Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2022 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Wielki sukces reprezentacji dziewcząt z Publicznego Gimnazjum w Kąkolewnicy w PIŁCE NOŻNEJ podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Anna Wawrzosek   
wtorek, 15 maja 2018 07:00

Drużyna z KąkolewnicyWicemistrzostwo Województwa w Piłce Nożnej dziewcząt z Gimnazjum w Kąkolewnicy.

Po wielu latach rywalizacji dziewczęta stanęły na podium w zmaganiach Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Lubelszczyzny. Drogę do sukcesu zaczęły od zwycięstwa w eliminacjach powiatowych. Wynikiem  6:0 z Gimnazjum w Białej i 8:0 z Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim dziewczęta zdobyły MISTRZOSTWO POWIATU i kwalifikacje do 1/2 FINAŁU WOJEWÓDZTWA – Rejon Biała Podlaska.

W turnieju rejonowym wygrały 4:2 z Gimnazjum Chotyłów i 3:1 z Gimnazjum nr 4 Biała Podlaska, uzyskując awans do kolejnego etapu rozgrywek – FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO.
W FINALE WOJEWÓDZKIM 11 maja 2018 r. w Parczewie Mistrzowie 6 Rejonów podzieleni zostali na dwie grupy.

Grupa A to XXIX LO Lublin (m. Lublin), SP Grabów Szlachecki (pow. Ryki), G nr 2 Bystrzejowice (pow. Świdnik).
Grupa B to ZS Krasnobród (pow. Zamość), SP Niemce (pow. Lublin) i nasze PG Kąkolewnica (pow. Radzyń Podlaski).

W pierwszym spotkaniu po bardzo dobrym meczu dziewczęta pokonały  4:1 ZS Krasnobród. Drugi mecz to walka o pierwsze miejsce w grupie. Piłkarki z Kąkolewnicy wygrały ten mecz 2:0 z SP Niemce. Wielkie brawa i gramy w finale o I miejsce z mistrzem Grupy A XXIX LO w Lublinie. Mecz finałowy niestety nie ułożył się  po naszej myśli i przegrywamy 1:6. Wielka szkoda - zabrakło pewności siebie i wiary w zwycięstwo, dodatkowo lublinianki to zawodniczki kadry województwa lubelskiego.

Mimo tej jednej porażki to i tak ogromny sukces naszego Gimnazjum.

Mamy II miejsce w WOJEWÓDZTWIE !

Srebrne medalistki Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018 w piłce nożnej dziewcząt wystąpiły w składzie: Weronika Przybysz, Anna Chud, Gabriela Dadun, Julia Borkowicz, Aleksandra Sobota, Kamila Kulik, Amelia Muszyńska, Julia Wójcik, Klaudia Głowniak, Patrycja Wysokińska.

Srebrne medalistki prowadzili – Anna Wawrzosek i Cezary Michaluk

Należy przypomnieć, że DZIEWCZĘTA z GIMNAZJUM w KĄKOLEWNICY występujące w FINALE WOJEWÓDZKIM w piłce nożnej są aktualnymi Mistrzyniami Powiatu Radzyńskiego w: piłce siatkowej, koszykówce, tenisie drużynowym i piłce nożnej halowej.

180514-kakolew-1180514-kakolew-2180514-kakolew-3180514-kakolew-4

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.