Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2022 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Odrabianie zaległości ze Spartakusem

Adam Kułak   
wtorek, 15 maja 2018 07:00

MeczBardzo napięty kalendarz spotkań mają radzyńskie Orlęta.

W ostatnią środę zwyciężyli w finale Pucharu Polski na szczeblu BOZPN i awansowali do półfinału LZPN co będzie wiązało się z koniecznością gry w środku następnego tygodnia. W najbliższą środę odbędzie się odwołane z powodu złego stanu boiska spotkanie dziewiętnastej kolejki trzeciej ligi. Do Radzynia przyjeżdża jeden z najsłabszych zespołów Spartakus Aureus Daleszyce.

Kolejny przeciwnik naszej drużyny w ligowej tabeli zajmuje 16 spadkowe miejsce. W przerwie zimowej zespół z Daleszyc sprowadził trzech zawodników. Do zmiany barw klubowych został namówiony obrońca Szczepan Krzeszowski który przez całą karierę piłkarską występował w Wiernej Małogoszcz; wychowanek Korony Kielce- były zawodnik m.in Legionowii pomocnik Andrzej Paprocki powrócił z MKS Ełk a doświadczony napastnik Mariusz Maciejski wrócił z Nidzianki Bieliny. Karierę sportową zakończył urodzony w 1977 roku wychowanek Błękitnych Kielce Damian Gil. Zespół Spartakusa Daleszyce z dziewięciu rozegranych wiosną spotkań wygrał dwa mecze: w Białej Podlaskiej zwyciężył 0: 1 oraz u siebie w ostatniej kolejce pokonał " czerwoną latarnię" tabeli JKS Jarosław 2:0. Osiem goli dla swojej drużyny zdobył wychowanek GKS Górno Bartosz Sot. Jesienią Orlęta po bramkach Bartosza Ciborowskiego 44', Rafała Borysiuka 45' i Krystiana Putona 81' zwyciężyły w Daleszycach 0:3.

Zespół Damiana Panka w rundzie wiosennej jeszcze u siebie nie wygrał. W ostatnim meczu pomimo prowadzenia przez większą część spotkania i gry na wysokim poziomie radzyńscy piłkarze musieli schodzić do szatni z opuszczonymi głowami. Przyszedł najwyższy czas na odczarowanie swojego boiska. Jeżeli nie teraz to kiedy? Tym bardziej, że do gry wracają kontuzjowani Piotr Krawczyk, Cezary Demianiuk i Maksymilian Brzosko. Również radzyńscy wychowankowie Kacper Lipiński i Arkadiusz Korolczuk wyraźnie nabierają ligowej ogłady. A tak na marginesie, zwycięstwo Orląt byłoby wsparciem dla Podlasia Biała Podlaska walczącego ze Spartakusem o trzecioligowy byt.

Miejsko Gminny Klub Sportowy Spartakus Daleszyce założono w 1972 roku. Od 2015 roku do nazwy dodano sponsora Aureus. Barwy czerwono granatowe. Funkcję Prezesa Zarządu Klubu pełni Paweł Toboła, trenerem trzecioligowej drużyny od grudnia 2017 roku jest Andrzej Więcek.

Sympatyków radzyńskiej drużyny zapraszamy na stadion przy ulicy Warszawskiej 77 w środę 16 maja 2018 roku, godzina 17.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Stadioncypisek 2018-05-15 16:12
Władzo kiedy zajmiecie się stadionem?!
Trybuna główna w coraz gorszym stanie aż się prosi o remont.Dachu nie ma,warunków do treningu zimą również.
 
 
#2 do burmistrzazenek44 2018-05-16 09:38
Panie burmistrzu proszę zainteresować się pracownikami Urzędu Miasta na stadionie.Jeden z zatrudnionych tam Panów tak tak ciężko pracuje , ze nie ma czasu na podlewanie boiska od strony Lidla , które wysycha.Ciekawe czy kierownik MOSiR kiedykolwiek kontrolował pracę ludzi na stadionie.
 
 
#3 do zenekbro51 2018-05-16 10:50
Panie Zenku zamiast pisać donosytrzeba się zainteresować dlaczego to boisko nie było podlewane.Z tego co ja się dowiedziałem to przez pewien czas nie działała pompa doprowadzająca wodę na tamto boisko,ponadto proszę zwrócić uwagę jak bardzo jest ono eksplatowane.Do grup juniorskich i mlodziezowych dochodzą mecze Unii i Młodzieżowki
 
 
#4 RE: Odrabianie zaległości ze Spartakusempioter 2018-05-16 12:35
cypis już ty nie wqrwiaj. Bierz tych swoich kiboli do Rębka z pismem że chcesz założyć konto na które będziecie wpłacać pieniądze właśnie tylko na ten konkretny cel. Zbierzecie 30% kwoty może burmiś dołoży 70.Może miasto by dołożyło 30% a resztę by wziął z ministerstwa i pzpn-u. Pzpn też coś daje na infrastrukturę?
 
 
#5 pioterkamasutrax 2018-05-16 13:14
Co do dotacji to PZPN raczej nie dotuje remontów a Ministerstwo Sportu w konkursach tak. Na boiska treningowe znajdę się i lekkaatletyke rozwój bazy.
 
 
#6 RE: Odrabianie zaległości ze Spartakusempioter 2018-05-16 13:24
aha jeśli pzpn nie, to może totalizator sportowy. Nie wiecie gdzie szukac kasy? Szukajcie wszędzie gdzie jest słowo sportowy.
 
 
#7 do # 3zenek44 2018-05-16 13:39
Bardzo ciężką pracą jest przeciągnięcie przewodów od starej szatni na boczne boisko, żyłka w tylnej części ciała mogłaby pęknąć.Na lenistwo jest dużo wymówek. 8)
 
 
#8 Sprawy Stadionowekamasutrax 2018-05-16 13:54
Fakt faktem stadion wymaga remontu i dalszych inwestycji. Sama główna trybuna potwierdzam brzydko wygląda.
 
 
#9 prawdaP.K. 2018-05-16 15:11
a może z budżetu obywatelskiego wziąć kasę na stadion, lepsze to niż nic, pewnie i tak jakieś durne zgłoszenia będą
 
 
#10 Zenek 44swingo 2018-05-16 20:07
Widzę ze tylko doradzasz i wymyślasz jakieś dziwne teorie. Piszesz - Panie Burmistrzu, myślę ze on akurat takich komentatorów to ma głęboko i nie czyta tego. Jak chcesz to idź do niego, przecież on przyjmuje interesantów, no chyba że się boisz i tylko w komentarzach potrafisz. No i powiedz co kierownik MOSIRU :)ma do ludzi na stadionie, no i brawa za to kierownik.
 
 
#11 do # 10zenek44 2018-05-17 11:02
Jest takie powiedzenie " uderz w stół a nożyce się odezwą".Może to dla niektórych bardzo dziwne, że widząc wyschnięte boisko zwracam na to uwagę. Albo będąc na meczu chciałbym usiąść na czystych a nie zabrudzonych siedzeniach.Tym bardziej , że ktoś bierze pieniądze i nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.