Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2024 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Już niedługo

Sportowy Dzień Dziecka image
Sportowy Dzień Dziecka, 02.06.2024, 14:00, Park Miejski
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

No i po Eurowizji...

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 11 maja 2014 00:35

Nasza reprezentacja na Eurowizji10 maja 2014 roku Eurowizję wygrała austriacka piękność o tradycyjnym austriackim imieniu...

Baba z brodą - Conchita Wurst. Chyba już stary jestem, bo jakoś tego nie rozumiem... I w wielkim szoku byłem, kiedy jeden kraj za drugim dawał 12 punktów dla Austrii. Widzę tutaj dwie możliwości: 1) albo głosowali tylko niewidomi (nie obrażając oczywiście niewidomych) 2) albo historia zatoczyła koło, ludzie widzieli już wszystko i czas na obazdowe cyrki z kobietami z brodą powrócił. Wesołe miasteczko do Radzynia co jakiś czas przyjeżdża, cyrk też, objazdowe akwarium z rekinami w naszym mieście właśnie stacjonuje... Stawiam na to drugie. Ale ciągle jednak nie rozumiem...

Widok płaczącego, niegolonego chłopa przebranego za babę wywołuje we mnie mieszane uczucia. To chyba jedna z tych rzeczy, która się fizjologom nie śniła, cytując Ferdka Kiepskiego. Naprawdę... wolę jednak wędzoną polską kiełbasę, polską wódkę i polskie cycki... Nawet gdyby cała Europa miała nazwać mnie seksistą, tak jak okrzyknięto naszego Donatana i Cleo.

Conchita Wurst

 

Komentarze  

 
#21 @ eSPeDyziu 2014-05-11 14:16
Gdy naturalna, zdrowa kobieta ma biust, nieważne jakich rozmiarów subtelnie podkreślony dekoltem i zgrabne nogi, pokazane niewulgarnie, w spódnicy, sukience, czy spodenkach przyzwoitej długości to według "nowocześnie" myślących jest to seksizm, burdel, homofobia i Bóg wie co jeszcze, ale gdy facet założy sukienkę, w której widać mu całość dolnych kończyn do samych jaj, nie ogoli brody, do tego ewentualnie dorobi sobie silikonowe cycki, utnie lub nie to i tamto jest to uważane za normalne,estetyczne, stylowe, modne, pożądane i seksi. Kilka dni temu niejaki Piróg stwierdził w ogólnopolskim kanale telewizyjnym, że ten dziwoląg z Austrii jest o wiele zgrabniejszy niż niejedna dziewczyna, która w półfinale wyszła na eurowizyjną scenę. On w to naprawdę wierzy. Wiemy, jakie Piróg ma spectrum zainteresowań, więc to nie dziwi, ale skomentowane przez dziennikarza prowadzącego zostało w taki sposób, że Piróg więcej na ten temat się nie odezwał.
Toleruj i akceptuj sobie co tylko chcesz, ale nie sugeruj nikomu, że jest to związane z wyznawaniem ideologii konkretnej partii, bo znam ludzi popierających TR i SLD, którzy się dewiacjami brzydzą oraz ludzi z prawicy, którzy nie tylko akceptują takie dziwadła, ale też mają takich w swoim otoczeniu. Sympatia lub antypatia partyjna nie ma tu żadnego znaczenia. Przypomnę tylko, że dziś krzyczący politycy lewicy w czasach PRL-u takie dewiacje skutecznie i po cichu zwalczali, a dziś jawnie popierają (chociaż wielu robi to jedynie pod publikę, prywatnie brzydząc się dewiacją), ponieważ im się to opłaca, gdyż liczy się dla nich elektorat, a ten elektorat jest niestety dość liczny.
 
 
#22 Grodzkie/Bęgowskiewschodni 2014-05-11 15:26
Anna Grodzka vel Krzysztof Bęgowski dostało się do Sejmu nie dlatego, że wie coś o polityce, historii, prawie czy kulturze, ale dlatego, że jest dziwadłem. Jaką ta osoba ma płeć? Wystarczy zbadać DNA i okaże się, że to mężczyzna. I nic nie pomoże obcinanie sobie tego i owego. Do zapasów na Olimpiadzie Grodzkie/Bęgowskie nie mogłoby stanąć w drużynie kobiet. Ta osoba nie przeszłaby testów DNA. Za to do mężczyzn owszem.
 
 
#23 do wschodnipatriota mimo wszystko 2014-05-11 19:09
Oto czym zajmują się dziś renomowane uniwersytety i na co idą pięniądze z budżetu, czyli naszych podatków:: https://amu.edu.pl/szybkie-linki/mediow/be/lista-wg-nazwisk/mgr-daniel-falcman,-wydzia-nauk-spoecznych
A to propozycja na przyszłoroczną Eurowizję: http://www.youtube.com/watch?v=AvmWDHJUIiA
 
 
#24 teufelsaguaro73 2014-05-11 19:50
Po kilku latach spędzonych w Austrii nigdy bym sie nie spodziewała,że zniżą się do takiego poziomu-straciłam szacunek dla tego kraju.
 
 
#25 jestem HOMOFOBEMfajny20 2014-05-12 07:23
Bulwersuje mnie powszechny zachwyt nad tą osobą, tym bardziej, że to co prawdziwie piękne i ZGODNE z naturą jest coraz bardziej negowane: wartości etyczne, moralne, rodzina. Mój ślub kościelny "przyjaciele(?)" nazwali - zacofanie. Jeśli to co pokazało głosowanie Europy na konkursie nazywają nowoczesnością i postępem cywilizacyjnym, to ja nie chcę być w takiej Europie. Zmierzamy do samounicestwienia: aborcja, eutanazja, mordowanie noworodków, prostytucja, homoseksualizm... Wyginiemy jak dinozaury...
 
 
#26 RE: No i po Eurowizji...krytyk 2014-05-12 08:21
Faktycznie, światu chyba sie w (...) nieco poprzewracało, ale ci z moich przedmówców, którzy "babę z brodą" stawiają na równi z posłanką Grodzką, uważam za zwykłych troglodytów. Mnie osobiście bardziej obraża pokazywanie Słowianek jako kurw dwuznacznie łomocących w maselnicę niż człowiek z niepewnością płciową.A tym, którzy obejrzeli ten pożalsięboże festiwalik, bardzo współczuję - pewnie nie mają w życiu nic ciekwaszego do roboty.
 
 
#27 NiewidomiWiaterek 2014-05-12 23:12
Sądzę, że gdyby piszący te komentarze byli niewidomi, to może zauważyliby, że o śpiew chodziło ! Piękny mocny głos o dużej rozciągłości tonalnej. Niestety głusi je pisali, nie obrażając i współczując głuchym.
 
 
#28 RE: No i po Eurowizji...Bożysław 2014-05-13 01:02
Prawdziwa muzyka obroni się sama. Nie potrzebuje brodatych bab, ani facetów w sukienkach. Jeśli chodziłoby tylko o śpiewanie to ten/ta mógłby/mogłaby wyjść w worku na głowie. Narobili szumu w miediach jeszcze przed finałem, a teraz mamy efekty. Panie krytyk, teraz do pana dwa słowa. Jeśli kobieta robiąca masło kojarzy się panu z k... to powiedz to pan swojej babci - ona raczej masła w pralce nie robiła. A oglądaliśmy ten marny festiwalik, bo jak napisałem wcześniej, narobli szumu tą brodatą Kiełbasą to cała Europa przed telewizorami siedziała. No i chyba taki był w tym cel - innego nie widzę.
 
 
#29 Panie Wiaterekpatriota mimo wszystko 2014-05-13 09:29
coś mi się wydaje, że Pana zbytnio przewiało.
 
 
#30 Panie patriota mimo wszystkoWiaterek 2014-05-13 16:15
Uszu nie! Ani jeden komentarz nie dotyczył śpiewania, wszystkie wyglądu, żenada.
 
 
#31 RE: No i po Eurowizji...enter 2014-05-13 18:18
Cytuję Wiaterek:
Uszu nie! Ani jeden komentarz nie dotyczył śpiewania, wszystkie wyglądu, żenada.

Drogi Panie/Pani !
Pozwolę sobie zauważyć , że eurowizja czyt. euro - Europa ,wizja - chyba również dla oczu jak sądzę , z samej nazwy reprezentuje w jakiś sposób obraz Europy , do której również my należymy . Zatem jeśli nasze komentarze wobec tego jaki przekaz nam zafundowano jest żenadą to Pana/Pani podsumowanie można nazwać tylko błazenadą . Gdy zaś chodzi o głos/nie słuchałem , nie wiem/, to jest temat odrębny , kto chce niech ocenia.A tak apropo , to również peanów zachwytu nad wokalem artysty(ki)też nie widać .
 
 
#32 Pani Wiaterek,patriota mimo wszystko 2014-05-13 20:31
a co Pan na najnowsze doniesienia, że Konczita Kiełbasa ma męża, który tak samo jak ono jest "drag queen"?
 
 
#33 RE: No i po Eurowizji...turkus 2014-05-16 13:39
Eurowizja-wizja Europy.Ja do takiej nie chcę należeć.... Naprawdę rzygać się chce.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.