Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2024 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

RADZYŃ 10/2010

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 28 października 2010 13:04

radzyn-1010

"Sprawdzamy obietnice burmistrza Kowalczyka" - to temat najnowszego, jeszcze świeżego numeru pisma RADZYŃ.

 

W środku znajdziecie także:

Przypomnienie ulotki wyborczej Witolda Kowalczyka sprzed 4 lat, felieton "Władcy pustostanów", relację "Fragmenty Sesji Rady Miasta, których nie poznacie z lektury "GROTA"", podsumowanie kadencji rady powiatu, artykuł "Rodzice i opiekunowie przedszkolaków nie muszą płacić za przedszkole!!!", relację z obchodów 30-lecia NSZZ "Solidarność", konferencji naukowej "Radzyń i powiat radzyński w dobie napoleońskiej" oraz plakaty wyborcze kandydatów do radzyńskich samorządów (w wersji drukowanej pisma)

 

Kliknij na poniższą gazetę, aby powiększyć ją i czytać na pełnym ekranie:

 

Komentarze  

 
#41 długianonim 2010-11-01 10:47
Największym wezwaniem naszych nowych miejskich władz będzie walka o redukcję zadłużenia publicznego. To podstawowa sprawa dla całej Polski na najbliższe kilka lat. Nastąpią straszliwe cięcia wydatków na szkoły, przedszkola, na inwestycje dofinansowywane centralnie. Kilkudziesięciu urzędników z budżetówki państwowej i samorządowej będzie się musiało pożegnać z pracą. Panowie kandydaci, dlaczego żaden z WAS nie wspomina nic na ten temat, chociaż przecieków w tym temacie coraz więcej w prasie centralnej? Boicie się przegranej w wyborach? Dlaczego chcecie późniejszych rozczarowań wśród mieszkańców? Przecież normalnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że już dłużej na kredyt nie dało się żyć i należy zacząć spłacać zobowiązania? Dlatego też, śmieszą mnie obiecanki szczególnie pana Rębka, który siedząc przy sejmowym korycie, najlepiej jest poinformowany, jakie są plany sejmu w walce z deficytem! No, chyba że jest tam tylko osobą do podpisywania listy płac?
 
 
#42 DO ANONIMATosiek 2010-11-01 13:07
W OSTATNIM ZDANIU TRAFIŁEŚ W SEDNO. DUŻA KASA ZA PIERDZENIE W POSELSKI STOŁEK BEZ WYCHYLANIA SIĘ.NA REELEKCJĘ RACZEJ SZANS NIE MA, NO TO MOŻE POKADZIĆ TROCHĘ, POKLĘCZEĆ, WYLAĆ NA KONKURENCJĘ KILKA WIADER POMYJ, MOŻE DURNY LUD TO KUPI I POSADZI PANA RĘBKA NA BURMISTRZOWYM STOLCU. POTEM NIEMOŻNOŚĆ SPEŁNIENIA OBIECANEK ZWALI SIĘ NA KRYZYZ.A CO DO FILMU Z PANEM RĘBKIEM W ROLI GŁÓWNEJ JEDNO SŁOWO - ŻENADA!!!
 
 
#43 do Radzyń 2010hellsing 2010-11-01 14:25
To o czym opowiadasz wybacz ale ni jak ma się do prawdziwego życia. Jeżeli Rębek jest taką świętą Teresą to czemu nie pomagał biednym i schorowanym jak był posłem. Nie latał po ludziach pytając o ich problemy. To oczywiste to tylko puste słowa stworzone na potrzeby kampanii. Nie chce obrażać ludzi, ale po ostatnich poczytaniach, obrażaniu kontrkandydata, szopkach w kościele, mam wrażenie, że mamy do czynienia z zwykłym dzieckiem, które jak nie dostanie lizaka zacznie płakać, awanturować się. Tak samo Rębek. Za wszelką cenę wygrać. Kłaniać się do samochodów, udając zagorzałego Katolika(którym jest od wyborów do wyborów, potem już go w kościele rzadko zobaczycie, jak nie wcale), nierealne punkty wyborcze, obiecywanie ludziom raju na ziemi i wiele, wiele więcej.
 
 
#44 brednie wyborczeanonim 2010-11-01 17:03
drodzy rodacy, drodzy radzynianie! nikogo nie interesuje WASZ los - tu chodzi wyłącznie o kasę!!!!!!! Ani jeden radny nie jest bezpośrednio zainteresowany WASZYM losem, burmistrz też w zasadzie może powiedzieć że mu to lata - nie wierzę w doktora JUDYMA!?!?!?!, a tym bardziej nie wierzę w 15-stu doktorów Judymów!
 
 
#45 to nie Kowalczyk rządziles 2010-11-01 17:29
Ye względu na wiek Kowalczykowi nie chce się już pracować.Musi Jednak chronić interesy swoich kolegów.Sam przyznał .że kandyduje .by pognębić opozycję . A wszystkie te programy to pic na wodę.Ztylnego siedzenia kieruje gruboskurny Piekut.Anonomie jak sądzisz czy kowalczyk zwolni tych ok. 40 pracowników któruch zatrudnił w ramach tworzenia 300 miejsc pracy.
 
 
#46 ludzie, co wy chcecie tu osiągtnąć?anonim 2010-11-01 18:12
lesie pisdopodobny, to nie jest ważne czy Kowalczyk ich zwolni, ważne czy Rębek ma program, co z tymi zwolnionymi zrobić!!! = bo też będzie się musiał z tym problemem zmierzyć zwalniając ich w ramach redukcji etatów!
Mnie się (...) nie da zagadać, ja nienawidzę jakiejkolwiek administracji która udaje że pracuje za moje pieniądze!
Dla mnie 90 % ludzi w administracji, to dziecioroby, darmozjady, obszywęgły za pieniądze podatnika, a ich praca niczemu nie służy!
 
 
#47 kto za plecami?ferbie 2010-11-01 19:04
akurat tu les ma rację, że pod znaczkiem Kowalczyka siedzi paru przemalowanych kolesi z Piekutem na czele, a to chyba nie najlepsza sprawa. Z dwóch postkomuszych komitetów wolę Skomrowy, bo nie udają kogoś innego. Ponawiam pytanie zadane wyżej: czy któryś sztab ujawni plany personalne (vice, przewodniczący Rady?) Bo te ploty co chodzą chociażby w sprawie kogo mianować planuje p. Kowalczyk jeżą warkocz na głowie...
 
 
#48 wybory?beata 2010-11-02 09:45
Ktoś z komentujących napisał,że pan Rębek nic dla naszego miasta nie zrobił- będąc posłem. I tu się ten ktoś myli...A dzięki komu rudera po dawnej przychodnie nie straszy w centrum miasta? Szkoda tylko,że te pieniążki trafiają do prywatnej kieszeni syna pana Rębka...Jeśli ktoś widzi coś innego to piszcie...
 
 
#49 wyborybaralonkes 2010-11-02 12:30
Do komentarza Beaty mozna dodac, ze syn pana posła Rębka budynek po starej przychodni sprzedal pan burmistrz KOWALCZYK, ktory nie umial wyremontowac go, a pieniadze splywalyby wtedy do kasy miejskiej.
 
 
#50 wyborybaralonkes 2010-11-02 12:33
Na gorze popelnilem blad. Chodzilo mi o to, ze budynek po starej przychodni sprzedal burmistrz Kowalczyk synowi pana Rębka.
 
 
#51 strażles 2010-11-02 17:44
A budynek po straży od 8 lat straszy.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.