Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 października 2022 imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz | 1939 - po bitwie kockiej do Radzynia zaczęły wchodzić pierwsze niemieckie oddziały zwiadowcze
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Derby z Podlasiem

Adam Kułak   
czwartek, 24 maja 2018 21:38

Zawodnicy na boiskuPo środowym zwycięstwie z Powiślakiem Końskowola w półfinale Pucharu Polski na szczeblu LZPN w najbliższą sobotę wracamy do pojedynków trzecioligowych. Do Radzynia na spotkanie derbowe przyjeżdża Podlasie Biała Podlaska.

Sobotni przeciwnik naszej drużyny w ligowej tabeli balansuje na pograniczu strefy spadkowej i mając przed sobą mecze z silnymi przeciwnikami jest w bardzo trudnej sytuacji. Dla Podlasia spotkanie w Radzyniu będzie kolejną walką o zachowanie trzecioligowego bytu.

Drużyna z Białej Podlaskiej jest mistrzem remisów. W sezonie 2017/18 trzynaście spotkań zakończyła wynikiem nierozstrzygniętym, zwycięsko z pojedynków ligowych Bialczanie wychodzili tylko cztery razy w tym raz na wyjeździe. Wielu zawodników z podstawowego składu bialskopodlaskiej drużyny grało w Radzyniu przy ulicy Warszawskiej 77. Ostatnim zawodnikiem, który w zimie przeszedł z Orląt do Podlasia jest Damian Iwańczuk. Oprócz Niego zespół z Białej zasilił obrońca Mateusz Maciak z Bugu Wyszków. Najwięcej kłopotów obronie i bramkarzom przeciwników sprawia zdobywca dziewięciu bramek Maciej Wojczuk. Wiosną podopieczni Tomasza Złomańczuka odnieśli tylko jedno zwycięstwo , sześć razy notowali wyniki remisowe oraz cztery mecze przegrali. Ostatni mecz u siebie z Wólczanką zakończyli przegraną 2 : 4. W pojedynku z Orlętami nie wystąpi kontuzjowany bramkarz Luka Gugeszawili i Tomasz Andrzejuk za kartki.

Radzyńscy kibice czekają na pierwsze zwycięstwo Orląt u siebie w rundzie wiosennej . Drużyna Damiana Panka powoli wraca do najsilniejszego ustawienia , co nie jest dobrą wiadomością dla zespołu Podlasia. Oprócz Krystiana Stolarczyka wszyscy kontuzjowani dochodzą do pełni sprawności. O możliwościach radzyńskiego zespołu przekonał się w środę pogromca Motoru Lublin i Avii Świdnik w Pucharze Polski Powiślak Końskowola. Jesienny pojedynek drużyn Podlasia i Orląt w Białej Podlaskiej po bramkach Adriana Zarzeckiego 33' i Karola Buzuna 67' zakończył się remisem 1 : 1.

Miejski Klub Sportowy Podlasie Biała Podlaska powstał w 1957 roku. Barwy biało-zielono-żółto- czerwone. Funkcję Prezesa Zarządu Klubu pełni Zbigniew Barszcz, trenerem trzecioligowej drużyny od 17 kwietnia 2018 roku jest Tomasz Złomańczuk.

Sympatyków radzyńskiej drużyny zapraszamy na stadion przy ulicy Warszawskiej 77 w sobotę 26 maja 2018 roku, godzina 17.oo. 

 

 

Komentarze  

 
#1 Stadioncypisek 2018-05-25 10:03
Władz kiedy zajmiecie się remontem Stadionu?! Trybuna główna się powoli sypie,dachu nie ma a także nie ma gdzie trenować zimą. Może trzeba o tym pomyśleć a wyniki przyjda same.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.