młodszych uczniów. „Zima w mieście” jest alternatywą dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają w czasie ferii zimowych, a chcą fajnie i ciekawie spędzić czas wolny od szkoły – dodaje Mazurek.

Tegoroczna edycja „Zimy w Mieście” wyjątkowo rozpocznie się w Zespole Szkół w Zabielu. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy przeprowadzony zostanie tam konkurs wiedzy o gminie Radzyń Podlaski. Następnie wszyscy uczestnicy udadzą się na początek ścieżki rowerowej, gdzie odbędzie się start na trasę podchodów turystycznych pod nazwą „Spacer bulwarem nad Białką”. Ich meta została zlokalizowana w radzyńskim I LO, gdzie po turystycznym posiłku podsumowana zostanie impreza, a także odbędzie się wręczenie dyplomów i nagród wyróżniającym się uczestnikom.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w imprezie powinni odwiedzić stronę internetową organizatorów – www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl i zapoznać się z regulaminem. Zorganizowane grupy szkolne prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numer 606-234-320.

Do zobaczenia na imprezie

Organizatorzy

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.