Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2024 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

RADZYŃ 9/2010 - Wybory 2010

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 17 października 2010 19:12

RADZYŃ 09/2010W najnowszym piśmie RADZYŃ znajdziecie:

"Ma to być miasto PRZYJAZNE LUDZIOM"- rozmowa z posłem Jerzym Rębkiem, kandydatem na burmistrza Radzynia; "Polska musi być uczciwym krajem"; Wiesław Mazurek kandydat na wójta Gminy Radzyń Podlaski; Jerzy Waldemar Woźniak kandydat na wójta Gminy Borki; Pobieranie opłat za zajęcia w Przedszkolu Miejskim w Radzyniu jest bezprawne!!!; Fragmenty Sesji Rady Miasta, których nie poznacie z lektury "GROTA"; Okruchy z miejskich obchodów XX-lecia samorządu; W 70. rocznicę mordu radzyńskich harcerzy; Koalicja PSL-PO zadłużyła kraj, powiat i szpital; Powrót rozbijacza; Radzyniacy na VI Kongresie Krajoznawstwa...; Śladami bohaterskich lotników Dywizjonu 303

 

Komentarze  

 
#1 Dragon12Dragon 2010-10-17 21:39
Odczytałam najnowsze pismo RADZYŃ przecież ten wywiad J.Rębka to świadczy iż mimo szkoły stanowiska to ni ładu ni składu.Dla wyjaśnienia kredyty nie dostaje sie na ładne oczy trzeba mieć coś pod zastaw wiemy o czym mówimy.Każdy rodzic żle nie powie o swoich dzieciach i nie ma nic w tym złego.Treść pisma nie przekonuje ze Ma to być miasto PRZYJAZNE LUDZIOM przecież ono juz było i jest to mieszkańcy musza być dla siebie mili,uprzejmi a jak beda mieli pracę kase na zakupy i zakladanie interesow to wszyscy bedą przyjazni. Więc nie ma co sie ośmieszac pisaniem takich gazetek szkoda czasu i wysiłku ale wolnoc Tomku w swoim domku aby Pan Kowalczyk nie wydawal jakiś bzdur.Trzeba rabotać,pracować,rabotać pracowac tak jak to robi Pan Kowalczyk.Powodzenia dla Pana w wyborach jesteśmy za Panem Kowalczykiem.
 
 
#2 Dragon nie podniecaj się!janek 2010-10-17 22:58
W tym głównym tytule zakradł się błąd. Ty przeczytałeś:"Ma to być miasto PRZYJAZNE LUDZIOM", a autorom chodzi o... i tu podam prawdziwy tytuł:Ma to być miasto przyjazne NASZYM ludziom. A jak Cię czytam to Ty nie ich, więc trzymaj się mój przyjacielu. Bo może się okazać, że po wyborach to miasto nie będzie dla Ciebie Przyjazne :sad:
 
 
#3 zenada ludziemoniczka1975 2010-10-17 23:18
moze i sie nie znam na polityce, za to wy koledzy wysmienicie. Bedac za Kowalczykiem jestescie po prostu za nicnierobieniem (nie licze byle jak odwalonych robot w radzyniu 3 miesiace przed wyborami) stagnacja, kolesiostwem, betonem, jestescie za czlowiekiem KTORY POBIRA JEDNOCZESNIE 4000 ZL EMERYTURY I 10000ZL WYNAGRODZENIA, gdy obok zaluje sie zlotowke na dzialalnosc stowarzyszen kulturalnych czy mniejszych mniejszych zespolow sportowych czy osob niepelnosprawnych. Jestescie za czlowiekim, ktory wraz z kupmlami spartaczyl robote, zle napisal projekt zbudowania Oczyszczalni Sciekow w Radzyniu, przygotowywany od 12 lat, PRZEZ CO TA OCZYSZCZALNIA NIE POWSTANIE, O CZYM JESZCZE MALO LUDZI W MIESCIE WIE, BO WIADOMO TO OD PARU DNI. Ludzie pobudka, nie ma idealnych kandydatow, ale jak juz mam wybierac i przyjechac na wybory do tego miasta to wole kazdego, ale nie obecnego "wlasciwego na wlasciwym miejscu".
 
 
#4 jeszcze jednomoniczka1975 2010-10-17 23:21
No i jeszcze jedno: gdzie obiecana pływalnia, która miała powstac w latach 2007-2008 r.? Siegnijcie do programu wyborczego sprzed 4 lat obecnego włodarza miasta, na papierze? Gdzie Bulwar nad Białka? Na papierze. Gdzie nowoczesne place zabaw? Na papierze. A podobno sie chwala ze to są ich osiągniecia, na papierze???
 
 
#5 RE: RADZYŃ 9/2010 - Wybory 2010hellsing 2010-10-18 00:11
Pamięta pani Moniko (Tomku, Krysiu, Marku czy kim tam jesteś) obietnice Rębka, obiecywał poprawę bytu naszego szpitala, ręki do dziś nie przyłożył. Zarówno jeden jak i drugi kandydat składają pewne obietnice, ale to czy ich dotrzymają zależy też od wielu czynników zewnętrznych. Myślisz droga koleżanko, że zarówno obecny burmistrz jak i Pan Rębek wyłożyli by lekką ręką z budżetu miasta grube miliony aby wybudować pływalnię? Tym bardziej, że takich środków nie ma. Trzeba więc zwrócić się o dofinansowania, ale...Trzeba spełniać pewne warunki, dodatkowo nie koniecznie te pieniądze się dostanie. Burmistrz pozyskał już ów środki, jak można było przeczytać kilka miesięcy temu, a basen stanie kiedy stanie. Czy tak pilno pani popluskać się w basenie? Bo mi nie. Tyle lat go nie było to rok czy dwa mnie nie zbawią, a jak stanie to długo nam posłuży.
Apropo wynagrodzenia burmistrza. Skąd te pretensje? Czyż nie zapracował sobie na tą emeryturę? Sądzę, że za darmo jej nie dostał. Jest wielu ludzi, którzy tak samo biorą emeryturę i dalej pracują. I jeśli pani już powraca do lat ubiegłych to pan Witold na pewien czas ograniczył swój zarobek aby spłacić zadłużenie miasta.
A i proponuję wziąć słowniczek pani Moniko, nie rozumiem słowa "kupmlami"
Pozdrawiam, i proponowałbym skończyć mydlić oczy innym bo wcale mnie by nie zdziwiła obecność brody na pani licu :P
 
 
#6 RE: RADZYŃ 9/2010 - Wybory 2010villandra10@wp.pl 2010-10-18 00:11
A czegoż takiego spektakularnego dokonał Pan Rębek jako poseł? Z tych wywodów nie podpisanych nawet nazwiskiem przeprowadzającego ów wywiad NIC nie wynika. Gdzie konkrety? Ach, może chodzi o to, że jeśli Pan Rębek zostanie burmistrzem, to Radzyń stanie się istną krainą miłości. Wszyscy będą się uwielbiać, będzie pięknie, wspaniale i sielankowo. Love, PiS & (no)rock'n'roll.
 
 
#7 RE: RADZYŃ 9/2010 - Wybory 2010hellsing 2010-10-18 01:08
też mnie to strasznie dziwi :P to wygląda jakby pan R sam prowadził ze sobą wywiad.
 
 
#8 edoorleta123 2010-10-18 08:43
Do Dragona 12.To nie tylko kredyty ale prwwopodobnie bardzo wysokie darmowe środki unijne,które wystarczyły na zakup tego lokalu.Czy to prawda ,że wysokość tych środków to 1 mln
złotych :lol:
 
 
#9 do helsingales 2010-10-18 13:08
Co ze sztandarowym hasłem którym wygrał wybory 8 lat temu -obniżyć pobory burmistrza, Pewnie teraz zarabia 2 razy więcej niż poprzednik
 
 
#10 WYBORYTosiek 2010-10-18 16:43
O DUŻYCH ŚRODKACH UNIJNYCH TEŻ SŁYSZAŁEM, ALE CHCIAŁEM PORUSZYĆ INNY WĄTEK, BO TYCH DWÓCH KANDYDATÓW, TO TAK JAKBY WYBIERAĆ MIĘDZY DŻUMĄ A CHOLERĄ. MŁODE WILCZKI!!!!! GDZIE JEST WASZ KANDYDAT??? TYLE BYŁO BICIA PIANY O "TRUPACH".PORA ZAPREZENTOWAĆ SWOJEGO KANDYDATA. DAJCIE SOBIE SANSĘ I MOŻE INNYM TEŻ
 
 
#11 mam kandydataanonim 2010-10-19 00:08
Oczywiście, że widzę kilku młodych zdolnych. Jako pierwszego postawił bym młodego Kowalczyka! - śmieszne? - nie dla mnie. Uważam Go za najlepiej merytorycznie i psychicznie przygotowanego człowieka do takiej funkcji. Pytam się tylko, czy on chciałby z "dziadkami" polemizować podczas spotkania Rady Miasta? Tu też musiała by nastąpić zasadnicza rewolucja kadrowa.
 
 
#12 edoorleta123 2010-10-19 07:31
Polemizować ,politykować to można w sejmie,poniewaz wydaje się Panom posłom,że na wszystkim się znają.Burmistrzem powinien zostać człowiek ,który ma doświadczenie w zarządzaniu,potrafi realizować zadania nie tylko populistyczne przynoszące sukces wyborczy.Sam uśmiech napewno nie wystarczy i ukłony w pas.
 
 
#13 hejkaDragon 2010-10-19 08:34
Przepraszam bardzo ale niewiem ile młody Kowalczyk ma lat ale bardzo cenie sobie ludzi ze stazem i wiekiem i zawsze wolalem i wole ze starszymi współpracowć niż z niedoświdczonymi filozofami figo fago co to oni nic nie wiedza w d,,,pie byli nic nie widzieli ale jacy mądrzy i dlatego myśle ze ma szacunek dla starszych i dobrze mu sie współpracuje traktując ludzi w normalny sposób.
 
 
#14 DO ANONIMATosiek 2010-10-19 09:33
NO I CO Z TEGO,ŻE WIDZISZ KANDYDATA SKORO ON NIE KANDYDUJE. LUBISZ ROBIĆ ZAMIESZANIE,Z KTÓREGO NIC NIE WYNIKA.
 
 
#15 Oszustwo! Wstyd!Tradycja 2010-10-20 06:52
Sonda na pierwszej stronie to łgarstwo! Rębek o 23 prowadzi ponad stu głosami a o 6 rano jest 40 głosów za Kowalczykiem. Pewnie nocne marki tłumnie zagłosowały na burmistrza. Każdy głupi wie, że taki dodatek w cms'ach można łatwo edytować ustalając liczbę głosów. Krętacz administrator. To ma być informacja, badanie preferencji? :oops:
 
 
#16 dragon12Dragon 2010-10-20 08:05
A ta sonda to potrzebna jak na du...ie pryszcz napewno tego nie wymyślił Pan Kowalczyk bo jemu nie głupoty w głowie a trzeba przyznać iż swoim wyglądem ,postawą bo okazały sie zdjęcia na witrynach sklepowych i nie tylko .czy w krawacie czy w rozciągniętym podkoszulku to naprawde nadaje sie na stanowisko burmistrza.Jestem za Panem Kowalczykiem.
 
 
#17 O przekrętach i potrzebie...Admin iledzisiaj.pl 2010-10-20 09:48
Wypraszam sobie te pomówienia odnośnie mojego oszustwa w sondzie. W przeciwieństwie do Ciebie Tradycjo, ja podpisuję się własnym imieniem i nazwiskiem, i zbyt dużo wyrzeczeń i siwych głosów kosztowało mnie przekonanie do siebie czytelników tej strony... Czy każdy głupi wie, że można łatwo edytować liczbę głosów- tego nie wiem, możesz być jednak pewna, że ja wolę w nocy spać, niż "kręcić" liczniki w sondach. Nie jestem też krętaczem- na to mam dowody w postaci adresów IP głosujących, które w bardzo prosty sposób można przeliczyć i porównać z liczbą głosów widoczną dla każdego. Jeśli chcesz to sprawdzić- zapraszam.
Kilka słów do Dragona12...
Myślę, że sonda jest potrzebna. Przez pierwsze 24 godziny pokazywała dokładnie jak rozkładają się głosy wyborców- przypominam, że różnica oddanych głosów była wtedy niewielka. Każdy mógł wtedy doskonale zobaczyć, że każdy głos w tych wyborach będzie się liczył. Potwierdzam- umieszczenia sondy na tej stronie nie wymyślił pan Kowalczyk, nie wymyślił także pan Rębek. To był mój pomysł. Sonda to jedynie zabawa, która jednak niesie za sobą także naukę. Jaką? Na wybory (te prawdziwe) trzeba iść. Trzeba oddać swój głos. To już nie będzie zabawa, a każda ze stron jest bardzo zaangażowana, co doskonale widzieliśmy i wczoraj (kiedy ponad stoma głosami prowadził p. Rębek) oraz dzisiaj (kiedy wyprzedził go p. Kowalczyk). Jeśli przestaniecie wyjmować wtyczkę z kontaktu, to skorzystamy na tym wszyscy. (Ostatnie zdanie kieruję do "spin doktorów - hakerów" obydwu obozów)
 
 
#18 RE: RADZYŃ 9/2010 - Wybory 2010hellsing 2010-10-20 16:26
Tradycja sądzę, że trochę mniej nienawiści do ludzi było by mile widziane. Ktoś obrazi p.Rębka już lecisz z zębami. Ile bym dał by poznać Twe oblicze. Co ci obiecano? Doklejane wąsy, ala Rębek? Gdyby panu Mariuszowi zależało by obecny burmistrz zwyciężył to wcale nie zawracałby sobie głowy wsadzaniem wypocin pana Jerzego na stronę. To samo działa w drugą stronę. Podejrzewam, że nawet nie zrozumiałaś aluzji tego co napisał administrator. Może to Ty bawisz się w pompowanie głosów. Czas jednak troszkę pomyśleć nad sensem swoich wypowiedzi. Bo jak na razie to durne gdakanie starej kury co już nawet jaja nie zniesie, a podkrada innym kurkom co by gospodarz ją nakarmił. Ale to dobry przykład na to co się stanie po wyborach, zakładając, że wygra Rębek. Zacznie się zemsta na wszystkich, którzy nie głosowali na Niego, pomagali w kampanii p Kowalczyka, no i niewinnym się oberwie. Sądzę, że wielu ludzi straci pracę, no ale taka jego polityka. Być może sami się przekonacie. Jeśli chcesz poznać wroga to stań się jego przyjacielem. Sądzisz, że jeśli powypisujesz głupot na forum to Cię za to ozłoci? Jeszcze Ci się po (...) dostanie za takie brednie :P Pozdrawiam.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.